Дата народження
04 листопада 1952
Країна
Україна
Соцмережі
567

Олег Блохін

Олег Блохін - український радянський футболіст і український футбольний тренер російсько-українського походження. Найрезультативніший бомбардир радянського футболу. Володар “Золотого м’яча” (1975). 

Біографія

Олег Блохін народився в 1952 році. Майбутній футболіст з ранніх років захоплювався грою і почав займатися спортом професійно вже в підлітковому віці.

Кар'єра

Перший гол Олег Блохін на професійному полі забив в 1972 році. Спортсмен є вихованцем київського «Динамо» і відіграв за столичну команду більшу частину життя.

Одночасно з клубною кар'єрою Олег Блохін грає за збірну СРСР.

Слава обрушується на молодого футболіста в 1975 році, коли він у складі «Динамо» виграє Кубок Європи. Олег Блохін також виграє Суперкубок УЄФА, що дозволяє йому стати найкращим гравцем планети.

У період з 1973 по 1975 року послідовно визнавався кращим гравцем СРСР в футбол. Всього за кар'єру Олег Блохін ставав кращим гравцем в футбол Союзу 13 разів, що не має аналогів в історії.

Закінчує кар'єру футболіста в кінці 80-х років перекваліфікується в тренери. У 1990 році стає наставником «Олімпіакоса» (Греція). Олег Блохін зумів довести команду до призових місць в чемпіонаті країни і виграти Кубок Греції. У 90-ті роки працює тренером в ПАОК і в ряді інших клубів.

Олег Блохін стає тренером збірної України з футболу в 2003 році. Успішно працює з вітчизняними футболістами, що дозволяє команді вперше виступити на Чемпіонаті світу 2006 року і вийти до чвертьфіналу.

У 2007 році йде з поста тренера української збірної і працює в різних клубах - «Москва» і «Чорноморець». У 2011 році ненадовго повертається до національної збірної як наставник.

У 2012 році Олег Блохін повертається в рідне «Динамо» і стає його тренером. У 2014 році був звільнений за провал команди на змаганнях, який можна пояснити його проблемами зі здоров'ям в той момент.

У різні роки Олег Блохін також займався політичною діяльністю. У період з 1998 по 2006 роки був народним депутатом України від «Громади» і Комуністичної партії. На сьогодні діяльністю в політиці не займається.

Досягнення

Олег Блохін - найуспішніший і титулований футболіст в історії СРСР. Перший із спортсменів в країні отримав «Золотий м'яч» - в 1975 році. Був визнаний майстром спорту Союзу і майстром спорту міжнародного класу. Має звання заслуженого тренера України. Сім разів ставав чемпіоном СРСР. Олег Блохін п'ять разів перемагав на Кубку Союзу. Є володарем Кубка Кубків УЄФА. Є рекордсменом збірної СРСР за кількістю забитих м'ячів.

Чутки і скандали

Олег Блохін - має славу «важкої» людини. Критикувався футболістами, колегами-тренерами та спортивними експертами за свою неефективність на посаді наставника збірної України з футболу і київського «Динамо». Вирізнявся грубістю, нетерплячістю, підвищеною самооцінкою. Підопічні скаржилися, що Блохін  не допомагав їм і називали його поганим тренером.

Олега Блохіна звинувачували в «торгівлі ім'ям». Спортсмен використовував свою популярність в комерційних і політичних цілях, що було критично сприйнято любителями футболу.

Статки і джерела доходів

Олег Блохін - доларовий мільйонер. Кошти були отримані за час спортивної та тренерської роботи. Так, за місяць роботи тренером національної збірної України Олег Блохін заробляв 50 тисяч доларів на місяць. Кілька десятків тисяч доларів Блохін заробляв на постах в «Динамо» і в інших клубах. Є інформація, що Олег Блохін також займається бізнесом, проте подробиці своєї підприємницької діяльності знаменитий футболіст не розкриває.

Особисте життя і сім'я

Першою дружиною Олега Блохіна була олімпійська чемпіонка Ірина Дерюгіна. У шлюбі з гімнасткою футболіст став батьком дочки Ірини. Другою дружиною Блохіна стала Анжела Блохіна. Від цього союзу знаменитий спортсмен має дочок Анну і Катерину. Олег Блохін - дід онучки Жаклін.

Фото і відео


Дата народження
04 листопада 1952
Країна
Україна
Соцмережі