Дата народження
14 лютого 1970
Країна
Україна
Соц.мережі
156
Олег Синютка

Український політик. Голова Львівської обласної державної адміністрації з 26 грудня 2014 року.

Біографія і кар'єра

Народився в день закоханих, 14 лютого 1970 року, в селі Куропатники Тернопільської області.

У 1993 році випустився з Прикарпатського університету, де вивчав методику викладання історії (здобув фах учителя). Після цього продовжив навчання в Прикарпатському університеті, де вивчав економіку і менеджмент (закінчив у 1995 році).

З 1995 по 2001 рік керував Івано-Франківською компанією «Маслосоюз», а потім - виконував обов'язки директора на підприємстві «Івано-Франківське АвтоЗАЗ-ДЕУ».

З 2002 до 2006 року заміщав мера Івано-Франківська. Потім пішов до Верховної Ради депутатом. Був керівником напряму економічної політики при Львівській міськраді.

З 2007 року працював першим заступником мера Львова, і тільки в 2014-му Олег Синютка став головою Львівської обласної держадміністрації.

Чутки і скандали

У жовтні 2017 року вийшла стаття, в якій журналіст Лаврентій Дубич звинуватив політика Синютку в корупції. Вся справа в тому, що незадовго до цього голова Львівської ОДА з найближчим оточенням (заступниками) літали приватним рейсом невідомої авіакомпанії в Чехію (Брно) на міжнародну виставку. Сам Синютка підтвердив, що літав по роботі, а за приватний переліт заплатив зі своєї кишені 29,8 тис. гривень. Пізніше журналісти з'ясували, що послуги авіаперельоту політику і його команді надала компанія Onur Group. Все було б нічого, тільки вартість такого рейсу набагато вища, ніж заявив Синютка, але авіакомпанія надала керівнику Львівської облдержадміністрації знижку  розміром 90%! Чи не тому, що Onur Group часто отримує підряди на ремонт доріг вартістю в мільйони?... Настільки велика знижка була розцінена як хабар.

Трохи пізніше, в тому ж 2017-го, журналістка Єва Корнійчук опублікувала статтю, в якій підозрювала Олега Синютку в тому, що він зробив власниками свого майна і бізнесу своїх родичів. Згідно з розслідуваннями, глава ОДА Львова живе в квартирі площею 175 кв.м і їздить на автомобілі бізнес-класу компанії Honda, але все це формально належить не йому, а його тещі. Крім того, на матір Олега Синютки, його тещу і тестя записано кілька квартир та інша нерухомість в Івано-Франківську. Цікаво й те, що тесть політика в 70 років вирішив зайнятися здачею нерухомості в оренду (зареєстрований як ФОП). Чи не займається цим бізнесом сам Олег або його дружина?

Статки і джерела доходів

Згідно з даними Декларації, в 2016 році глава обладміністрації Олег Синютка володів статком майже в 260 тис. гривень. Його заробітна плата становила 174 з гаком тисяч гривень.

Зарплата дружини політика в 2016 році склала майже 50 тис. гривень. Ще 135 тисяч вона отримала в якості відсотків від вкладів і 634 тисяч - в результаті підприємництва. Ще у неї значні суми в різних валютах (гривнях, доларах і євро) на банківських рахунках.

Що стосується джерел доходу, то Олег Синютка перед роботою чиновником займався ресторанною справою і бізнесом з нерухомості. Зараз присвячує себе роботі в облдержадміністрації.

Особисте життя і сім'я

Одружений. Виховує сина і дочку.

Фото і відео

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Foleg.synyutka%2Fposts%2F910036052517503&width=500" width="500" height="337" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

https://www.youtube.com/watch?v=lZj7SFapmlw

Дата народження
14 лютого 1970
Країна
Україна
Соц.мережі