Олександр Грановський
  • Дата народження
    31 липня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Грановський
767

Олександр Грановський

Олександр Грановський: скандальний бізнесмен, видавець журналу "Фокус"

Олександр Грановський - Фото 1

Олександр Грановський є вельми одіозним українським підприємцем. Йому належить відомий бізнес-журнал "Фокус", а також десятки інших активів в готельній сфері, інвестиційній, банківській та інших. Будучи батьком п'ятьох дітей, вже кілька років не дозволяє своїй колишній дружині їх бачити.

Біографія

Грановський Олександр Геннадійович народився 31 липня 1972 року в Умані. Є відомим українським бізнесменом, меценатом і громадським діячем. Володіє корпорацією Vertex United, куди входить відоме видання "Фокус".

Сім'я

Підприємець розлучений. Має п'ятьох дітей, за право виховання яких воює зі своєю колишньою дружиною.

Освіта

Грановський отримав юридичну освіту в Одеському держуніверситеті ім. І. Мечникова.

У студентські роки познайомився з Борисом Кауфманом, який згодом став його партнером по бізнесу.

Після одеського ВНЗ Олександр закінчив Державну академію управління при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

На початку трудового шляху бізнесмен Грановський працював комерційним директором, а потім і директором з будівництва в одеській компанії СПТК "Евас". Через кілька років (у 1998-му) зайнявся власною справою, заснувавши торговий дім "Каштан".

У 2001 році отримав посаду віце-президента Федерації футболу України, яку займав аж до 2012 року, а також був нагороджений званням "Бізнесмен року".

На початку 2000-х Олександр Грановський і Борис Кауфман почали вести алкогольний бізнес, але через кілька років продали його. Після цього заснували корпорацію Vertex United, в яку увійшли готельні, інвестиційні, девелоперські та медіа активи.

Так, партнери володіли висококласними готелями "Президент Готель", "Брістоль", "Лондонська" та іншими, друкованим та інтернет-виданням "Фокус", а також іншими підприємствами.

Не оминув Олександр Грановський і політику. Так, з 2002 по 2006 рік пройшов в Раду в якості народного депутата України ІV скликання за списками СДПУ (о), займаючись питаннями держбюджету.

Крім бізнес-діяльності, підприємець активно займався громадською діяльністю: підтримував представників єврейської громади в Україні, творчих людей і т.д.

Олександр Грановський - Фото 2
Олександр Грановський - Фото 3

Компромат

Кримінальна справа у зв'язку з розкраданням в особливо великих розмірах

Одеський мільйонер Олександр Грановський підозрюється в двох серйозних злочинах: привласненні 60 мільйонів доларів і ухиленні від сплати податків. Згідно з рішенням Ізраїльського суду, бізнесмен повинен був з'явитися в суд для допиту у справі про розкрадання, шахрайство і махінації з фінансовими документами.

Нагадаємо, що правоохоронні органи пред'явили Грановському звинувачення щодо його діяльності в 2012-2016 роках. Володіючи корпорацією, в яку входять підконтрольні йому банківські установи, готелі і ЗМІ, бізнесмен намагався за допомогою фінансової піраміди заволодіти холдингом IDB Нохі Данкнер.

Крім того, в 2017 році слідчі з'ясували, що Олександр, перебуваючи в злочинній змові з топ-менеджерами підприємства "Тедіс Україна", ухилявся від сплати податків в особливо великих розмірах. Правоохоронці відкрили проти нього кілька кримінальних справ, але жодне з них тоді не дійшло до суду.

Коли ж Ізраїльський суд нарешті зобов'язав Грановського з'явитися для надання свідчень у справі про розкрадання десятків мільйонів доларів, підробці документів і відмиванні грошей, бізнесмен не виконав постанову.

Вдома його також не знайшли, як і не змогли додзвонитися. Розуміючи, що український олігарх сховався від правосуддя, ізраїльські правоохоронці подали прохання до Інтерполу допомогти відшукати втікача. На початку 2019 року Олександр Грановський був оголошений в міжнародний розшук.

