Дата народження
25 жовтня 1975
Країна
Україна
Соцмережі
825

Олександр Лінчевський

Заступник міністра охорони здоров'я України, кандидат медичних наук. У МОЗ Олександр Лінчевський відповідає за реформу медичної освіти і екстреної медичної допомоги, координує діяльність медичного департаменту МОЗ України.

Біографія

Олександр Володимирович Лінчевський народився 25 жовтня 1975 Києві. За освітою лікар-хірург. Стажувався у Франції, Італії.

Кар'єра

Після закінчення Національного медичного університету ім. Богомольця в 1999 році Олександр Лінчевський почав працювати в Центрі з надання невідкладної допомоги хворим з гострими шлунково-кишковими кровотечами в одній з київських міських лікарень.

Одночасно з цим працює торакальним хірургом, відповідальним хірургом відділення політравми в київській лікарні №17.

З  1999 року протягом двох років проходив інтернатуру з хірургії  в Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика.

З 2011 року в цьому вузі працює асистентом кафедри торакальної хірургії та пульмонології.

Досягнення

У вересні 2016 року кабінет міністрів призначив Олександра Лінчевського на посаду заступника міністра охорони здоров'я.

Чутки і скандали

Чиновник - автор нашумілої фрази про онкохворих: "Друзі, це рак. Вони всі помруть. Без варіантів". Це обурило суспільство. Народні депутати, а також активісти зажадали звільнити Олександра Лінчевського. Сам чиновник запевняв, що його слова вирвали з контексту. 2 жовтня Верховна Рада проголосувала за звільнення чиновника.

Статки і джерела доходів

У Олександра Лінчевського задекларовано три столичні квартири. Дві знаходяться в його власності, одна належить його дружині.

У декларації заступник міністра вказав, що володіє трьома автомобілями. У дружини Олександра Лінчевського одна. Зарплата в міністерстві охорони здоров'я в 2017 році склала 402 тисячі доларів. Крім того, дохід від роботи за сумісництвом хірургом і викладачем приніс йому 65 тисяч гривень. Дружина заступника міністра заробила майже 160 тисяч гривень.

На банківському рахунку у чиновника 2 тисячі доларів і 114 тисяч гривень. Готівковими коштами Олександр Лінчевський задекларував 10 тисяч гривень, 2 тисячі євро і 1000 доларів.

Особисте життя і сім'я

Дружину чиновника звуть Катерина. Вона лікар-педіатр, працює в "Охматдит". У подружжя двоє синів: Григорій і Тарас.

Фото і відео

Дата народження
25 жовтня 1975
Країна
Україна
Соцмережі