Дата народження
01 лютого 1951
Країна
Україна
Соцмережі
630

Мирон Маркевич

Біографія

Мирон Маркевич - український футболіст і тренер. Народився в 1951 року у Львівській області.

Кар'єра

Професійну кар'єру в якості футболіста Мирон Маркевич починає в 1970 році. Першими клубами знаменитого спортсмена стають «Карпати», «Спартак» і «Торпедо».

У наступному десятилітті Мирон Маркевич стає тренером. Працює в таких клубах, як «Волинь», «Поділля» і «Кривбас». У 1992 році очолює львівські «Карпати». Наступним важливим етапом у професійній діяльності Маркевича стає робота в запорізькому «Металурзі» (1999 - 2001 роки). У період з 2002 по 2005 роки працює в якості тренера в «Анжи» і «Карпатах».

У 2005 році Мирон Маркевич стає наставником харківського «Металіста». Працює в клубі до 2014 року, після чого очолює команду «Дніпро». Іде з посади наставника дніпровської команди в 2016 році.

Крім клубної кар'єри, Мар'ян Маркевич працював наставником Збірної України з футболу. Кар'єра в якості тренера національної збірної тривала недовго - протягом 2010 року.

Досягнення

Мирон Маркевич - один з найбільш успішних футболістів в історії України. В якості тренера «Карпат» двічі ставав фіналістом Кубку України і був бронзовим призером Чемпіонату країни. Очолюючи «Металіст» став чвертьфіналістом Ліги Європи УЄФА. Найбільших успіхів Мирон Маркевич досяг в якості лідера «Дніпра», який привів до фіналу Ліги Європи, третього місця на Чемпіонаті України і в півфінал Кубка країни.

За свої спортивні успіхи Мирон Маркевич був нагороджений орденом «За заслуги». Має звання почесного громадянина Вінників і Харкова.

Чутки і скандали

Великий скандал за участю тренера стався в 2010 році. Тоді Мирон Маркевич був змушений подати у відставку з поста головного тренера збірної України. Наставника звинуватили в організації договірного матчу між «Металістом» і «Карпатами» в 2008 році. Сам Маркевич категорично заперечував усі звинувачення і заявив, що не винен.

Мирон Маркевич має спірну репутацію, як людина. Критикується футболістами за грубість, тиск і неспортивну поведінку.

Статки і джерела доходів

Мирон Маркевич - забезпечений тренер. За роки своєї роботи футбольним наставником він зумів стати доларовим мільйонером. Згідно з інформацією джерел, в якості тренера «Дніпра» Маркевич отримував два мільйони доларів на рік.

Особисте життя і сім'я

Мирон Маркевич - одружений. Має двох дорослих синів. Захоплюється класичною і рок-музикою.

Фото і відео

Дата народження
01 лютого 1951
Країна
Україна
Соцмережі