Дата народження
17 липня 1973
Країна
Ізраїль
Соцмережі

Нісан Мойсеєв

Нісан Мойсеєв: україно-російський магнат з Ізраїлю і партнер Віктора Медведчука

Нісан Мойсеєв - один з найбільш скандальних бізнесменів сучасності. Називається найближчим другом і соратником Віктора Медведчука - кума президента РФ. Звинувачується в корупції, сприянню російської агресії в Україні, відмиванні грошей і шахрайстві.

Біографія

Скандальний бізнесмен має вкрай цікаву біографію, подробиці якої, ймовірно, можуть заподіяти йому і його босові Медведчуку неприємності.

Нісан Лазаревіч Мойсеєв приховує майже всю інформацію про себе. У Мережі один з найбагатших сучасних бізнесменів фігурує в якості «правої руки» кума Путіна, діяльність якого визнається корупційною.

Генеральний директор компанії «Proton Energy Group», яка частково контролює український ринок енергоресурсів, ретельно «почистив» дані своєї біографії.

Мільйонер з кількома громадянствами вибрав в якості постійного місця проживання Женеву (Швейцарія), хоча заробляє свої мільйони виключно в Україні і Росії.

Нісан Мойсеєв народився 17 липня 1973 року.

Сім'я

Нісан Мойсеєв, Вікіпедія якого наповнена подробицями його скандальних справ, називається євреєм.

Не дивлячись на своє походження, він також може називатися українцем і росіянином. Партнер Медведчука тривалий час проживав в обох країнах і досконало володіє російською мовою, а також розуміє українську.

У відкритих джерелах немає інформації про сім'ю бізнесмена, а також не знайдеш деталей про його особисте життя. Згідно з чутками, Мойсеєв Нісан Лазарович є одруженим чоловіком і має дітей.

Освіта

Один із сучасних українських енергобаронів не спілкується з пресою і ретельно приховує інформацію про своє особисте життя і бізнес.

Нісан Мойсеєв, фото якого датується кількома останніми роками, природно має вищу освіту. Однак, точних даних про спеціалізацію мільйонера не опубліковано.

Кар'єра і бізнес

Перші дані про Нісана Мойсеєва в ЗМІ з'явилися лише в 2009 році. До цього моменту, нинішній друг Медведчука був в тіні і нібито реалізовував низку власних проектів в сфері енергетики.

Перед приходом до влади Віктора Януковича Мойсеєв почав займатися в Україні торгівлею нафтопродуктами.

Свою діяльність підприємливий український єврей почав за допомогою своєї швейцарської компанії «Proton Energy Group». Саме вона була «матір'ю» першого українського проекту Мойсеєва - компанії Agropeg S.A.

Структура, крім торгівлі нафтопродуктами, також займалася експортом зернових. Однак, в 2014 році через сумні події в Україні перед україно-російським бізнесменом єврейського походження відкрилися нові перспективи.

Уже в середині 2014 року компанія Agropeg S.A була перейменована в Glusco Energy» і буквально за лічені місяці вийшла на показники надприбутків.

Нісан Мойсеєв, Медведчук для якого завжди був близькою людиною, почали торгувати нафтопродуктами і газом з Росії за допомогою різних схем, яким вітчизняні ЗМІ присвятили безліч публікацій.

Після «Революції Гідності», анексії Криму і початку війни на Сході України, російські нафтові компанії були змушені піти з країни. Однак, їх «добро» не пропало «даром».

Згідно з даними джерел, активи російських магнатів перейшли під контроль інших людей. Нісан Мойсеєв, «Роснефть» для якого принесла сотні мільйонів доларів, переоформив на себе її майно.

Бренд «ТНК», що належить російському гіганту, був викуплений маловідомою швейцарською компанією «Glusco Energy», власником якої і є Мойсеєв. Дана угода дозволила ще вчора нікому не відомому підприємцеві перетвориться на справжнього магната, який контролював до 30% ринку поставок дизельного палива в Україні.

На даний момент структури «Proton Energy Group» переробляють близько 3 мільйонів тонн нафти і нафтопродуктів, що ставить її в один рівень з найбільшою українською нафтовою компанією - «Укрнафтою».

Перетворення Мойсеєва в магната збіглося з переоформленням «Протон Енерджі Україна» в ТОВ «Глуск Україна». Також в той самий час Нісан Лазарович офіційно став засновником «Proton Energy Group».

