Дата народження
16 січня 1987
Країна
Україна
Соцмережі
81

Олександр Усик

Олександр Усик - непереможений український боксер-професіонал, який виступає в першій важкій вазі. Чемпіон світу за версіями WBO (2016—н.ч.) і WBC (2018—н.ч.). Претендент на діамантовий пояс WBC (2018). Олімпійський чемпіон 2012 року. Відомий під прізвиськом Кіт. 

Біографія

Олександр Усик виходець із Криму, де народився в 1987 році. У дитинстві займався танцями і спортом, зупинився ж на боксі. Олександр Усик також має диплом Університету фізичної культури Львова.

Кар'єра

Вперше ім'я Олександра Усика стає відомим у 2005 році, коли він перемагає в одному з турнірів для молоді в Угорщині. На наступний рік молодий боксер зміг домогтися більшого і стає бронзовим чемпіоном Європи в середній вазі.

У 2008 році Усик виступає в напівважкій вазі. Виграє Кубок Странджа в Болгарії. У 2008 році потрапляє на Олімпіаду, проте не досягає успіху. Однак, це не заважає Олександру стати чемпіоном Європи і стати другим на Кубку світу.

Олександр Усик починає виступати у важкій вазі в 2009 році. Отримує бронзу на Чемпіонаті світу. Багаторазово перемагає на турнірі Макара-Мазая в Маріуполі.

У 2011 році Олександр Усик вперше стає чемпіоном світу і на наступний рік їде на лондонську Олімпіаду, де стає володарем золотої медалі.

У 2012 році Усик йде з любительського спорту і переходить в напівпрофесійну лігу, приєднуючись до команди «Українські отамани». У цей період Олександр виграє шість поєдинків і стає чемпіоном за версією WSB.

Досягнення

У 2013 році Олександр Усик починає професійну кар'єру. У 2014 році стає чемпіоном за версією WBО. У наступному році зберігає титул, перемігши росіянина Андрія Князева. Олександр Усик також відстоює пояс чемпіона за версією WBO, вигравши у Родрігеса.

Стає чемпіоном світу у важкій вазі в 2016 році за результатами поєдинку з Кшиштофом Гловацьким. Олександр Усик б'є рекорд американця Холіфілда і стає боксером, який швидше за всіх став абсолютним чемпіоном у важкій вазі.

На даний момент Усик активно продовжує кар'єру. Найбільш значущою перемогою варто назвати бій з росіянином Муратом Гассіевим. Після перемоги над російським спортсменом Олександр Усик стає абсолютним чемпіоном за версіями IBF, WBA, WBO і WBC.

Спортсмен також є володарем Кубка Мухаммеда Алі і титулу чемпіона на думку редакції фахового видання «Ринг».

Чутки і скандали

Олександр Усик звинувачувався в проросійських поглядах. Критикувався за свої відвідини рідного Криму після його анексії РФ. Зараз Усик заявляє, що на малу батьківщину більше не їздить.

Критикувався за неоднозначну оцінку приналежності Криму, дану під час підготовки бою з російським боксером Муратом Гассієвим.

Велике обурення звалилося на Усика в соціальних мережах, коли було запропоновано присвоїть йому звання «Героя України». Сам боксер цю пропозицію ніяк не прокоментував.

Статки і джерела доходів

Олександр Усик - один з найбагатших спортсменів Європи. З 2016 він отримує за свої поєдинки не менше 1 мільйона доларів. У 2018 році він отримав «Кубок Алі» і грошову винагороду в 10 мільйонів доларів. Боксер також бере участь у багатьох рекламних компаніях, які приносять йому мільйони гривень на рік.

Особисте життя і сім'я

Боксер перебуває у шлюбі з Катериною Усик. Подружжя виховує трьох дітей.

Фото і відео

Дата народження
16 січня 1987
Країна
Україна
Соцмережі