Дата народження
01 січня 1966
Країна
Україна
Соцмережі

Оксана Кавіцька

Контрабанда, невиплачений мільйонні кредити, продаж ширвжитку, що видається за італійські бренди - три кити, на яких стоїть бізнес Оксани Кавицької

Разом із чоловіком Оксана Кавицька займається продажем найдорожчих європейських брендів в Україні. У неї одягається багато представників політичного бомонду. Мабуть, через це компанія Оксани Кавицької може безкарно займатись контрабандою, а також не виплачувати багатомільйонні кредити банкам.

Біографія

Оксана Кавицького народилась у столиці України 1966 року.

Освіта

Закінчила машинобудівний факультет Київського політехнічного інституту.

Кар'єра

Після розпаду Радянського Союзу разом із чоловіком Михайлом Оксана Кавицька почала займатися бізнесом.

Спочатку торгували телевізорами, пилами для різання каменів зі штучних алмазів тощо.

У 1994 році заснували компанію Helen Marlen Group, яка займається ритейлінгом брендів одягу, взуття та аксесуарів з Італії та інших країн Європейського Союзу.

Свій бізнес Кавицькі починали з невеликого взуттєвого магазинчика площею 27 квадратних метрів.

Нині сімейний бізнес подружжя налічує понад двадцять магазинів, в яких представлено майже двісті світових брендів.

Кавицькі стали першими українськими ритейлерами, які  співпрацювали з відомими брендами безпосередньо і на довгостроковій основі.

Самій Оксані у керівництві відведена роль з управління магазинами таких світових марок, як Yves Saint Laurent, Burberry та інші.

У 2009 році подружжя-партнери по бізнесу запустили інтернет-магазин із продажу брендових речей.

Протягом останніх десяти років Оксана Кавицька входить у сотню найвпливовіших українок за версією відомих українських засобів масової інформації.

Статок подружжя оцінюється приблизно в сорок мільйонів доларів.

Сім'я

Чоловік - Михайло. Познайомився з Оксаною ще в дитинстві. Разом закінчили 17-у столичну школу. Отримав диплом зв'язківця в столичному училищі зв'язку. Служив у радянській армії в Польщі. Із 1994 року є президентом Helen Marlen Group.

Син - Олексій. 31 рік. Навчався в Києво-Печерському ліцеї “Лідер”, вивчав маркетинг в Единбурзькому університеті. Творець компанії Samsonika, яка розвиває проекти інтернет-ритейлу, у тому числі і батьківські HELEN-MARLEN.COM і POSH.UA.

Одружений з дівчиною, на ім'я Христина. Вінчалися молоді люди в Києво-Печерській лаврі, а весільна церемонія пройшла у Флоренції.

Донька - Марія. 20 років. Середню освіту отримала в Швейцарії та Англії. Вивчає психологію в Единбурзькому університеті.

У Києві відкрила BASEMNT Concept Store, в якому продаються європейські та американські streetwear-бренди.

Компромат

У 2012 році митники затримали фуру з вісьмома тоннами брендового одягу.

Більша частина з них йшла до Helen Marlen Group. У декларації було вказано, що митні збори за речі з Європи - триста тисяч гривень.

Однак у ході перевірок з'ясувалося, що реальне мито на ці товари - десять мільйонів гривень, тобто в тридцять разів більше.

До речі, митники встановили й інші “похибки” в бізнесі Оксани і Михайла Кавицьких. У митній базі відсутні товари, які виставлені в магазинах.

Виходить одне з двох: або Кавицькі торгують контрабандою, або видають кустарну продукцію за світові бренди. У будь-якому разі це є порушенням закону.

Helen Marlen Group не відзначається дотриманням законів про працю. Так, ходять чутки, що більшість співробітників компанії отримує зарплату в конвертах. Багато з них офіційно не оформлені.

Крім того, відпустка в магазинах Оксани Кавицької становить не законні двадцять чотири дні, а всього вісімнадцять. Решту днів фірма не оплачує.