Війна з екс-дружиною за дітей

У 2015 і 2016 роках журналісти активно писали про те, що мільйонер Олександр Грановський і його колишня дружина Олена не можуть поділити п'ятьох спільних дітей.

У серпні 2015 року дружина бізнесмена, з якою він на той момент вже не жив, але формально був одружений, розповіла громадськості, що її чоловік разом з десятками озброєних чоловіків приїхав до Туреччини, увірвався до неї додому і насильно забрав дітей.

Олександр Грановський - Фото 4

Самої Олени вдома тоді не було, з дітьми була няня, яку через опір побили. З собою Олександр Грановський, за словами жінки, мав рішення суду Анкари, згідно з яким діти повинні жити з ним.

Як говорила Олена, раніше чоловік дозволив їй відвезти дітей за кордон з умовою повернути їх до кінця листопада. Сам же бізнесмен стверджував, що прийшов по дітей з поліцією, оскільки дружині було дозволено забрати їх всього на тиждень, а вона незаконно відвезла їх до Туреччини і три місяці не відповідала на дзвінки. Крім цього, олігарх заперечує звинувачення жінки в тому, що він забороняє їй бачитися з дітьми.

У жовтні наступного року, вже після розлучення скандальної пари, кореспонденти ТСН опублікували відео, на якому Олена Грановська разом з адвокатом намагалася зайти в їх спільний дім, щоб побачити своїх дітей. Як виявилося, бізнесмен не дозволив їй цього зробити, намагаючись вигнати колишню дружину на вулицю.

Жінці таки вдалося проникнути в будинок, після чого вона забралася на другий поверх, але через переслідування охорони закрилася у ванній. На вулицю Олена вийшла тільки після того, як приїхала поліція, яку викликав її адвокат. Після цього вона заявила про напад та побиття.

На наступний день після гучного скандалу в будинку Грановських, Олександр розповів, що його екс-дружина не має законного права забрати дітей, а має лише рішення суду, яке скасовує обов'язкову умову їх проживання з батьком. "Хоче їх бачити - нехай бачить. До Туреччини вивозити дітей не дам", - рішуче заявив олігарх.

Статки і джерела доходів

У 2011 році статки Олександра Грановського були оцінені фахівцями журналу "Гроші" в 82 мільйони доларів, з якими бізнесмен зайняв 38 місце в рейтингу українських багатіїв.

Будучи заможним власником корпорації Vertex United (яку він ділить з партнером Борисом Кауфманом), він контролює не один десяток активів різних напрямків. Це і готельний бізнес, і банківський, і медіа-бізнес, і девелоперські проекти.

Виробництво алкогольних напоїв

Разом зі своїм партнером Олександр Грановський заснував велику компанію з виробництва алкогольних напоїв "Оверлайн". Під контролем підприємства знаходилися "Перший лікеро-горілчаний завод" та "Одеський завод шампанських вин". Однак у 2012 році, розпродавши більшість своїх активів в цій сфері, підприємці повністю припинили займатися алкогольним бізнесом.

Готельна справа

Ще в 2014 році партнери керували декількома об'єктами готельного призначення: готелем "Брістоль" і "Лондонський" в Одесі, а також "Президент-Готелем" в столиці України.

Банки

Грановський очолює наглядову раду ПАТ "Фінбанк" в Одесі, бувши одним з головних його акціонерів. Раніше мав частку в збанкрутілому банку АТ "Соцкомбанк".

Авіація

Хоча немає офіційних підтверджень того, що одеський олігарх причетний до авіабізнесу, його ім'я пов'язують з підприємством "Міжнародний аеропорт Хендлинг", яке з 2013 року надавало хендлінгові послуги в аеропортах "Бориспіль" та "Сімферополь".

Медіа

У 2013 році бізнесмен придбав масштабний медіа-ресурс "Фокус", до якого входять як друковані, так і інтернет-видання. До цього, партнери володіли телеканалом "РІАК", який з невідомих причин продали.

Згадки про персону