Оксана Кавицька - бізнес-леді, співвласниця компанії-ритейлера класу люкс, що представляє в Україні провідних світових дизайнерів. Продаж жіночого, чоловічого одягу, взуття, аксесуарів, прикрас, а також одягу для дітей.
У Оксани Кавицької - сімейний бізнес. Разом з чоловіком і дітьми вона займається в Україні дистрибуцією і продажем найдорожчих світових брендів модної індустрії. У магазинах, створених сім'єю компанії Helen Marlen Group, в якій одягаються політики, бізнесмени і представники шоу-бізнесу.
Цілеспрямованість, наполегливість, пунктуальність, професіоналізм, а також відмінне почуття стилю Оксани Кавицької уможливили успішну роботу компанії і багаторічну співпрацю зі світовими брендами класу люкс. Під її керівництвом була навчена і створена одна з найпрофесійніших команд баєрів, які відповідають за наповнення асортименту магазинів унікальними предметами гардеробу.
Біографія
Оксана Кавицького народилась у столиці України 1966 року.
Освіта
Навчалася в математичному класі київської середньої школи №17. Закінчила Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», механіко-машинобудівний факультет. Володіє декількома мовами, в тому числі італійською.
Кар'єра
Оксана Кавицького встигла попрацювати кілька років за фахом. Після того як Україна стала незалежною державою, разом з чоловіком зайнялася продажами. У той непростий час ніде не вчили економічним складовим бізнесу. Почали з нуля, інтуїтивно намацуючи шлях конкурентної роботи.
Спершу возили в Польщу різні товари, у тому числі телевізори та пилки для різання каменів зі штучних алмазів. Продажем взуття почали займатися в невеликому за розміром, 21 квадратний метр, просторі на території «Експоцентру» на Львівській площі.
У 1994 році заснували компанію Helen Marlen Group.
Коли в середині 90-х на ринку товарів панував хаос, про свій бізнес в сегменті люкс сім'я Кавицьких заявила голосно. На вулиці Горького, 48, відкрили повноцінний магазин, дизайн якого розробив відомий італійський архітектор. У той час Київ таких проєктів не знав. Інтер'єр і екстер'єр бутика відповідали іміджу торгової точки в світових столицях моди - Парижа, Мілана, Нью-Йорка.
Взуття, представлена в магазині - туфлі культового італійського бренду Sergio Rossi за ціною до 500 доларів, були продані за два дні.
Оксана і Михайло зробили ставку не тільки на товар категорії люкс, але і здивували сервісом. Вони впровадили те, що не раз спостерігали в Італії, коли власники брендів і магазинів особисто обслуговували своїх клієнтів, допомагаючи взуватися і зав'язувати шнурки.
Допомогли в роботі дружні стосунки з родиною Касада. Casadei - не менше легендарна взуттєва династія Італії. У 1994 році на пост креативного директора Casadei призначили Чезаре Касадо, який виступав за ідею мультинаціонального італійського взуття. Згодом і Casadei, як і Sergio Rossi, почала завойовувати клієнтуру української компанії.
У 1999 році Оксана Кавицького одна з перших в Україні стала формувати попит на дитячий одяг категорії люкс. Цей напрямок в компанії повністю організовано бізнес-леді.
Партнери попереджали, що продажі в цьому секторі дуже складні. Але Оксана не відступила і відкрила в Києві магазин з асортиментом I Pinco Pallino, Monnalisa, Baby Dior, Burberry Kids. Досвід в замовленнях взуття, аксесуарів і численних брендів одягу для дорослих допоміг зорієнтуватися в сегменті дитячих товарів.
Кавицькі стали першими українськими ритейлерами, які співпрацювали з відомими брендами безпосередньо. Час довів, що в українській компанії не гналися за миттєвим заробітком, а стратегічно планували довгострокове співробітництво. Іноземні компанії, які починали бізнес в Україні з Кавицькими, через три десятиліття довіряють позиціонування своїх брендів виключно Helen Marlen Group.
У компанії Helen Marlen Group, за статистикою, зберігається стабільно високий відсоток співробітників, які працюють тут десятиліттями. Топ менеджери багатьох київських магазинів свого часу займали різні посади в компанії Helen Marlen Group. Багато хто отримав роботу в престижних компаніях люкс-продажів у Франції, ОАЕ, США, Ізраїлі.
У 2005 році Кавицькі почали процес розвитку столичного Пасажу як місця продажу товарів сегмента люкс. Компанія профінансувала реконструкцію Пасажу і провела переговори з всесвітньо відомим брендом Louis Vuitton в області співпраці за планами розвитку люкс-напрямки київського Пасажу. В результаті, крім магазинів Helen Marlen Group, тут відкрився і перший в Україні магазин Louis Vuitton.
У 2007 році авторитетна асоціація виробників взуття Італії Micam вручила нагороду Оксані і Михайлу як найкращим міжнародним байерам світу. На той момент жоден представник країн СНД не був удостоєний такої честі.
У 2009 році подружжя запустили інтернет-магазин з продажу брендових речей.
У 2018 році в березні Кавицькі відкрили монобрендовий бутик Santoni - італійського бренду взуття ручної роботи.
Бізнес-леді Оксана Кавицької входить в списки найвпливовіших і успішних українок.
У 2012 році діловий журнал «Фокус» присвоїв Оксані Кавицькій 83 місце в списку «100 найвпливовіших жінок України». Газета «Дело» присудила 2 місце в рейтингу «Топ-100 найуспішніших бізнес-леді України».
У 2013 році Оксана Кавицька була відзначена премією Elle Style Awards від модного видання Elle. А за версією видання «Фокус» у списку «100 найвпливовіших жінок України» бізнес-леді зайняла 87 місце.
Сьогодні компанія Оксани Кавицької є офіційним і ексклюзивним представником більше 150 всесвітньо відомих брендів, таких як Burberry, Gucci, Loro Piana, Santoni, Salvatore Ferragamo, Gianvito Rossi, Christian Louboutin. Значне портфоліо брендів компанії дозволяє мати контракти з будь-якою маркою світу.
У Києві функціонують 14 магазинів. З них 5 - монобрендових, 9 - мультибрендових. Також активний сайт з онлайн-продажами, два шоурума (в Києві та Одесі) і аутлет-магазин.
У різні роки компанія Helen Marlen Group забезпечувала робочими місцями до 500 осіб. Сьогодні тут працюють 200 співробітників.
Сім'я
Чоловік - Михайло Кавицький. Разом з Оксаною навчався в столичній школі №17, там же вони познайомилися і почали зустрічатися. Михайло здобув освіту в Київському вищому військовому інженерному училищі зв'язку ім. Калініна (сьогодні це Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації). Служив у лавах Радянської Армії. З моменту утворення семейної компанії Helen Marlen Group є її президентом.
Син - Олексій Кавицький. Здобув освіту в київському ліцеї «Лідер». Потім вивчав маркетинг в Единбурзькому університеті, Шотландія. Творець компанії Samsonika і проекту інтернет-ритейлу модних товарів в Україні. Управляє ключовим сайтом сімейного бізнесу HELEN-MARLEN.COM. Одружений. Виховує трьох дітей.
Дочка - Марія Кавицька. Вчитися почала в Києві, а продовжила в Швейцарії та Англії. Вищу освіту здобула в Единбурзькому університеті на факультеті «психологія». У Києві відкрила BASEMNT Street Hub, спеціалізація якого є продаж світових брендів категорії streetwear, комфортного одягу для міста.