Дата народження
31 березня 1969
Країна
Росія
Соцмережі

Олександр Онищенко

Олександр Онищенко: гачки рекетира-втікача

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\12 Декабрь\3-7\7\Фотки Онищенко\1918778.jpg

Поїхав за кордон, щоб влаштувати скандал в Україні. Олександр Онищенко любить провокації, але сам має вкрай заплямовану репутацію. Сутенер-рекетир, депутат-прогульник – чим ще відзначився Олександр Онищенко?

Біографія

Онищенко Олександр Романович з'явився на світ 31 березня 1969 року. Скандальний депутат-провокатор родом із Росії. Його малою батьківщиною є село Матвєєв Курган.

В офіційній біографії опального підприємця називають Олександром Романовичем. Насправді, його варто було б величати Раджабовичем.

Його батько – Раджаб Кадиров – узбек за походженням. Він був військовим. Раджабові Кадирову вдалося дослужитися до звання генерал-майора та обійняти посаду заступника міністра МВС Узбекистану. Він також займав пост начальника головного управління виконання покарань МВС Узбекистану.

Пізніше сім'ї довелося переїхати в Україну. До цього спонукав зовсім не службовий обов'язок. 

Проти Раджаба Кадирова та його колег Служба безпеки і Прокуратура Узбекистану порушили кримінальні справи. Переїзд в Україну допоміг ухилитися від них.

Як-то кажуть, гени пальцем не розчавиш. Олександр Онищенко – син свого батька.

Про його матір у пресі не повідомляється.

Освіта

Після закінчення середньої школи Сашко вступив до Харківського вищого військового училища тилу МВС СРСР.

У 2007-му році Олександр Онищенко продовжив гризти граніт знань. Він вступив до Національного транспортного університету на факультет економіки підприємства.

Бізнес

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\12 Декабрь\3-7\7\Фотки Онищенко\7662.jpg

Кар'єрний старт Олександра Онищенка був дуже специфічний. Як стверджують деякі джерела, сьогоднішній нардеп починав бригадиром у банді «Киселя». 

Це угрупування займалося рекетом. У ній Олександр Онищенко діяв під прізвиськом «Татарин». 

Цікаво, що тоді майбутній політик носив прізвище свого батька – Кадиров. За злочинну діяльність Олександр Онищенко був судимий. Йому дісталося 3 роки умовного ув'язнення.

У 1993-му році майбутній олігарх зайнявся газовим бізнесом. Подейкують, що у цій сфері він працював у партнерстві з Дмитром Фірташем.

Але не тільки паливо та енергетика приносили гроші Олександру. Із чуток, коли бізнесмен накопичив твердий капітал, він став спонсорувати українські конкурси краси. З їх допомогою багатьом вдається налагоджувати вельми корисні зв'язки у високих колах, а також здобувати цінну інформацію, у тому числі інтимного змісту.

За словами дружини Саїфа аль-Іслам Каддафі, сина диктатора, Олександр Онищенко та Валід Арфуш постачали Саїфу дівчат для оргій та інших сексуальних утіх. У ролі жриць кохання приїжджали учасниці українських конкурсів краси.

У 1992-му році Онищенко зайнявся громадською діяльністю, яку вів до 1997-го року. Тоді він отримав посаду заступника голови правління Спілки ветеранів Афганістану в Дніпровському відділенні Києва. Цікаво, коли Онищенко встиг відслужити в Афганістані! Це питання залишається відкритим.

У 1998-му році підприємця захопив кінний спорт. Досить скоро він став віце-президентом Федерації кінного спорту України. Через рік Олександр Онищенко почав брати участь у національних та міжнародних змаганнях.

У 2000-му році бізнесмен заволодів бельгійським кінним заводом. Тоді ж він почав виділяти фінансування для підтримки українських спортсменів-вершників.

Через 2 роки Олександр Онищенко зайняв пост президента Федерації кінного спорту.

Варто відзначити, що Онищенко також захоплюється футболом. Щоправда, робить це менш успішно. Опальний депутат у 2013-му році придбав ФК «Арсенал» (Київ), який раніше належав бізнесменові Вадиму Рабиновичу. 

Команда дісталася Олександру з боргами. Замість того, щоб погасити їх, Онищенко повністю розвалив футбольний клуб. Для цього йому знадобилося всього 6 місяців. ФК «Арсенал» вийшов у банкрутство, що викликало обурення фанів. Можливо, про це попросили конкуренти.

Цілком імовірно, що управління футбольним клубом стало занадто складним завданням для Олександра Онищенка.

Політика

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\12 Декабрь\3-7\7\Фотки Онищенко\119919.jpg

У 2007-му році підприємець став помічником міністра МНС.

У 2010-му році Олександр Онищенко отримав депутатський мандат у Київраді. Тоді він діяв від «Партії Регіонів».

У 2012-му році він пройшов у Верховну Раду, ставши депутатом.

Через 2 роки олігарх залишив «Партію Регіонів» і приєднався до фракції «Економічний розвиток». У тому ж році він знову став парламентським депутатом. На той момент він перебував у депутатській групі «Воля народу».

У 2017-му році Олександр Онищенко приєднався до партії «5.10».

Варто відзначити, що олігарх пропустив більшу частину засідань за всю свою депутатську діяльність.

