Дата народження
31 липня 1972
Країна
Україна
Соц.мережі
674
Олександр Грановський

Український бізнесмен, видавець журналу «Фокус». Станом на 1 липня 2014 року Олександра Грановський є співвласником компанії Vertex United. Олександр Грановський був одним із засновників великого холдингу з виробництва алкоголю - «Оверлайн». Також займається готельним бізнесом і банківською справою. Розлучений, виховує п'ятьох дітей.

Дата народження: 31.07.1972 р.

Рідне місто: Умань (Черкаська область)

Здобувши середню освіту, Олександр Грановський перебрався до Одеси. Там він вступив на юридичний факультет університету ім. Мечникова. Пізніше Олександр Грановський здобув другу вищу освіту в Державній академії управління при президентові України.

У 1992-му році він почав свою підприємницьку діяльність. У зв'язку з цим Олександр Грановський перейшов на заочне відділення університету.

Станом на 2014-ий рік Олександр Грановський був одним із власників компанії «Vertex United». Його діловим партнером був Борис Кауфман. Компанія «Vertex United» об'єднує в собі безліч різних сфер бізнесу. Зокрема, їй належать підприємства з наступних сфер:

• готельний бізнес;

• банківський сектор;

• інвестиційно-девелоперський напрямок;

• медійний бізнес.

У 2007-му році Олександр Грановський почав інвестиційну діяльність. Зокрема, його залучали інвестиційні можливості в Ізраїлі. Для цього він зблизився з хасидськими рухами.

До 2012-го року Олександр Грановський і Борис Кауфман також володіли алкогольним бізнесом. Вони були засновниками групи компаній «Оверлайн», до складу якої входили великі гравці алкогольного бізнесу.

У 2013-му році компанія «Vertex United», контрольована Грановським, придбала у «UMH group» видання «Фокус». У 2016-му році видання було перепродано комерсанту Анатолію Євтухову.

Бурхливу підприємницьку діяльність Олександр Грановський поєднував з політикою.

У 2002-му році він став парламентським депутатом (IV скликання). На той момент бізнесмен перебував у фракції Соціал-демократичної партії України.

На наступних виборах у 2006-му році Олександр Грановський знову балотувався в парламент. Тоді він перебував в опозиційній партії «Не Так!». Знову отримати депутатський мандат йому не вдалося.

Олександр активно співпрацює з єврейськими релігійними та етнічними організаціями, а також веде громадську діяльність по інших напрямках. Зокрема, у 2001-му році він зайняв пост віце-президента Федерації футболу України.

Бізнесмен також є засновником благодійного фонду «Шляхи майбутнього».

Особисте життя

Олександр був у шлюбі, який згодом розірвав. Підприємець є батьком п'ятьох дітей.

Скандали

Олександра Грановського і його ділового партнера Бориса Кауфмана відносять до наближених Віктора Януковича. Деякі джерела стверджують, що скандальні підприємці були «наглядачами» за найбільшими аеропортами України. За окремими даними, вони досі контролюють діяльність цих установ.

Суспільство і преса, зокрема, звинувачують Олександра Грановського і Бориса Кауфмана в рейдерських захопленнях підприємств.

У 2006-му році було порушено низку кримінальних справ проти Олександра Грановського. Підприємець підозрювався в невиплаті податків. Незабаром розслідування були закриті. Із чуток, цьому посприяли зв'язку з хасидською організацією «ХАБАД».

У 2012-му році одеська прокуратура подала до суду на холдинг «Оверлайн». Представники прокуратури вимагали розірвати контракт про оренду приміщення, в якому розташовувався «Перший лікеро-горілчаний завод». Причиною конфлікту служила невиплата оренди. Вищий господарський суд України задовольнив цей позов. У результаті «Перший лікеро-горілчаний завод» був виведений із холдингу «Оверлайн».

Статок

У 2011-му році журнал «Деньги» включив Олександра Грановського в список найбагатших українців. Його статок був оцінений у 82 млн USD.

Дата народження
31 липня 1972
Країна
Україна
Соц.мережі