Олег Синютка
Олег Синютка
5062

Олег Синютка

Синютка Олег Михайлович: нардеп від ЄС і екскандидат в мери Львова

Олег Синютка - Фото 1

Синютка Олег Михайлович — за даними ЗМІ, допомагав агентам Москви заробляти на природних ресурсах Львівщини, відповідальний за сміттєву кризу у Львові та має зв'язки з кримінальним світом.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олег Михайлович Синютка народився 14 лютого 1970 року в селі Куропатники Бережанського району Тернопільської області.

Освіта

Синютка має дві вищі освіти: історика (1993) і економіста (1995). Обидва дипломи Олег отримав в педагогічному інституті Івано-Франківська (зараз Прикарпатський університет).

З 1987 по 1989 рік він проходив службу в радянській армії. Кандидат економічних наук (2015).

Сім’я

Олег одружений на Наталії Синютці. Вона займається підприємницькою діяльністю і викладає на кафедрі фінансів Національного університету «Львівська політехніка». Наталі належить 66,5% ТОВ «Івано-Франківське АвтоЗАЗ-ДЕУ».

У подружжя є двоє дітей: Ірина і Андрій.

Олег Синютка - Фото 2

Кар'єра

Першим офіційним місцем роботи Олега став Фонд соціальної адаптації молоді України. З лютого 1992 року по вересень 1994 року він очолював його Івано-Франківський відділ. Потім протягом шести років (1995-2001) Синютка керував СТ «Маслосоюз». У 2001-2002 роках він виконував обов'язки керівника ТОВ «Івано-Франківське АвтоЗАЗ-ДЕУ».

У 2002 році Синютка був призначений на посаду заступника голови Івано-Франківська. Протягом чотирьох років він відповідав за питання діяльності виконавчих органів міськради. У листопаді 2006 року Олег перебирається до Львова, де також займає посаду заступника мера. Протягом трьох місяців він був відповідальним за питання соціально-економічної політики. Нетривалий час Синютка керував економічним департаментом Львівської міськради.

У 2007 році Олег став першим заступником голови Львова, а наприкінці 2014 року він був призначений на посаду губернатора Львівської області. На цій посаді Синютка працював до 11 червня 2019 року.

Олег Синютка - Фото 3

Ще в 1997 році Олег очолив Івано-Франківське відділення партії «Реформи і порядок», а пізніше — «Наша Україна - Народна Самооборона». Синютка чотири рази балотувався до Верховної Ради. У 1998 році «Реформи і порядок» не пройшла в парламент. А у 2002, 2006 і 2007 роках його номера в списках «Нашої України» або «Нашої України - Народної Самооборони» були непрохідними.

У березні 2006 року Олег був обраний до обласної ради Івано-Франківська. Входив до складу бюджетної комісії. На громадських засадах він був помічником народних депутатів IV скликання Ігоря Гриніва і V скликання — Зіновія Шкутяка.

У травні 2019 року Синютка став членом президії та політради партії «Європейська солідарність». У тому ж році він знову балотувався до Верховної Ради. На цей раз Синютка був №9 в списку ЄС. За результатами виборів його номер виявився прохідним і Олег вперше зайняв крісло народного депутата. У IX скликанні парламенту Синютка увійшов до складу регламентного комітету.

Олег Синютка - Фото 4

У 2020 році «Європейська солідарність» висунула кандидатуру Олега на виборах міського голови Львова. Синютка зміг пройти до другого туру, але в результаті програв діючому меру Андрію Садовому.

Компромат

За інформацією громадського руху «Чесно» Олег Синютка фігурував в антикорупційних розслідуваннях.

Так, в жовтні 2017 року видання «Наші гроші. Львів» повідомляло про те, що львівський губернатор Синютка, а також його заступники літали в чеське місто Брно на міжнародну виставку чартерним авіарейсом. Переліт чотирьох осіб в обидві сторони за 29 800 гривень оплачував голова області зі своєї кишені.

«Можна прийти до висновку, що авіакомпанія Onur надала знижку в розмірі 90% голові Львівської ОДА», — припускають журналісти. Представники преси звернули увагу на те, що українське відділення компанії Onur тільки у 2017 році отримало у Львівській області підрядів на більш ніж 2,5 мільярда гривень.

А в тому ж жовтні 2017 року Onur уклав договір на ремонт автодороги Нижанковичі — Самбір — Дрогобич — Стрий вартістю у 232 мільйони гривень.

НАЗК склало протоколи на службовців, що літали в Брно, оскільки фактично вони отримали подарунок від Олега Синютки у вигляді оплати перельоту на суму 4842 грн на кожну людину.

При цьому антикорупційне відомство не знайшло нічого підозрілого в тому, що Синютка заплатив за квитки на 90% менше ринкової вартості. Пізніше суд закрив провадження щодо чиновників через відсутність складу правопорушення.

