6 липня, субота
З картинками
Текстовий вигляд
uk
Українська
Російська
Олександр Усик
Олександр Усик
89

Олександр Усик

Усик Олександр Олександрович: український боксер і абсолютний чемпіон світу в першій важкій вазі

Олександр Усик - Фото 1

Усик Олександр Олександрович — у любительській кар'єрі він став олімпійським чемпіоном, а також переможцем світової і континентальної першості. За професійну кар'єру виграв всі 18 поєдинків, ставши абсолютним чемпіоном світу в першій важкій вазі.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Кар’єра поза рингом
  6. Скандали
  7. Статки
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Олександр Олександрович Усик народився 17 січня 1987 року в місті Сімферополь.

Освіта

Олександр закінчив школу №34 в селищі Гресівський під Сімферополем. Диплом про вищу освіту він отримав в університеті фізкультури у Львові.

Сім’я

Олександр з 2009 року одружений на дівчині на ім'я Катерина. Майбутнє подружжя познайомилося ще в школі, де навчалися в паралельних класах. Дружина Усика професійно займається танцями. Вона має паспорт Російської Федерації. У боксера троє дітей: Єлизавета, Кирило і Михайло.

Мати і молодший брат Олександра — Михайло після анексії Кримського півострова прийняли російське громадянство.

Кар'єра

В юності Олександр займався бойовими мистецтвами і альпінізмом. До 15 років Усик грав за футбольну команду «Таврія» з рідного Сімферополя. За словами самого Олександра, він був вигнаний з юнацької команди за бійку. Після цього юний сімферополець вирішив зайнятися боксом. Перші серйозні успіхи прийшли до юнака через чотири роки.

У 2006 році Олександр, виступаючи у вазі до 75 кілограм, завоював золото на республіканській першості і став третім на чемпіонаті світу. У 2008 році Олександр взяв участь в Олімпійських іграх. У Пекіні українець виступав у вазі до 91 кілограма. Однак вже на другій стадії Усик програв і вилетів зі змагань.

Зате в тому ж році Усик піднявся на найвищу сходинку п'єдесталу пошани на континентальній першості. На цей раз Олександр виступав у ваговій категорії до 81 кілограма. На Кубку світу він набрав кілька кілограм та взяв участь у важкій вазі. Олександр дійшов до фіналу і поступився кубинцеві Акоста Осмаю. У 2009 році український спортсмен на світовій першості завоював бронзу, а через два роки — золото.

У 2012 році Усик знову відправився на Олімпійські ігри. На шляху до золотих нагород Олександр провів три бої. У вирішальному поєдинку українцеві протистояв італієць Клементе Руссо, який чотири роки тому переміг Усика. На цей раз Олександр взяв реванш і став найкращим боксером Олімпіади у вазі до 91 кілограма. Свою перемогу українець відсвяткував гопаком, станцювавши його прямо на ринзі.

Завоювавши всі можливі нагороди в аматорському боксі, Усик вирішив перейти у напівпрофесіонали. За «Українських отаманів» він вийшов на ринг шість разів і залишився переможцем у кожній сутичці. У підсумку українець став кращим у своїй вазі.

Через рік після Олімпіади Олександр став професійним боксером, приєднавшись до промоутерської компанії братів Кличків «К2». Дебют у профірингу для Усика виявився успішним. Мексиканець Феліпе Ромеро протримався проти Олександра тільки п'ять раундів.

До кінця 2013 року Усик встиг провести ще один успішний поєдинок. До зустрічі з Олександром колумбієць Епіфаніо Мендоса мав 34 перемоги та одну нічию в 50 поєдинках (в тому числі 30 перемог нокаутом). Українець у другому і третьому раунді відправив Мендосу в нокдаун. У четвертому раунді, після серії успішних ударів Усика бій був встановлений.

П'ятий бій в профікарьєрі ознаменувався першим титулом. Усик став чемпіоном WBO Inter-Continental у першій важкій вазі. У грудні 2014 року Олександр виявився сильнішим південноафриканця Деніела Брюер. Для цього Усику знадобилося сім раундів.

Потім українець чотири рази захистив цей пояс. Восени 2016 року Олександра відібрав у поляка Кшиштофа Гловацького титул чемпіона світу за версією WBO.

На початку 2018 року судді після 12-го раунду віддали перемогу Усику в сутичці з Майрісом Брієдісом з Латвії. За підсумками бою Усик завоював титул чемпіона світу за версією WBC.

У липні 2018 року Усик провів скандальний бій в Москві проти росіянина Мурата Гассіева. Спочатку сутичка мала відбутися в Саудівській Аравії. Але за місяць до зустрічі організатори заявили про те, що бій відбудеться в іншому місці. Російська сторона запропонувала Москву. Попри те, що українці були проти, організатори зупинили свій вибір на російській столиці.

Поєдинок тривав 12 раундів. Судді одноголосно віддали перемогу Олександру. Крім того, що Усик захистив свої пояси, він завоював титули чемпіона IBF, WBA (Super) і вакантний титул чемпіона The Ring. Таким чином, Олександр став абсолютним чемпіоном і отримав ексклюзивний Кубок Мухаммеда Алі.

Восени 2018 року в важкій сутичці з Тоні Беллью, Олександр відстояв свої пояси. Британець був ефективний в першій половині бою і домінував в стартових раундах. Програючи бій за очками, Усик здобув перемогу нокаутом у 8-му раунді, провівши кілька успішних багатоударних комбінацій.

