Олександр Лінчевський
  • Дата народження
    25 жовтня 1975
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Лінчевський
3694

Олександр Лінчевський

Лінчевський Олександр Володимирович: ексзаступник міністра охорони здоров'я та депутат Київради

Олександр Лінчевський - Фото 1

Лінчевський Олександр Володимирович — права рука Уляни Супрун, який відзначився скандалом з образою онкохворих.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олександр Володимирович Лінчевський народився 25 жовтня 1975 року в місті Київ.

Освіта

Лінчевський — лікар за професією. Він навчався в медучилищі №4 (закінчив в 1993), медуніверситеті ім. Богомольця (1999) і академії післядипломної освіти (2001) у місті Київ. Олександр стажувався в Італії, Франції, Туреччині та Великобританії.

Має звання кандидата медичних наук.

Сім’я

Олександр одружений на Катерині Лінчевській. Вона працює в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» і ТОВ «Медична клініка «Верде».

У подружжя двоє синів: Григорій і Тарас.

Кар'єра

Після закінчення медуніверситету Лінчевський влаштувався відразу у дві київські лікарні. У 12-й він був співробітником Центру з надання невідкладної допомоги хворим з гострими шлунково-кишковими кровотечами (працював до 2001 року). У 17-й Олександр працював торакальним хірургом, хірургом відділення політравми (до 2016 року).

Олександр Лінчевський - Фото 2

У 2011 році Лінчевський став асистентом кафедри торакальної хірургії та пульмонології академії післядипломної освіти. Протягом двох років (2014 — 2016 рік) Олександр був медичним директором ГО «Захист Патріотів», яка займається розвитком тактичної медицини.

У 2016 році Лінчевський зайняв крісло заступника міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. На цій посаді він провів три роки, до вересня 2019 року. 29 жовтня того ж року Олександр приступив до роботи в універсальній клініці «Оберіг», де зайняв посаду першого заступника генерального директора.

У 2019 році він встиг також попрацювати в академії післядипломної освіти (викладач), 17-й київській клінічній лікарні (торакальний лікар-хірург) і СБУ (лікар-хірург).

У 2020 році Олександр став кандидатом в депутати Київради. В єдиному загальноміському виборчому списку партії «Голос» Олександр балотувався під 7-м номером. У списку по округу №5 займав перше місце. На окрузі (частина Дніпровського району) конкретно за Лінчевського віддали свої голоси 719 виборців (з тих, хто голосував за загальний список). Ексзаступник міністра охорони здоров'я обрано до столичної міськради по загальноміському списку.

Олександр Лінчевський - Фото 3

Компромат

У червні 2018 року заступник міністра охорони здоров'я Лінчевський осоромився, заявивши на засіданні Рахункової палати України:

«Відносно ефективності. Відносно нерезультативності і неекономного використання грошей. У сухому залишку — 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків. Ці проблеми, тобто ці онкологічні захворювання, які, власне вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно».

Цей виступ викликав великий резонанс. У Міністерстві охорони здоров'я вибачилися за висловлювання Лінчевського, підкресливши, що слова були вирвані з контексту, а сенс його заяви був змінений на протилежний.

За відставку Лінчевського виступили лідери трьох фракцій парламенту — Батьківщини, Радикальної партії і Оппоблока. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наказав почати дисциплінарне провадження стосовно заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського через останнє висловлювання  з приводу онкохворих.

Олександр Лінчевський - Фото 4

«Дисциплінарна комісія у висновках зазначила, що висловлювання заступника міністра Лінчевського як особи, уповноваженої діяти від імені держави, містять ознаки порушення загальноприйнятих норм етичної поведінки і були неоднозначно сприйняті суспільством, а також несуть репутаційні ризики як для уряду, так і для державної влади в цілому» —  зазначалось у відповіді Національного агентства державної служби на запит «Українських новин».

«При цьому комісія в своєму акті від 12 червня не знайшла у висловлюваннях Лінчевського підстав для притягнення його до дисциплінарної відповідальності і закрила справу про дисциплінарне порушення».

Олександр Лінчевський - Фото 5

Фейсбук-паблік Компромат.leaks в травні 2019 року писав, що «заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський в березні 2019 року підписав доручення, в якій ДП «УМЦБДР ТА ІТ» надає ряд функцій, для нібито законної організації схем взаємодії з виробниками та споживачами медичних бланків.

На підставі даної довіреності директор Державного підприємства «УМЦБДР ТА ІТ» Максим Циганок (подільник Лінчевського) посилаючись на «Програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2020 року» (повністю фінансується з бюджету !!!), видає вже свій Указ для всіх керівників медустанов щодо справляння плати в розмірі 28,8 гривні за технічний супровід, зберігання інформації на захищених серверах, розміщення одного електронного запису на сайті МОЗ України (про проходження особливого ​​медогляду і видачі первинного бланка).

Фіктивний Указ набрав чинності з 1 травня 2019 року, і не має ніяких законних підстав, а одержувачем грошей в квитанції значився ДП «Інформаційно-аналітичний центр», що знаходиться у власності  Міністерства молоді та спорту України, і ніякого юридичного відношення до ДП «УМЦБДР ТА ІТ» не має.

Плата в розмірі 28 гривень з людини, при 20 млн, за рік забезпечать Лінчевського з Циганковим прибутком не менше 500 млн грн.

Після того як дана інформація була оприлюднена в ЗМІ — МОЗ України відхрестилася від будь-якої їх причетності до корупційної схеми і всю вину звалила на Максима Циганка і обіцяли провести розслідування.

Але документи, які були викладені в мережі, говорять про інше, а МОЗ України не хто інший, як організатор схеми, адже не знати про реальні порушення в ДП «УМЦБДР ТА ІТ», які самі ж і виявили при аудиті в 2017 році, вони просто не могли.

В ході аудиту було виявлено маса невідповідностей і порушень:

• елементи облікової політики, суб'єктом господарювання — ігнорується, вимоги, закріплені в Наказах на практиці, не завжди дотримуються, деякі елементи наказів суперечать законодавству України.

• спотворень фінансових результатів діяльності, неправдивість показників його фінансової звітності, може привести ще і до негативних податкових наслідків».

Олександр Лінчевський - Фото 6
Олександр Лінчевський - Фото 7

Декларація

У травні 2020 року Олександра Лінчевський опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Ексзаступник міністра задекларував три квартири в Києві. Дві (42,9 і 29 кв. м) у власності самого Лінчевського, ще однією (75,6 кв. м) він володіє спільно.

У колишнього топчиновника МОЗ два автомобілі Mercedes-Benz E 220 1996 і 2002 років випуску. Цікаво, що обидві машини він придбав за одну і ту ж ціну — 150 тисяч гривень. Катерина Лінчевська пересувається на Opel Zafira 2013 року випуску.

Олександр Лінчевський - Фото 8

За 2019 рік у сукупності Лінчевський заробив 953 тисячі гривень. Його дружина поповнила сімейний бюджет на 114 тисяч. У банках Олександр зберігає 67,6 тисячі гривень. Готівковими коштами він задекларував по сто доларів і євро.

Посилання

Facebook

Згадки про персону