Дата народження
23 липня 1988
Країна
Україна
Соцмережі

Олександр Юрченко

Юрченко Олександр Миколайович: громадський активіст і новий "слуга народу"

Юрченко Олександр Миколайович - юрист, громадський активіст, який бореться з незаконними забудовами та парламентарій-мажоритарник від Києва.

Біографія

Юрченко Олександр Миколайович народився 23 липня 1988 року в місті Київ.

Освіта

Олександр Юрченко закінчив київську гімназію №32 "Успіх". Має два дипломи про вищу освіту: дизайнера і юриста.

Сім'я

Олександр Юрченко одружений. Дружину звуть Леся (дівоче прізвище Ковалик). Вона є співробітницею медичної компанії АРТЕРІУМ. У пари є син Микола.

Кар'єра

Трудовий шлях Олександра Юрченка почався у вісімнадцять років. Він змінив декілька професій. Був кур'єром, техніком-конструктором, юристом, архітектором в ЗАТ "Спеціальний науково-реставраційний проєктний інститут "Укрпроектреставрація".

Протягом шести років (2009-2015) був головним адміністратором в юридичній фірмі "Кліффорд Чанс".

У 2011 році зайнявся громадською діяльністю. Був членом громадських організацій, заступником голови Народної ради Голосіївського району, головою Громадської ради при Голосіївській районній державній адміністрації.

Активно боровся з незаконними забудовами в столиці. У 2018 році виступив з ініціативою за збереження Совських ставків. Входив до складу ініціативної групи по поверненню місцевого самоврядування в столиці. Очолював районний центр партії УКРОП.

У сьомому (2012-2014) скликанні Верховної Ради Олександр Юрченко був помічником народного депутата - "свободівця" Олександра Оксентійовича Шевченка.

У восьмому (2014-2019) працював помічником у парламентаріїв Олени Сотник з фракції "Самопоміч", Тараса Івановича Батенка з БПП і позафракційного Андрія Сергійовича Денисенка.

Олександр Юрченко у Верховній Раді працював на громадських засадах.

У 2015 році він і сам взяв участь у виборах в якості кандидата. Від партії "УКРОП" Юрченко балотувався до Київської міської ради по третьому мажоритарному округу. Однак депутатом стати він не зумів.

Зате через чотири роки Олександр Юрченко переміг на парламентських виборах. Він йшов по мажоритарному округу - двісті одинадцятому (Голосіївський район Києва) в якості кандидата від партії "Слуга народу".

За Юрченко проголосувало 34,73% (або 27 528) виборців. За найближчого опонента, кандидата від партії "Європейська Солідарність" Володимира Володимировича Прокопіва віддали свої голоси 24,28% (або 19246) виборців.

У своїй програмі молодий політик виступає за мінімізацію функцій Державної фіскальної служби, переведення всіх митних і податкових процедур в цифровий формат, впровадження спрощеної електронної процедури відкриття і закриття бізнесу, за мораторій на зміну умов оподаткування середніх і малих підприємців, податкові пільги для IT-стартапів.

Олександр Юрченко прихильник повного аудиту чинної системи соціального забезпечення, переведення всіх пільг в грошову форму і за інтеграцію в єдину базу даних всіх державних реєстрів на отримання допомоги. Так він вважає буде знищено корупцію і буде забезпечено право на гідне життя для мільйонів громадян.

Крім того Олександр Юрченко виступає за базове матеріальне забезпечення педагогів на рівні не менше трьох мінімальних зарплат, за радикальне матеріально-технічне оновлення установ освіти і науки та ширше впровадження електронних форм дистанційного навчання, а також повернення до шкільної програми повноцінних курсів математики, фізики та природничих наук.

Декларація

У серпні 2019 року Олександра Юрченка опублікував свою електронну декларацію за минулий рік.

Народний депутат задекларував дві квартири в Києві. Однією він володіє у спільній власності зі своїми батьками. Її площа шістдесят два квадратних метрів. Друга в сімдесят "квадратів" належить тещі парламентарія.

Власного автомобіля у політика немає. Батько Олександра Юрченка пересувається на SsangYong Kyron M200XDI 2008 року випуску.

Дохід від відчуження нерухомого майна приніс народному депутату суму трохи більше мільйона гривень. Зарплата дружини - сто п'ятдесят вісім тисяч гривень за рік. Ще двадцять одну тисячу вона отримала у якості матеріальної допомоги.

У банку у Олександра Юрченка зберігається п'ять тисяч гривень. Готівковими коштами у нього задекларовано п'ятдесят тисяч доларів. У подружжя - двісті тисяч гривень.

Посилання

Офіційний сайт кандидата в народні депутати

Особиста сторінка в Фейсбук

Офіційна сторінка в Фейсбук

Instagram

Відео

https://www.instagram.com/p/By-1UDzo9G5/ 

Дата народження
23 липня 1988
Країна
Україна
Соцмережі