У жовтні 2019 року український боксер перейшов у важку вагу — понад 90,7 кілограм. Тоді ж він виявився сильнішим британця Чазза Уїзерспуна. Після цього бою Усик став обов'язковим претендентом на титул чемпіона світу за версією WBO. Через рік в сутичці з Дереком Чісорою Олександр завоював цей пояс. Для визначення переможця знадобилося 12 раундів. Судді одноголосно віддали перемогу Усику.

За вісім років професійної кар'єри український боксер провів 18 боїв, в яких здобув 18 перемог. У 13 поєдинках Олександр відправляв своїх опонентів у нокаут.

Завдяки перемозі на лондонській Олімпіаді 2012 року Усик був визнаний кращим спортсменом року в Україні. У 2018 році відразу кілька американських видань (The Ring, ESPN, Sports Illustrated тошо) назвали українця боксером року.

Кар'єра поза рингом

Навесні 2015 року Олександр зареєструвався як фізична особа-підприємець (основний вид діяльності — діяльність спортивних клубів). Влітку 2020 боксер заснував власну промоутерську компанію Usyk 17 Promotion.

Усик разом зі своїм другом і колегою по рингу Василем Ломаченко створив бренд спортивного одягу — LOMUS. Назва бренду утворена від перших букв спортсменів. Також у нього є і особистий бренд — Usyk. На сайті Усика продаються куртки, шапки, худі, футболки та інший одяг і аксесуари з логотипом Олександра.

Боксер має кілька рекламних контрактів. Він став обличчям мобільного оператора, букмекерської контори і виробника технологій захисту. Наприкінці 2020 року Олександр уклав партнерську угоду з WePlay Esports — компанією, яка спеціалізується на організації та проведенні турнірів найвищого рівня у файтингах в рамках нової WePlay Ultimate Fighting League.

 Скандали

Усик — уродженець Сімферополя. Мати боксера і його молодший брат після анексії Кримського півострова прийняли російське громадянство. Спортсмен часто відвідує окупований Крим.

Журналісти неодноразово зверталися до нього з питанням «Чий Крим?» Однак сам спортсмен постійно уникає відповіді, заявляючи, що «Крим — це Крим» або, що це «Божий півострів».

ЗМІ, а також націоналісти неодноразово критикували спортсмена за непатріотичну позицію щодо Російської Федерації. Засуджувалися слова Олександра про те, що український і російський народи неподільні, за дружбу з російським блогером Анатолієм Шарієм і заяву про внутрішню війну на Сході України.

Олександр Усик і Василь Ломаченко, які є прихожанами Української православної церкви Московського патріархату, стали героями російського пропагандистського документального фільму про православну віру. Після цього у Мережі боксерам запропонували переселитися в Російську Федерацію.

Засновники сайту «Миротворець» внесли боксера у своє «Чистилище», так як він заперечував російську агресію і брав участь в пропагандистських заходах Російської Федерації.

При цьому сам Олександр заявляв, що підтримує українську армію на Донбасі. Для цього він неодноразово особисто відвідував позиції бійців ВСУ на передовій.

У березні 2020 року спортсмен закликав віруючих не звертати увагу на карантинні обмеження через пандемію коронавірусу та відвідувати храми, як раніше.

Статки

На початку любительської кар'єри зарплата спортсмена була невеликою — 160 доларів на місяць. Кілька разів Усик отримував великі бонуси за успішні поєдинки. У 2006 році за тріумф на європейському чемпіонаті боксерський клуб «Таврія», в якому тренувався боксер, виплатив йому 10 тисяч доларів. За ці гроші він купив будинок для батьків.

За даними засобів масової інформації, Олександр — один з найуспішніших і багатих спортсменів. Журналісти оцінювали його статки у 4,5-5 мільйонів доларів.

Якщо за дебютний поєдинок у професійній кар'єрі він отримав 15 тисяч доларів, то за бій проти Мурата Гассієва гонорар склав вже два мільйони доларів. Крім того, Олександр отримав ще й грошовий приз в десять мільйонів доларів. Але сам Усик розповідає, що далеко не такий багатий, як пишуть в пресі. Він зазначає, «на руки» одержує не більше половини тих сум, які озвучені.

За словами спортсмена, представники преси не врахували податкові відрахування, зарплати команді, промоутерам і інші витрати. Так, за бій з поляком Кшиштофом Гловацький Усик заробив 45 тисяч доларів. Олександр отримує гонорари і від реклами. Ці гроші він відкладає на навчання для своїх дітей.

До російської окупації кримська влада подарували родині спортсмена квартиру в новому сімферопольському будинку. У 2018 році Олександр купив в столиці України квартиру. До цього він орендував житло в Києві.

Першим автомобілем спортсмена був Москвич 412, який належав його батькові. На цій машині Усик навчався водити. На початку кар'єри Олександр обзавівся KIA Sorento. Потім він придбав Skoda Octavia і прикрасив кузов автомобілю портретом Мухаммеда Алі.

За перемогу на Олімпійських іграх боксерська федерація подарувала Олександру Volvo XC90. Після цієї машини Усик став власником Toyota Land Cruiser 200. Восени 2018 року в гаражі боксера з'явився Lexus LX. Також у нього є Mercedes-Benz W140.

Посилання

Сайт

Instagram

Facebook

Youtube

Відео