Дата народження
14 лютого 1970
Країна
Україна
Соцмережі
250

Олег Синютка

Олег Синютка: у екс-губернатора Львівської області ні кола, ні двора

Олег Синютка у 2018 році виявився найбіднішим губернатором країни, згідно його декларації, у нього, крім зарплати, нічого немає. Про це повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Народився 14 лютого 1970 року в селі Куропатники Бережанського району на Тернопільщині в родині вчителів.

Освіта

У 1993 році отримав диплом вчителя історії, закінчивши історичний факультет Прикарпатського університету. У 1995 році в цьому ж університеті здобув освіту за спеціальністю «Економіка і управління».

Сім’я

Одружений на Синютці Наталії Геннадіївні, котра в минулому працювала в податковій системі, а сьогодні викладає в Національному університеті «Львівська політехніка».

Сім’я виховує доньку Ірину та сина Андрія.

Кар’єра

Першою посадою майбутнього губернатора є крісло голови СО СО «Маслосоюз» (в Івано-Франківську), наступним етапом стала посаду в. о. директора ТОВ «Івано-Франківське АвтоЗАЗ-ДЕУ».

У 2002-2006 роках – заступник мера Івано-Франківська. У 2006 був обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради. В тому ж році Олег Синютка переїхав до Львова, куди його запросив мер Андрій Садовий.

У листопаді 2006 року Синютка очолив департамент економічної політики Львівської міської ради.

З 2007 року він – перший заступник міського голови Львова, а з 26 грудня 2014 був головою Львівської обласної державної адміністрації.

У грудні 2014 року був призначений Петром Порошенко губернатором Львівської області.

У квітні 2019 року, відразу після перемоги Зеленського на виборах Президента найпершим з губернаторів заявив про своє звільнення з поста керівника Львівської області, і 11 червня припинив свою діяльність на цій посаді. На парламентських виборах 2019 року балотується до Верховної Ради від партії Петра Порошенка «Європейська солідарність», за списками якої проходить 9 номером.

Компромат

Основним вразливим місцем в репутації Олега Синютки завжди були його витрати, які не відповідають навіть його високим посадам, а тим більше його деклараціями про доходи. «За декларацією (2015 рік) виходить, що Олег Михайлович Синютка – дуже бідний губернатор. Отримав скромні відсотки – всього лише 318 грн. Зарплата Олега Михайловича – 174 тис. 254 грн. Згідно з документом, нерухомості у Олега Синютки взагалі немає. І дружині належить лише 50% квартири в Івано-Франківську площею 44,6 м². У власності третьої особи, Тимченко Ганни Степанівни, – квартира 174,6 квадратів у Львові і автомобіль Honda Accord, 2009 р.в.».

Синютку також звинувачували в нецільовому використанні коштів на «Євро-2012»: «Йшлося про суму в розмірі понад 7 млн. грн., призначеної для будівництва стадіону в місті Львів. У червні 2010 року проти нього було порушено кримінальну справу, Аае незабаром припинено».

Не раз Синютка ставав фігурантом корупційних скандалів: «Голова Львівської ОДА Олег Синютка орендував приватний літак для польоту в чеське місто Брно нібито для участі в конференції, заплативши лише 10% від вартості чартеру. Експерти вбачають у цьому польоті ознаки корупції. За словами Синютки, він заплатив за чартер 29,8 тисяч гривень особистих коштів. Повна вартість такого чартеру становить не менше 10 тисяч євро, тобто близько 320 тисяч гривень. Львівські журналісти з’ясували, що літак чиновнику надала турецька компанія Onur Group, яка часто виграє мільярдні тендери на ремонт автомобільних доріг в області».

Також Синютку звинувачували в лобіюванні інтересів певних бізнес-структур: «Синютка – губернатор дуже щедрий. Роздарував незрозуміло кому 15 ділянок для дач біля озера Наварія (недалеко від сіл Наварія і Малечковичі Пустомитівського району Львівської області). Інформацію про людей, які отримали наділи, у Львівській ОДА не захотіли ЗМІ надавати. Та й взагалі: звідки у дружини такий казковий добробут? Чи допоможуть Синютці гроші, а також зв’язки, коли народ дізнається всю правду і зрозуміє, хто стоїть при владі Львівської ОДА?»

Декларація

Декларація Олега Синютки не раз ставала предметом пильної уваги ЗМІ. Судячи з кількох декларацій про доходи з 2013 року у Синютки немає ніякої нерухомості: ні квартири, ні будинку, ні земельної ділянки, дачі, гаража. У екс- губернатора також немає ніякого транспортного засобу. Згідно з декларацією за 2018 рік, майже вся власність сім’ї оформлена на його дружину. На неї записані квартири 43 і 174 квадратних метра, торгове приміщення площею 90 квадратних метрів, гараж 15,5 кв.м, нежиле приміщення 170 квадратних метрів, два автомобілі – Honda Accord 2009 р.в., Lexus NX200t 2016 р.в.

Дружина також є власницею 66% підприємства ТзОВ “Івано-ФранківськАвтоЗАЗ-ДЕУ”, кінцевий бенефіціарій якого також вона. Підприємство займається продажем вітчизняних автомобілів.

В банках у Наталії Геннадіївни лежать вклади 15 євро і 211 доларів, а також понад 700 тисяч гривень. Готівкою дружина Синютки задекларувала 141 000 гривень, 89 000 доларів і 57 000 євро.

Дружина екс-губернатора за 2018 рік заробила значно більше, ніж чоловік, її доходи перевищили внесок у добробут сім’ї губернатора Львівської області в 4,3 рази. Від основної своєї діяльності в якості викладача в Національному університеті “Львівська політехніка” Синютка Наталія Геннадівевна заробила 72 000 502 гривні і ще одну тисячу дев’яносто сім грн гонорару – за роботу в польському університеті ім. Марії Склодовської-Кюрі. Крім цього, дохід від підприємницької діяльності дружини голови Львівської ОДА за рік склав 906 000 151 грн, а також 18 000 грн стипендії докторанта в Тернопільському національному економічному університеті.

На Олега Синютку нічого не задекларовано, крім зарплати губернатора 250114 грн, 11 акцій ПрАТ “Прайд -Інвест” номінальною вартістю 0,01 гривні, готівки 259 000 гривень, банківських вкладів 4672 гривень.

Дата народження
14 лютого 1970
Країна
Україна
Соцмережі