Лише в 2015 році Нісан Мойсеєв, заправки якого розташовані по всій Україні, поставив через вітчизняні порти понад 500 тисяч тонн дизельного палива.

Сьогодні Мойсеєв володіє мережею автозапровок, які раніше належали компанії ТНК. Під його контроль потрапив і Лисичанський нафтопереробний завод.

У 2017 році компанія «Proton Energy Group S. A.» під контролем Мойсеєва була визнана найбільшим експортером зрідженого газу з РФ.

Компромат і чутки

Вперше в ЗМІ Нісан Мойсеєв потрапив в 2016 році. Тоді з'явилася інформація, що 14 листопада бізнесмен прилетів до столичного аеропорту Жуляни в компанії скандального бізнесмена і політика - Віктора Медведчука.

Фігура, що представляє інтереси Путіна в Україні, скористався приватним літаком. Пізніше з'ясувалося, що Медведчук і Мойсеєв здійснили приватний рейс з Москви до Києва, що вже тоді було заборонено українським законодавством.

У компанії друзів-партнерів перебував і інший одіозний політик - Тарас Козак, колишній «регіонал» і нинішній член «Опозиційного блоку».

Після того, як в ЗМІ почався скандал, з'ясувалося, що Медведчук і його пасажири мають виняткове право на переміщення повітряним транспортом між Україною і Росією.

Глава СБУ Василь Грицак підтвердив, що дане право було дано куму Путіна, однак промовчав про справжні цілі його візитів в країну-агресора.

Пізніше з'ясувалося, що особистий борт Медведчука Dassault Falcon 900, є одним з найбільш дорогих в Україні і оцінюється не менше ніж в 50 мільйонів доларів.

Медведчук і представники його політичної сили «Український вибір» заявили, що журналісти незаконно знімали прибуття літака з Москви і їх інформація не відповідала дійсності. Однак, кум Путіна і гості його літака «засвітилися», після чого, їх особистостями і особливостями їх бізнесу зацікавились численні ЗМІ.

Сьогодні Нісана Мойсеєва відкрито називають партнером Медведчука, не дивлячись на те, що україно-ізраїльський бізнесмен всіляко заперечує не тільки свою підпорядкованість куму Путіна, але і роль в його нафтовому і газовому бізнесі.

Магнат підтверджує факт знайомства з Медведчуком, але заявляє, що вони не бізнес-партнери, а лише друзі.

У 2016 - 2017 роках з'явилася інформація, що ринок зрідженого газу в Україні спеціально «розчистили» під Мойсеєва і Медведчука. «Помічником» скандального «дуету» називали Президента Порошенко.

Як по команді, СБУ так і інших силових відомств почали блокувати роботу чинних імпортерів СПГ, місце яких і зайняли структури Нісана Лазаровича і Медведчука. Процвітаючий ринок кілька років тому захопила компанія «Глуск Україна» і ще три фірми, контрольовані Мойсеєвим через їх керівництво.

Останнім скандалом на даний момент за недовгу публічну кар'єру Нісана Лазаровича Мойсеєва став його суд з українським журналістом і політиком Сергієм Лещенком.

Так, депутат на одному з сайтів опублікував свою статтю «Автогаз національної ганьби Схема Медведчук - Порошенко». У матеріалі політик намагався довести факт монополізації ринку газу в Україні Медведчуком під прикриттям Мойсеєва, заступництвом Порошенко і контрольованими ним силовими відомствами.

Після публікації матеріалу Нісан Мойсеєв подав на Лещенко в суд з вимогами захистити ділову репутацію, честь і гідність.

Українська «Феміда» встала на захист бізнесмена і політика, так, як 16 серпня 2018 року Апеляційний суд Києва визнав інформацію, яку опублікував Лещенко неправдивою. Також суд зобов'язав Лещенко і керівництво його порталу випустити спростування та оплатити витрати потерпілої сторони.

Декларація

Нісан Мойсеєв, статки якого цікавить багатьох людей, ніколи не розкривав інформації про свої доходи.

Відповідно до думки експертів, бізнесмен має активи, вартістю не менше 200 мільйонів доларів. Також є власником нерухомості в декількох країнах світу. Має автомобілі і предмети розкоші.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=FhdoC2obf9sДата народження
17 липня 1973
Країна
Ізраїль
Соцмережі