Дата народження
05 серпня 1951
Країна
Україна

Олександр Донський

Донський Олександр Михайлович: депутат Харківської облради, який сконцентрував весь ринок послуг протипожежного призначення у своїх руках

Донський Олександр Михайлович - екс-"регіонал" та власник найбільшого підприємства, яке надає повний спектр послуг по забезпеченню пожежної безпеки об'єктів нерухомості.

Біографія

Донський Олександр Михайлович народився 5 серпня 1951 року у місті Харків.

Освіта

Олександр за освітою інженер-електрик. У 1973 році він отримав диплом Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства.

Сім'я

Даних про сімейний стан у відкритих джерелах немає.

Кар'єра

Після інституту Олександр прийшов працювати в Українське відділення «Енергосетьпроекта». Протягом восьми років (1973-1981) Донський був інженером та старшим інженером. Потім рік (1981 по 1982) він працював енергетиком чавуноливарного цеху заводу «Поршень».

Наступні двадцять років Олександр провів у театрі музичної комедії. За цей час він пройшов шлях від освітлювача до директора театру. Одночасно з цією роботою Донський став засновником «Харковспецсервіс». До сих пір він обіймає посаду голови ради директорів даного підприємства.

У 1996 році очолив благодійний фонд "Пожежна безпека". Через два роки за його сприяння було засновано газету "Харківський пожежний вісник", що виходить раз на тиждень. У 2008 році Донський став головою Добровільного пожежного товариства України.

З 2002 по 2006 рік Олександр входив до складу виконавчого комітету Ленінської (нині Холодногірського) районної ради.

Крім того, він є директором Харківської філії ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" та головою ради директорів КП "Харьківспецпром".

Олександр має частки на наступних підприємствах:

  • ТОВ "Пожосвіта" - видання журналів та періодичних видань (55%);
  •  КП "Харьківспецпром" - обробка металів та нанесення покриттів на метали (90%);
  • ТОВ "Пожежний та техногенний аудит" - технічні випробування та дослідження (65%);
  • КП "Харківспецсервіс" - обслуговування систем безпеки (90%).

Олександр Донський три рази обирався до Харківської обласної ради. У 2006 та 2010 роках він ставав депутатом від Партії регіонів. У 2015 році обрався до облради у якості кандидата від партії "Опозиційний блок".

Донський - голова постійної комісії з питань екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

Компромат

Як відзначають у пресі, Олександр Донський спільно з начальником управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Павлом Васильовичем Одарюком "організував злочинне угрупування у складі більше 30 комерційних структур під КП "Харківспецсервіс".

Журналісти, повідомляють, що у Харкові "весь ринок послуг протипожежного призначення концентрується в одних руках". Так пожежна служба "нагинає" підприємців, забудовників або інвесторів по нормах пожежної безпеки. Ті, у свою чергу змушені звертатися до КП "Харківспецсервіс", який є найбільшою організацією України, що надає своїм клієнтам повний спектр послуг із забезпечення пожежної безпеки об'єктів.

Таким чином, підприємство Донського отримує прибуток, а пожежні "непогані відкати". Крім того, "під цю справу підв'язали навіть навчальні установи. У добровільно-примусовому порядку з батьків збирають гроші на передплату журналу "Пожежний вісник", установку пожежної сигналізації та її обслуговування".

ЗМІ відносять Олександра Донського в облраді до групи екснародного депутата Дмитра Шенцова.

Декларація

У березні 2019 року Олександра Донський опублікував податкову декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат облради володіє п'ятьма земельними ділянками (ще один орендує) у Харківській області, житловим будинком (263,7 кв.м.) у селищі Мала Данилівка. У селі Черкаська Лозова Донський має ще один, недобудований, житловий будинок. У Харкові у нього дві квартири (42,8 та 87,8 кв.м.). Там же Олександр орендує гараж (32,5 кв.м.).

Пересувається депутат Харківської обласної ради на автомобілі Subaru Outback 2010 року випуску. Вартість машини Донський вважав за краще не вказувати.

Сукупний дохід Олександра Донського у 2018 році склав більше трьох мільйонів гривень. Велика частина (2,4 мільйона) - це дивіденди від КП "Харківспецсервіс".

У банках на рахунках депутат має 128,7 тисячі гривень та 11 тисяч доларів. Готівковими коштами у Донського є 25 тисяч євро, 500 тисяч гривень та 45 тисяч доларів. Як позичені третім особам він задекларував 353 тисяч доларів.

Дата народження
05 серпня 1951
Країна
Україна