Олег Синютка - Фото 5

У тому ж 2017 році видання bihus.info відзначало, що голова Львівської ОДА проживає у квартирі і їздить на автомобілі, які оформлені на його тещу. Також вона придбала машиномісце. Однак в деклараціях згадки про нього відсутні. Журналісти звертають увагу, що у 2015 році дружина Олега Синютки в інтерв'ю випадково обмовилася, що квартиру купили саме вони.

Журналісти відзначили й той факт, що тесть Синютки — Геннадій Тимченко зайнявся підприємництвом в похилому віці — в 70 років. Це «наштовхує на думку, що насправді бізнесом від його імені може займатися сам Олег Синютка або його дружина, фінансист за освітою».

ЗМІ звинувачували Синютку в лобіюванні інтересів певних бізнес-структур. При виділенні земельних ділянок навколо Щирецького водосховища для атовців, власниками деяких з них стали підприємці.

Олег Синютка - Фото 6

Журналісти видання «Антикор» повідомляли, що ексгубернатора Синютку неодноразово звинувачували у виконанні прямих наказів з Банкової, в тому числі створення сміттєвої проблеми.

До призначення на посаду губернатора Синютка 7,5 років на посаді заступника мера займався питаннями вивезення сміття. І ось, вже через 1,5 року після того, як Синютку призначили головою Львівської ОДА, в обласному центрі розпочалася сміттєва блокада.

Губернатор пообіцяв побудувати цілих 7 заводів з перероблення сміття, заявляв про те, що знайшов інвесторів для їх будівництва. Однак все це залишилося лише обіцянками. Облдержадміністрація навіть не змогла виділити жодної підходящої ділянки навіть для одного заводу, який хотіло побудувати й на яке знайшло кошти місто.

За даними розслідування журналістів «Слідство.Інфо» за час «сміттєвої кризи» Львівська ОДА на чолі з Синюткою незаконно отримала за вивезення відходів майже 140 мільйонів гривень. Сам губернатор всіляко блокував рішення сміттєвого питання. Але як тільки він покинув свій пост, питання будівництва сміттєпереробного заводу нарешті зрушив з місця.

Крім того, журналісти видання писали про те, що Синютка має тісні зв'язки з кримінальним світом. Олег доводиться кумом відомому прикарпатському кримінальному авторитету Ігорю Халаменді на прізвисько Бура. Він до речі, був депутатом міськради Івано-Франківська від Партії регіонів і фінансував Антимайдан.

«Міцність давньої дружби і співробітництва політика від настільки проукраїнської партії і кримінального авторитета дійсно вражає. Адже навіть під час передвиборної кампанії Синютка продовжує займатися кримінальними розбірками і лобіювати інтереси свого кума на Прикарпатті. Синютка та ЄС забезпечують політичне та медійне прикриття кримінальника Бури».

Більш того, «Антикор» пише, що ексголова Львівської ОДА допомагав агентам Москви заробляти на природних ресурсах Львівщини. Компанія «Керамбуд», якою володіють Сергій Медведчук і Богдан Козак (брати Віктора Медведчука і його правої руки Тараса Козака) до 2034 року одержала дозвіл від облради на користування родовищем з видобутку піску на Львівщині. Керував же тоді облрадою Олександр Ганущин — людина Синютки.

Олег Синютка - Фото 7

Декларація

У травні 2020 року Олег Синютка опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Народний депутат володіє в спільній власності квартирою (44,6 кв. м) в Івано-Франківську. У якості оренди політик задекларував дві квартири: в Києві (73,5 кв. м) та Львові (174,6 кв. м), а також місце для зберігання автомобілів (15,5 кв. м) у Львові і нежитлове приміщення (165,8 кв. м) в Івано-Франківську. Дружині Синютки належать торгові приміщення в Івано-Франківську (90,4 кв. м).

Олег їздить на автомобілі Audi Q7 2017 року випуску. У липні 2019 роки машина обійшлася йому в 510 тисяч. Наталя Синютка пересувається на Lexus NX200t 2016 року випуску, вартістю у 278,5 тисячі.

Сукупний дохід ексгубернатора і депутата за 2019 рік склав 646,6 тисячі гривень. Дружина політика поповнила сімейний бюджет на 1,1 мільйона гривень. У банках Олег зберігає 165,5 тисячі гривень. У Наталії на рахунках в банках є 339,9 тисячі гривень, 3855 євро і 4273 доларів. Готівковими коштами парламентарій задекларував 295 тисяч гривень. У його дружини готівкою 135 тисяч гривень, 92 тисячі доларів, 57 тисяч євро, 5880 швейцарських франків і 370 польських злотих.

Посилання

Twitter

Facebook

Згадки про персону