Микола Мартиненко
  • Дата народження
    12 січня 1961
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Микола Мартиненко
3935

Микола Мартиненко

Мартиненко Микола Володимирович: досьє, компромат і декларація скандального «ядерного олігарха»

Микола Мартиненко - Фото 1

Микола Володимирович Мартиненко — нардеп України з 1998 по 2015 рік, чотири рази голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та безпеки. Про нього повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра і бізнес
  5. Компромат
  6. Затягування справи Гонгадзе
  7. Відкати
  8. Розтрачання державних грошей
  9. Кримінальні справи за кордоном
  10. Декларація

Біографія

Микола Володимирович Мартиненко народився 12 січня 1961 року в Світловодську Кіровоградської області.

Сім’я

Одружений. Має чотирьох доньок.

Освіта

Вищу освіту інженера-механіка Микола отримав в 1984 році в Харківському авіаційному інституті.

Микола Мартиненко - Фото 2

Кар’єра і бізнес

Микола Мартиненко почав свою трудову діяльність на Київському механічному заводі з посади інженера, 1984-1986 рік.

З 1986 по 1991 рік працював заступником секретаря, пізніше секретарем комітету комсомолу на тому ж Київському механічному заводі. Був секретарем Київського МК ЛКСМУ (Ленінська Комуністична Спілка Молоді України).

У 1991 році став головою правління, президентом АТ «Торговий дім», головою правління ЗАТ «Інтерпорт-Ковель».

У 1998 році Микола Володимирович Мартиненко вперше пройшов у Верховну Раду (III скликання) по одномандатному виборчому округу (ОВО) №21, Волинська область. У парламенті став членом Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У 2002 році проходить в парламент IV скликання, балотувався по ОВО №21, став членом фракції «Наша Україна».

Микола Мартиненко - Фото 3

З листопада 2004 по січень 2005 року Микола був членом Комітету національного порятунку.

З 2005 по 2011 року був головою АТ «Торговий Дім».

У 2006 році Мартиненко проходить до Верховної Ради V скликання, балотувався від блоку «Наша Україна під №21 у списку. На посту обіймає посаду голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У 2007 році Микола став депутатом Верховної Ради України VI скликання, пройшов до парламенту від блоку «Наша Україна – Народна самооборона» під номером 48 в списку кандидатів від партії. У Раді зайняв вже звичну для себе посаду голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У січні 2009 року став головою фракції НУНС.

У вересні 2011 року Мартиненко вступив до партії «Фронт Змін», а вже в 2012 перейшов в ВО «Батьківщина».

Микола Мартиненко - Фото 4

У 2014 році Микола Мартиненко був обраний нардепом Верховної Ради VIII скликання, пройшов до парламенту від партії «Народний фронт» під 14 номером в списку, був заступником голови фракції. На посту знову очолив паливно-енергетичний комітет.

1 грудня 2015 року Микола написав заяву про складання депутатських повноважень. Дане рішення він пояснив корупційним скандалом, який «горів» навколо нього.

22 грудня 2015 року парламент достроково припинив повноваження депутата Мартиненка. За це рішення віддало свій голос 228 депутатів (мінімально необхідно для прийняття даного рішення було 226 голосів).

У 2018 році прокуратура знову пішла в наступ проти екс-нардепа Миколи Мартиненка. Але при цьому, сам колишній депутат вважає, що ні в чому не винен.

Микола Мартиненко - Фото 5

Компромат

Затягування справи Гонгадзе

У вересні 2005 року тодішній віце-прем’єр з гуманітарних питань Микола Томенко назвав Миколу Мартиненка в числі тих політиків, які блокують оприлюднення результатів розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. «Петро Порошенко, Володимир Литвин, Олександр Третьяков, Микола Мартиненко робили все, щоб ця справа не звучала ні на засіданні в парламенті, ні в засобах масової інформації», — заявив Томенко.

Відкати

У Шевченківському суді Києва показали документи, що свідчать про те, що екс-надеп (“Народний фронт”) Микола Мартиненко є власником офшорної компанії, яка отримувала відкати з “Енергоатому” на загальну суму 6,5 млн євро.

Їх продемонстрував прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури Олексій Скибенко колегії суддів. У паперах прямо вказано, що Мартиненко є бенефіціарним власником панамської компанії Bradcrest Investments, яка, за даними офіційного слідства, по декількох країнах (Чехія, Швейцарія, Україна) отримувала відкати на українських підрядах “Енергоатому” на загальну суму 6,5 млн євро (еквівалент 70 млн гривень на момент транзакцій), передає “Радіо Свобода”.

Зокрема, сторона звинувачення представила форму ідентифікації бенефіціара з швейцарського банку Fortis Banque (Suisse) S.A., в якому Bradcrest Investments мала свій рахунок. У ній вказано прізвище екс-депутата від “Народного фронту” Миколи Мартиненка як кінцевого власника компанії.


Розтрачання державних грошей

20 квітня 2017 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило про підозру Миколі Мартиненку в розтраті коштів державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат (Жовті Води, Дніпропетровська область). У той же день Микола Мартиненко був затриманий детективами НАБУ. Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд заарештувати Мартиненко на два місяці з можливістю виходу під заставу 300 млн гривень. Однак суд вирішив відпустити екс-нардепа на поруки.


Кримінальні справи за кордоном

У федеральній прокуратурі Швейцарії з 2013 року розслідується кримінальна справа проти Миколи Мартиненка за підозрою у хабарництві і відмиванні грошей. За даними місцевих ЗМІ, йдеться про 30 мільйонів швейцарських франків. Як писала швейцарська Sonntagszeitung, на рахунках Мартиненка у Швейцарії заморожені хабарі від чеської компанії Skoda SA, отримані за сприяння в отриманні контрактів на Хмельницькій АЕС.

У прокуратурі Чеської республіки також розслідується кримінальна справапроти Миколи Мартиненка.

Микола Мартиненко - Фото 6

Декларація

У відкритому доступі є чотири декларації Миколи Мартиненка — з 2011 по 2014 рік. Так, згідно з найбільш актуальною декларацією, на ньому числиться:

  • квартира, площею 521 м2;
  • інша нерухомість, площею 260 м2.

До цінного рухомого майна Миколи відноситься:

  • автомобіль Toyota Sequoia 5700 куб. см 2010 року випуску.

На його сім’ї задекларовано автомобіль Mercedes-Benz SL65 5980 куб. см 2010 р.в.

Дохід Мартиненка за 2014 рік склав: п’ятсот тридцять тисяч триста десять гривень. Дохід його сім’ї склав один мільйон чотириста шістдесят тисяч триста сорок шість гривень.

Грошові активи Миколи Мартиненка складають: один мільйон сімсот вісімдесят три тисячі сімсот сімдесят гривень. Грошові активи його сім’ї складають: один мільйон сімсот тридцять дві тисячі п’ятсот сімнадцять гривень.

Згадки про персону