рейтинги
рейтинги
27 березня, середа
Ашберн
Вхід
Дата народження
15 листопада 1977
Країна
Україна
Соц.мережі

Оксана Баюл

Оксана Баюл - українська фігуристка. Перша олімпійська чемпіонка (XVII Олімпійські зимові ігри, Ліллегаммер, Норвегія, 1994) незалежної України. Дворазова срібна призерка чемпіонатів Європи (1993, 1994), чемпіонка світу (1993). Проживає в Лас-Вегасі. Займається бізнесом, має свій бренд одягу і аксесуарів Oksana Baiul. 

Біографія

Оксана Баюл народилася в 1977 році в Дніпропетровську. Спортивну кар'єру починає вже в 4 роки. Становлення майбутньої чемпіонки відбувається під керівництвом Станіслава Коритека.

Спортсменка мала важке дитинство. У два роки з сім'ї пішов батько, а в 13 років від раку померла її мати, після чого Оксана стала круглою сиротою.

У підлітковому віці нею опікувався тренер Коритек, а після його еміграції в Канаду - тренер Галина Змієвська.

Кар'єра

Оксана Баюл вперше виступає на міжнародних змаганнях в 1993 році. Займає на Чемпіонаті Європи друге місце і виграє першість світу з фігурного катання, що стає однією з найбільших сенсацій в історії дисципліни.

Всесвітню славу Оксана Баюл заслуговує в 1994 році, коли несподівано для всіх стає олімпійською чемпіонкою.

Після тріумфу на Олімпіаді виступає в професійних льодових шоу. Видає дві автобіографічні книги.

Оксана Баюл проходила навчання в Національному університеті імені Драгоманова. Чемпіонка хотіла стати дипломованим тренером, проте не закінчила навчання. Також працювала над створенням власної школи фігурного катання.

Нині займається роботою наставника молодих фігуристів і є продюсером кінокартини про легендарну спортсменку Соню Хені.

Досягнення

Оксана Баюл - одна з найбільш знаменитих фігуристок в історії. Краща спортсменка в цій дисципліні в історії України. Чемпіонка України, чемпіонка світу, а також переможниця Олімпіади 1994 року. Є заслуженим майстром спорту України.

Чутки і скандали

Оксана Баюл відома не тільки як унікальна спортсменка, але і як скандальна персона. Чемпіонка довгі роки боролася з алкогольною залежністю. Свої проблеми фігуристка не приховувала і ділилася подробицями свого життя з журналістами.

У 1997 році потрапила в автомобільну аварію, будучи в стані алкогольного сп'яніння. Була засуджена на рік умовного тюремного ув'язнення.

У 2015 році Оксана Баюл звинуватила свою минулу тренерську групу в розкраданні її гонорарів і використанні її імені. Розпочала серію судових розглядів з агентами і спонсорами, звинувачуючи їх в незаконному розподілі прибутку.

Статки і джерела доходів

У 90-ті роки, коли Оксана Баюл була на піку кар'єри, вона заробляла більше мільйона доларів на рік. Кошти були отримані в якості гонорарів за участь в льодових шоу, а також спонсорської допомоги та винагороди за рекламними контрактами. Зараз Оксана Баюл залишається забезпеченої жінкою і активно займається бізнесом.

Особисте життя і сім'я

Оксана Баюл перебуває у шлюбі з Карлосом Фаріною - американським режисером. Подружжя живе і працює в США.

Фото і відео

Дата народження
15 листопада 1977
Країна
Україна
Соц.мережі