Дата народження
25 квітня 1985
Країна
Україна
Соцмережі

Микола Рідний

Художник

Дата народження: 1985 р.

Рідне місто: Харків

Микола Рідний поєднує в своїй творчості декілька напрямків, які здаються на перший погляд несумісними. За допомогою скульптури, інсталяції та відео він передає суспільству своє бачення світу і критику. Часто його художні повідомлення являють собою поєднання відео з традиційною скульптурою або інсталяцією. За допомогою свого мистецтва Микола висловлює критику на адресу пострадянського суспільно-політичного середовища.

Захоплення Миколи образотворчим мистецтвом нікого не здивувало. Воно передалося у спадок. Його батько - Олександр Миколайович Рідний, скульптор і заслужений діяч мистецтв України.

Микола Рідний настільки полюбив образотворче мистецтво, що вирішив присвятити йому все своє життя. Так, закінчивши школу, він вступив до Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Пізніше з декількома молодими художниками він відкрив галерею-лабораторію «SOSка». Вона представила собою центр сучасної культури. У ній проходили не тільки виставки, але також концерти та кінопокази.

Микола Рідний веде бурхливу творчу діяльність. Його роботи представлені як на персональних, так і на групових виставках.

Перша персональна експозиція Миколи Рідного відбулася в 2007-му році. Вона отримала назву «Ігри патріотів \ Українська готика». В експозиції також були представлені роботи Бориса Михайлова. Виставка відбулася в київській галереї «Колекція».

Художник бере участь у багатьох культурних заходах, у тому числі в художніх конкурсах. Він є стипендіатом проекту «Kultur Kontakt Austria» та лауреатом премії «Henkel Art award». У 2011-му році художник номінувався на премію від «PinchukArtCentre».

Зараз роботи художника знаходяться в колекціях, галереях різних країн світу, а саме:

• Gallery Hubert Winter (Відень);

• PinchukArtCentre (Київ);

• Stella Art foundation (Москва).

У 2017-му році Микола Рідний представив публіці свою першу кінороботу. Нею став документальний фільм «Сірі коні». Прем'єра відбулася в рамках українського фестивалю документальних фільмів «Docudays UA». Раніше Микола Рідний представляв свої короткометражки в рамках художніх експозицій. Однією з його примітних робіт вважається документальна стрічка «Звичайні місця», яка увійшла до чільної експозицію Венеціанської бієнале. У фільмі йшлося про протести в Харкові 2014-го року.

Статок

Микола Рідний вважається одним із найуспішніших українських художників молодого покоління. Інформація про його доходи відсутня.

Дата народження
25 квітня 1985
Країна
Україна
Соцмережі