Олександр Онищенко
Олександр Онищенко
1144

Олександр Онищенко

Онищенко Олександр Романович: колишній нардеп, який виїхав з України

Онищенко Олександр Романович — колишній народний депутат України, олігарх, бізнесмен, нафтогазовий трейдер, якого звинувачували в державній зраді. З України Онищенко виїхав у 2016 році.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Олександр Онищенко зараз
  6. Компромат
  7. Статки
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Олександр Онищенко народився 31 березня 1969 року в селі Матвєєв Курган (нині Російська Федерація).

Сім’я

Батько Олександра – Раджаб Кадиров – узбек за походженням (Олександра треба було б величати Раджабовичем, проте він користується спрощеним по батькові — Романович). Батько був військовим. Раджабові Кадирову вдалося дослужитися до звання генерал-майора та обійняти посаду заступника міністра МВС Узбекистану. Він також займав пост начальника головного управління виконання покарань МВС Узбекистану.

Пізніше сім'ї довелося переїхати в Україну. Проти Раджаба Кадирова та його колег Служба безпеки і Прокуратура Узбекистану порушили кримінальні справи. Переїзд в Україну допоміг ухилитися від них. Про матір Онищенка у пресі не повідомляється.

Особисте життя

Уперше олігарх одружився з моделлю Ксенією Кузьменко, переможницею конкурсу «Міс Україна», який фінансувався Онищенком. Тривалий час пара проживала у Бельгії. У 2002 році у них народився син Олександр. Через кілька років подружжя розлучилося. Олігарх залишив синові нерухомість, а також регулярно виділяв кошти для особистих витрат.

Олександра Онищенка-молодшого відрахували з елітної гімназії, розташованої на Печерську. Причиною став скандал. Саша разом із другом змусили першокласника при них зняти штани та помочитися. Те, що відбулося, вони зняли на відео.

Батько не повірив у цю історію. Він зазначив, що його син протягом усіх 6-ти років навчання відрізнявся зразковою поведінкою, але випадкова бійка спричинила гучний скандал. 

Онищенко перевів сина в іншу школу. Деякі джерела стверджують, що Онищенко-молодший вчиться за кордоном.

Сімейне життя олігарха сповнене скандалів. Відомо, що, перебуваючи у шлюбі, Олександр Онищенко спробував вступити в інтимний зв'язок зі знаменитою гімнасткою Ганною Безсоновою.

Щоб спокусити дівчину, олігарх допоміг її брату Олександру пробитися в політику. Для цього Онищенкові довелося витратити 7 млн USD. Але його зусилля не виправдалися. 

Пізніше Олександр Онищенко завів стосунки з моделлю Сніжаною Онопко. Пара планувала весілля на грудень 2009 року, але одруження так і не відбулося. Закохані розлучилися на початку 2010 року.

У ЗМІ повідомляли, що український олігарх крутив роман з колишньою зіркою тенісу Мартіною Хінгіс.

У 2017 році ходили чутки, що українська гімнастка Ганна Різатдінова народила сина від Олександра Онищенка.

Зараз про особисте життя Олександра Онищенка мало що відомо. У жовтні 2021 року він знову став батьком. У ЗМІ писали, що дитину йому народила невідома жінка. 

"Ось знову став батьком. Життя триває. Дякую тобі, Господи, за все", - написав Онищенко у мережі, прикріпивши до посту світлину, де він із немовлям на руках. 

Освіта

Після закінчення середньої школи Олександр вступив до Харківського вищого військового училища тилу МВС СРСР. У 2007 році Олександр Онищенко вступив до Національного транспортного університету на факультет економіки підприємства.

Кар’єра

Кар'єрний старт Олександра Онищенка, як стверджують деякі джерела, починався у банді «Киселя», де він був “бригадиром”. 

Це угрупування займалося рекетом. Там Олександр Онищенко діяв під прізвиськом «Татарин». Цікаво, що тоді майбутній політик носив прізвище свого батька – Кадиров. За злочинну діяльність Олександр Онищенко був судимий. Йому дісталося 3 роки умовного ув'язнення.

У 1993-му році майбутній олігарх зайнявся газовим бізнесом. Подейкують, що у цій сфері він працював у партнерстві з Дмитром Фірташем.

Але не тільки паливо та енергетика приносили гроші Олександру. Із чуток, коли бізнесмен накопичив твердий капітал, він став спонсорувати українські конкурси краси. З їх допомогою багатьом вдається налагоджувати вельми корисні зв'язки у високих колах, а також здобувати цінну інформацію, у тому числі інтимного змісту.

За словами дружини Саїфа аль-Іслам Каддафі, сина диктатора, Олександр Онищенко та Валід Арфуш постачали Саїфу дівчат для оргій та інших сексуальних утіх. У ролі жриць кохання приїжджали учасниці українських конкурсів краси.

У 1992-му році Онищенко зайнявся громадською діяльністю, яку вів до 1997-го року. Тоді він отримав посаду заступника голови правління Спілки ветеранів Афганістану в Дніпровському відділенні Києва. Але коли Онищенко встиг відслужити в Афганістані, досі невідомо.

Згодом підприємця захопив кінний спорт. Досить скоро він став віцепрезидентом Федерації кінного спорту України. Через рік Олександр Онищенко почав брати участь у національних та міжнародних змаганнях. У 2000-му році бізнесмен заволодів бельгійським кінним заводом. Тоді ж він почав виділяти фінансування для підтримки українських спортсменів-вершників. Через 2 роки Олександр Онищенко зайняв пост президента Федерації кінного спорту.