Благодійність

У 2009-му році підприємець створив благодійний фонд «Сім'я». Його завдання – реабілітація та допомога дітям з ДЦП. 

У тому ж році він відкрив міжнародну меценатську організацію «TOP Ukraine».

Сім'я

Уперше олігарх одружився з моделлю Ксенією Кузьменко, переможницею конкурсу «Міс Україна», який фінансується Онищенком. Тривалий час пара проживала у Бельгії. У 2002-му році у них народився син Олександр. Через кілька років подружжя розлучилося. Олігарх залишив синові нерухомість, а також регулярно виділяв кошти для особистих витрат.

Син недалеко пішов від батька. Олександра Онищенка-молодшого відрахували з елітної гімназії, розташованої на Печерську. Причиною став мерзенний скандал. 

Саша разом із другом змусили першокласника при них зняти штани та помочитися. Те, що відбулося, вони зняли на відео.

Батько не повірив у цю історію. Він зазначив, що його син протягом усіх 6-ти років навчання відрізнявся зразковою поведінкою, але випадкова бійка спричинила гучний скандал. 

Утім, депутат не став розбиратися. Він просто перевів синка в іншу школу. Деякі джерела стверджують, що Онищенко-молодший вчиться за кордоном.

Сімейне життя олігарха сповнене скандалів. Відомо, що, перебуваючи у шлюбі, Олександр Онищенко спробував вступити в інтимний зв'язок зі знаменитою гімнасткою Анною Безсоновою. 

Щоб спокусити дівчину, олігарх допоміг її брату Олександру пробитися в політику. Для цього Онищенкові довелося витратити 7 млн USD. Але його зусилля не виправдалися. Гімнастка не оцінили широкий жест добродія.

Пізніше Олександр Онищенко завів стосунки з моделлю Сніжаною Онопко. Пара планувала весілля на грудень 2009-го року, але одруження так і не відбулося. Закохані розлучилися на початку 2010-го року.

У ЗМІ повідомляли, що український олігарх крутив роман із колишньою зіркою тенісу Мартіною Хінгіс.

Проте поки Олександр Онищенко неодружений.

Компромат і скандали

G:\Работа\2018\my.ua\Бизнесмены\12 Декабрь\3-7\7\Фотки Онищенко\тимошенко-онищенко.jpg

Олександр Онищенко звинувачується у шахрайстві при укладанні контрактів із постачання газу. Спільно з державним підприємством «УкрГазВидобування» фірми, підконтрольні Олександру Онищенку, здійснювали реалізацію енергоресурсу. 

Як стверджують представники НАБУ, компанії Олександра Онищенка продавали газ за цінами, нижчими за ринкові. У зв'язку з цим було завдано збитків державі у розмірі понад 1 млрд грн.

Також підприємеця викрили у зловживанні посадовим становищем та казнокрадстві на суму 100 млн євро.

У 2016-му році з депутата Олександра Онищенка була знята недоторканність. Сам же парламентарій зазначив, що судові справи проти нього сфабриковані та націлені на те, щоб забрати його бізнес. 

Олександр подав судовий позов на Генпрокуратуру України та Національне антикорупційне бюро України. Пізніше працівники НАБУ виявили у колишнього депутата паспорт громадянина Греції. 

Потім з'ясувалося, що підприємець також має російське громадянство. Проти нього порушили кримінальну справу за статтею «Держзрада».

Олександр Онищенко не став смиренно терпіти інформаційний пресинг. У 2016-му році він повідомив, що президент Петро Порошенко планував придбати канал «112 Україна» через Онищенка. 

За словами колишнього депутата, про це свідчать наявні у нього документи та записи телефонних переговорів. Цей факт знайшов докази та спростування. 

Пізніше Онищенко розповів, як Адміністрація президента підкуповувала через нього депутатів за гроші з кредиту від МВФ

За словами Олександра Онищенка, цей і низка інших компроматів він передав представникам спецслужб. У НАБУ плівки записаних розмов, які свідчать про корупцію політиків вищого рангу, так і не потрапили.

Як повідомили співробітники Національного антикорупційного агентства, Онищенко відмовився надавати записи. Цю інформацію спростував сам Олександр Онищенко, а точніше – записи його переговорів із представниками НАБУ.

Крім бесід з Петром Порошенком, на плівках Онищенка виявилися також перемовини з Арсенієм Яценюком, Арсеном Аваковим та іншими представниками української влади.

В Адміністрації президента України повідомили, що всі плівки Онищенка – підробки.

У 2018-му році у світ вийшла книга Олександра Онищенка. Вона отримала назву «Петро V». Робота містить розшифровки скандальних плівок. У Мережу потрапив один із розділів цієї книги.

Олександр Онищенко також устиг поділитися кількома записами, зробленими на диктофон, вбудований у наручний годинник.

Експертиза справжності голосів поки не була проведена.

Варто відзначити, що ще у 2016-му році Олександр Онищенко залишив Україну. За його словами, причиною стала підготовка до спортивних змагань. Її він повинен був пройти в Австрії.

Статок

Олександр Онищенко має нерухомість в Бельгії, Німеччині, Іспанії та Великобританії. 

У 2014-му році він задекларував 7 329 975 гривень доходу. За 1 рік Олександр Онищенко збагатився на 26 млн грн.

Дата народження
31 березня 1969
Країна
Росія
Соцмережі