Країна
Україна
Олександра Кужель

Політик, народний депутат України II, VII та VIII скликань. Член Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» з 2012 року. Заміжня, 2 дітей.

Біографія

Олександра Володимирівна Кужель (в дівоцтві Долгорукова) - уродженка Донецької області, народилася в місті Костянтинівка 4 липня 1953 року. Має дві вищі освіти: інженер-металург і інженер-економіст. Кандидат економічних наук.

Кар'єра

У 1990-х працювала в декількох приватних компаніях на посаді бухгалтера, а потім і директора. У 1994 році Олександра Кужель перший раз пройшла в парламент. Тоді її обрали по мажоритарному округу в Запоріжжі. Наступні два рази вона буде проходити за списками партії Юлії Тимошенко, яка до цього була її непримиренним опонентом.

Досягнення

Крім депутатських повноважень, Олександра Кужель займалася керівництвом Національного аудиторського комітету (до 1998 року). Далі вона очолювала Комітет з питань розвитку підприємництва. У 2003 році стала радником глави НБУ Сергія Тігіпко. Після цього Олександра Кужель стала вірною соратницею Тігіпка. Вона входила в ті політичні партії, в яких він був головою («Трудова Україна», «Сильна Україна»). У 2010 році стала депутатом кримського парламенту від «Сильної України».

І хоча під час Помаранчевої революції політик підтримувала Віктора Януковича, але після того, як в 2011 році Тігіпко вирішив увійти до складу «Партії регіонів», Кужель покинула його партію.

Заслужений економіст України.

Чутки і скандали

Політик часто потрапляла в епіцентр багатьох скандалів, пов'язаних з корупцією.

У 2003 році журналісти провели розслідування, у результаті якого з'ясувалося, що в Одесі Кужель добре збагатилася на нелегальному ввезенні через митницю імпортних товарів.

Користуючись положенням глави Комітету, виділила для своєї родички приміщення під мийку машин в самому центрі столиці.

За чутками, Олександра Кужель допомогла уникнути кримінального покарання своєму синові Дмитру та його однокласнику Данилу Мазіну. Молодих бізнесменів прокуратура підозрювала в ухиленні від податків.

Олександру Кужель часто звинувачують в частій зміні політичної орієнтації. Їй закидають те, що завдяки своїй безпринципності вона завжди залишається при владі.

У листопаді 2015 року в кулуарах ВРУ Олександра Кужель побилася з представником «Народного фронту» Андрієм Тетеруком. У результаті бійки вона отримала струс мозку.

Статок і джерела доходів

Володіє однією квартирою в Києві, але на другого чоловіка Олександра Кирикилицю записано три земельні ділянки в Вишгороді і дві невеликі квартири (42 і 49 кв. м.) в столиці України. Із цінних речей у 2018 році політик задекларувала годинник, ювелірні прикраси і жіночу сумочку. Автомобіль у Олександри Кужель тільки один - Lexus, а у чоловіка цілих три машини.

Головним джерелом доходів для Олександри Кужель є зарплата (майже 260 тисяч гривень). Крім того, нардеп отримує і пенсію - 200 тисяч гривень за рік. Готівкою у неї 11 тисяч доларів.

Особисте життя і сім'я

Олександра Кужель - частий гість на модних показах і світських заходах.

Двічі була одружена. Від першого чоловіка народила сина Дмитра (1974), від другого - сина Микиту (1987). У Олександри Кужель четверо онуків.

Другий чоловік Олександр Кирикилиця - лікар.

Фото та відео

https://www.youtube.com/watch?v=J9HupsH6v60


Країна
Україна