Варто відзначити, що Онищенко також захоплюється футболом. Щоправда, робить це менш успішно. Опальний депутат у 2013 році придбав ФК «Арсенал» (Київ), який раніше належав бізнесменові Вадиму Рабіновичу. Команда дісталася Олександру з боргами. Замість того, щоб погасити їх, Онищенко повністю розвалив футбольний клуб. Для цього йому знадобилося всього 6 місяців. ФК «Арсенал» вийшов у банкрутство, що викликало обурення фанів. 

Політична діяльність

У 2007 році підприємець став помічником міністра МНС. Через три роки Олександр Онищенко отримав депутатський мандат у Київраді. Тоді він діяв від «Партії Регіонів».

Онищенко у 2012 році пройшов у Верховну Раду, ставши депутатом. Через 2 роки олігарх залишив «Партію Регіонів» і приєднався до фракції «Економічний розвиток». У тому ж році він знову став парламентським депутатом. На той момент він перебував у депутатській групі «Воля народу».

Через деякий час Олександр Онищенко приєднався до партії «5.10». Варто відзначити, що олігарх пропустив більшу частину засідань за всю свою депутатську діяльність.

Благодійність

У 2009 році підприємець створив благодійний фонд «Сім'я». Його завдання – реабілітація та допомога дітям з ДЦП.  У тому ж році він відкрив міжнародну меценатську організацію «TOP Ukraine».

Олександр Онищенко зараз

У 2016 році Олександр Онищенко залишив Україну. За його словами, причиною стала підготовка до спортивних змагань. Її він нібито повинен був пройти в Австрії. 

Однак у пресі пишуть, що Онищенко просто-напросто втік від українських правоохоронних органів в Європу. Він мешкав у Бельгії та Іспанії. Пізніше спробував отримати політичний притулок у Британії. Останнім часом Олександр Онищенко мешкав у Німеччині. Там він у 2017 році придбав нерухомість та запросив німецьке громадянство.

У січні 2021 року проти Олександра Онищенка запровадили персональні санкції Міністерства фінансів США. Його звинувачували у втручанні в американські вибори та участі в російській мережі зовнішнього впливу.

Наприкінці 2021 року Вищий антикорупційний суд заарештував стайню та майно у Німеччині, фактичним власником яких вважається колишній народний депутат Олександр Онищенко.

Компромат

Олександр Онищенко звинувачується у шахрайстві при укладанні контрактів із постачання газу. Спільно з державним підприємством «УкрГазВидобування» фірми, підконтрольні Олександру Онищенку, здійснювали реалізацію енергоресурсу. 

Як стверджують представники НАБУ, компанії Олександра Онищенка продавали газ за цінами, нижчими за ринкові. У зв'язку з цим було завдано збитків державі у розмірі понад 1 млрд грн. Також підприємця викрили у зловживанні посадовим становищем та казнокрадстві на суму 100 млн євро.

У 2016 році з депутата Олександра Онищенка була знята недоторканність. Сам же парламентарій зазначив, що судові справи проти нього сфабриковані та націлені на те, щоб забрати його бізнес. 

Олександр подав судовий позов на Генпрокуратуру України та Національне антикорупційне бюро України. Пізніше працівники НАБУ виявили у колишнього депутата паспорт громадянина Греції.  Потім з'ясувалося, що підприємець також має російське громадянство. Проти нього порушили кримінальну справу за статтею «Держзрада».

Плівки Онищенка

У 2016-му Онищенко повідомив, що президент Петро Порошенко планував придбати канал «112 Україна» через нього.  За словами колишнього депутата, про це свідчать наявні у нього документи та записи телефонних переговорів. Цей факт знайшов докази та спростування. 

Пізніше Онищенко розповів, як Адміністрація президента підкуповувала через нього депутатів за гроші з кредиту від МВФ. За словами Олександра Онищенка, цей і низка інших компроматів він передав представникам спецслужб. У НАБУ плівки записаних розмов, які свідчать про корупцію політиків вищого рангу, так і не потрапили.

Як повідомили співробітники Національного антикорупційного агентства, Онищенко відмовився надавати записи. Цю інформацію спростував сам Олександр Онищенко, а точніше – записи його переговорів із представниками НАБУ. Крім бесід з Петром Порошенком, на плівках Онищенка виявилися також перемовини з Арсенієм Яценюком, Арсеном Аваковим та іншими представниками української влади.

В Адміністрації президента України повідомили, що всі плівки Онищенка – підробки.

Книга Онищенка

У 2018-му році у світ вийшла книга Олександра Онищенка. Вона отримала назву «Петро V». Робота містить розшифровки скандальних плівок. У Мережу потрапив один із розділів цієї книги.

Олександр Онищенко також устиг поділитися кількома записами, зробленими на диктофон, вбудований у наручний годинник. Експертиза справжності голосів не була проведена.

Статки

Востаннє Онищенко подавав декларацію в 2014 році. Тоді він задекларував 7 329 975 гривень доходу. За 1 рік Олександр Онищенко збагатився на 26 млн грн.

Олександр Онищенко має нерухомість в Бельгії, Німеччині, Іспанії та Великобританії. 

Посилання

Сторінка Олександра Онищенка в мережі Фейсбук. Там у нього, до речі, більш ніж 50 тисяч підписників.

Згадки про персону