Мирон Маркевич
  • Дата народження
    1 лютого 1951
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Мирон Маркевич
3910

Мирон Маркевич

Маркевич Мирон Богданович: український тренер і глава комітету збірних ФФУ

Маркевич Мирон Богданович — домігся значного успіху зі львівськими «Карпатами», харківським «Металістом» і дніпровським «Дніпром». Найбільше в чемпіонаті України провів матчів в якості тренера.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра футболіста
  5. Кар’єра тренера
  6. Сканадли
  7. Статки
  8. Відео

Біографія

Мирон Богданович Маркевич народився 1 лютого 1951 року в місті Винники Львівської області.

Освіта

Маркевич має диплом Львівського інституту фізичної культури (1972). Володіє польською та англійською мовами. Крім того, він закінчив музичну школу. Проходив службу в радянській армії.

Сім’я

Батько Маркевича — Богдан Дмитрович (1925-2002) також був футболістом. Виступав за скромні клуби міста Винники. Наприкінці 1960-х — початку 1970-х років працював у львівських «Карпатах» в якості тренера-селекціонера.

Мирон Богданович одружений на Ганні Маркевич. У шлюбі народилося двоє синів. Старший син Остап (1978 р.н.) збирався продовжити футбольну династію. Однак через проблеми зі здоров'ям Остап провів на професійному рівні тільки один матч. Потім він став тренером. Працював з іспанською юнацькою командою «Вільярреала», «Агробізнесом» з міста Волочиськ, одеським «Чорноморцем» і «Маріуполем».

Молодший син Маркевича — Юрій займається бізнесменом. Деякий час він був селекціонером дніпровського «Дніпра».

Кар'єра футболіста

Мирон Богданович грав на позиції півзахисника. Маркевич був футболістом лише сім років (1970-1977). В цей час він виступав за львівські «Карпати», «Спартак» з Орджонікідзе (нині Владикавказ) і луцьке «Торпедо». У віці 27 років залишив кар'єру в полі та зосередився на тренерській роботі.

Кар'єра тренера

У 1983 році Мирон Богданович закінчив Вищу школу тренерів у Москві. Протягом перших десяти років Маркевич був наставником луцьких «Торпедо» та «Волині», а також «Поділля» з Хмельницького. Однак особливих успіхів з цими командами він не досяг.

Влітку 1992 року Маркевич очолив «Карпати». Уже в першому сезоні львів'яни дійшли до фіналу Кубка України та посіли шосте місце в чемпіонаті. У сезоні 1993/1994 «Карпати» пробилися до півфіналу Кубка і замкнули п'ятірку кращих команд в чемпіонаті.

На деякий час Мирон Богданович залишав Львів, тренуючи по одному року «Поділля» і криворізький «Кривбас». З 1996 по 1998 рік наставник знову працював з «Карпатами». У сезоні 1997/1998 Маркевич привів команду до третього місця в чемпіонаті, а в наступному розіграші Кубка України львів'яни знову дійшли до фіналу.

З 1999 по 2001 Мирон Богданович працював в Запоріжжі. Найбільший успіх з місцевим «Металургом» був досягнутий в сезоні 1999/2000. Тоді запорожці зупинилися в кроці від фіналу Кубка України.

Сезон 2001/2002 фахівець в третій раз тренував «Карпати», а потім кілька місяців (червень-серпень) в 2002 році — махачкалінський «Анжи». З 2002 по 2004 рік він знову був наставником «Карпат».

Влітку 2005 року починається найтриваліший етап тренерської кар'єри Маркевича. Протягом дев'яти років він був наставником «Металіста». За цей час харківський клуб шість разів ставав третім у чемпіонаті, двічі доходив до півфіналу Кубка, пробивався до чвертьфіналу Ліги Європи. Сезон 2012/2013 харків'яни вперше закінчили чемпіонат на другій сходинці, обійшовши київське «Динамо».

Але в 2014 році Маркевич покинув «Металіст» із-за фінансових проблем в клубі. Протягом трьох місяців команда не отримувала зарплату. У тому ж році наставник очолив «Дніпро». Два сезони дніпряни закінчували чемпіонат на третьому місці, а також доходили до півфіналу Кубка.

Але найгучніший успіх як для Маркевича, так і для «Дніпра» припав на сезон 2014/2015. Підопічні Мирона Богдановича дісталися до фіналу Ліги Європи, поступившись у вирішальному протистоянні іспанській «Севільї».

За підсумками 2015 року Міжнародна федерація футбольної історії і статистики включила українського тренера в десятку кращих наставників світу. Маркевич більше всіх в чемпіонаті України провів матчів в якості тренера.

Влітку 2016 року Маркевич змушений був покинути пост тренера «Дніпро». Як і два роки до цього з «Металістом», причиною відставки було складне фінансове становище клубу. Навесні в ЗМІ ходили чутки, що український фахівець міг очолити турецький «Галатасарай» і грецький «ПАОК».

Однак в липні 2016 року Мирон Богданович перейшов з тренерської на адміністративну роботу, ставши керівником комітету збірних Федерації футболу України.

У рідному місті Мирону Богдановичу належить дитяча футбольна школа. У 2020 році він був радником в клубі «Рух» (Винники).

Скандали

Мирон Богданович крім клубів нетривалий час був тренером національної збірної України. Паралельно з роботою в «Металісті» з лютого по серпень 2010 року під його керівництвом «жовто-сині» провели чотири матчі, три з яких виграли і один звели внічию. Маркевич став першим і поки єдиним тренером, під керівництвом якого збірна не програла жодної гри.

Однак в серпні у знак протесту він залишив посаду наставника збірної. Причиною стало те, що ФФУ позбавила «Металіст» трьох очок і зобов'язала виплатити штраф 25 тисяч доларів за нібито договірний матч з «Карпатами», який був проведений ще в 2008 році.

У березні 2018 року Маркевич приєднався до скандальної ініціативи Євгенії Кучерук з метою вилучення у нащадків відомого львівського композитора Мечислава Солтиса землі (з подальшою забудовою), яка була придбана ним ще в кінці XIX століття.

Статки

Влітку 2020 року з'явилася інформація про те, що зарплата Маркевича в ФФУ становить 729 тисяч гривень на місяць. Сам Мирон Богданович запевнив, що Федерація не платить йому таку величезну зарплату.

«Мені платить фірма зовсім не з Федерації футболу. За ці іміджеві права. Вони можуть використовувати моє прізвище, ім'я і так далі», — відповів Маркевич.

Відео

Згадки про персону