Не отримують гроші підлеглі бізнес-леді і за перевиконану роботу у вечірній час і вихідні.

Хворіти в Helen Marlen Group можна тільки шість днів, далі -  за свій рахунок.

У магазинах бізнесвумен для співробітників введені спеціальні плани, які виконати практично неможливо. Це робиться для того, щоб не виплачувати своїм підлеглим премій. Якщо ж хтось і примудряється їх виконати, то на наступний місяць одержує не премію, а дворазове збільшення плану.

Відсутній кар'єрний ріст. Вище адміністратора піднятися ніхто не може. Високі посади займають лише наближені до сім'ї співробітники.

Оксана і Михайло Кавицькі провели блискучу операцію з обману банку і невиконання своїх кредитних зобов'язань.

12 липня 2016 року набрало законної сили рішення одного з львівських судів у справі “ІФ-Інвест” проти “Дельта банку”. Феміда визнала правом позивача вимагати у ТОВ “Кавицький” 247 мільйонів гривень за кредитним договором та іпотекою, яку фірма Кавицького брала у банку.

Свої вимоги у справі мали й Кавицькі. Оскільки банк вже збанкрутував, то бізнесмени вимагали припинити дію власних зобов'язань.

Цікаво, що суд визнав правомірним зарахування зустрічних вимог за кредитом, наданим банком безпосередньо ТОВ “Кавицький” до введення тимчасової адміністрації, і депозитом, право на який придбане підприємством у третіх осіб вже після введення тимчасової адміністрації.

Станом на середину лютого ТОВ “Кавицький” повинен був виплатити “Дельта банку” майже 247 мільйонів гривень як повернення кредиту, сплату відсотків, штрафу і пені.

Також, відповідно до умов договору відступлення права вимоги між компаніями “ФК Акорд” та “Кавицький”, який був укладений у січні 2016 року, фірма бізнесменів купила у “Дельта банку” права вимоги (замість попереднього кредитора) виконання зобов'язань зі сплати частини заборгованості банку за договором банківського рахунку в сумі 247 мільйонів гривень.

Ці кошти на початку ліквідаційної процедури фінансової установи знаходились на поточному рахунку ПрАТ “МТС Україна”. Далі Кавицькі передали це право вимоги в заставу ТОВ “ІФ-Інвест” за договором застави майнових прав, який теж уклали на початку 2016 року.

Через півмісяця після цих договорів ТОВ “ІФ-Інвест” направив заяву, згідно з якою ТОВ “Кавицький” тепер не винен “Дельта банку” 247 мільйонів гривень.

Звичайно ж, фінансова установа виступила проти такої заяви. Тоді фірми “ІФ-Інвест” і “Кавицький” заявили, що в такому разі вони вимагають виконання зобов'язання банку виплатити першій з них позику, якою вона володіє.

Суд став на сторону компанії Оксани і Михайла Кавицьких. Він припинив кредитний та іпотечний договори ТОВ “Кавицький”.

Тобто компанія взяла в кредит величезну суму грошей, але не виплатила їх. І це завдяки просто фантастичній подорожі депозитів, які ніколи не належали подружжю бізнесменів.

У 2018 році справа з “Дельта банком” отримала продовження. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб закликав Верховний суд до неупередженого розгляду спору між фінансовою організацією і групою компаній Михайла і Оксани Кавицьких шляхом проведення відкритого судового засідання.

Бізнесмени намагаються вивести з-під іпотеки приміщення в центрі столиці загальною площею дві тисячі квадратних метрів. Фонд звертається до вищої судової інстанції вже вдруге з закликом провести розгляд судового спору між “Дельта банком” і Кавицькими за участю сторін для надання пояснень у справі безпосередньо в залі суду.

Поки Верховний суд не дав своєї відповіді.

Дата народження
01 січня 1966
Країна
Україна
Соцмережі