Дата народження
17 червня 1959
Країна
Україна
Соцмережі

Олексій Гарань

Український політолог, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва. Доктор історичних наук.

Дата народження:
17.06.1959 р.
Рідне місто:
Київ

Олексій Гарань навчався за фахом «Міжнародні відносини».

Він почав свою кар'єру в 1985-му році. Тоді Олексій став науковим співробітником в «Старографі» Інституту історії НАН України. Після розпаду СРСР він зайняв пост декана факультету суспільних наук в Києво-Могилянській академії.

У 1996-му році Олексій Гарань брав участь у створенні газети «День».

У 2002-му році він відкрив школу політичної аналітики при НаУКМА.
У 2015-му році Гарань став директором Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

Особисте життя

Інформація про сімейний стан Олексія Гараня не присутня у відкритих джерелах.

Цитати

У травні 2019-го року Олексій Гарань розкритикував нову виборчу систему. Він назвав її способом монополізації влади.

Ще перед виборами шоумен Володимир Зеленський обіцяв: як тільки стане Президентом — відразу ж введе відкриті партійні списки та скасує мажоритарну систему. Але народ не хотів вірити, що артист знову грає на публіку. Глава АПУ Зеленського Андрій Богдан повідомив, що відкритих партійних списків не буде. 

Замість цього Зе!Команда хоче ввести пропорційну виборчу систему із закритими партійними списками та 3-відсотковим бар'єром. Такий порядок вже панував в Україні на парламентських виборах у 2006-му і 2007-му рр. Тоді це зіграло на руку політичним силам. Фракційні списки формували лідери партій. Так в Парламент пройшли ті, хто був ближче до тіла або більше заплатив.

Зниження бар'єру до 3% приведе до Верховної Ради більше партій, а разом з ними нестабільність у Парламенті. Занадто велика кількість різних поглядів і партійних інтересів, а також невміння депутатів шляхом здорового діалогу приходити до консенсусу лише посилить складну політичну ситуацію в Україні.

Експерт припускає, що нові виборчі порядки допоможуть увійти до складу ВР нерозкрученим реформаторським політсилам на кшталт «Голосу змін» Святослава Вакарчука. Але місця в сесійній залі отримають також олігархічні політпроекти, такі як «УКРОП».

Олексій Гарань також зазначає, що 3% - це 500-600 тис. голосів, які простіше підкупити. Завдяки настільки низькому порогу на парламентських виборах в 1998-му році на Закарпатті перемогла політсила Медведчука і Кравчука, набравши 4,1% голосів. До речі, ці діячі зараз дуже активно підтримують Володимира Зеленського.
На думку Олексія Гараня, команда Зеленського має наступний план монополізації влади:

• Розкол опозиції;

• Велика кількість дрібних партій замінять в Парламенті вагомі політсили;

• На хвилі популізму партія «Слуга народу» отримає місце в Парламенті.

Олексій Гарань нагадує сценарій «Партії Регіонів» у 2010-му році. Спершу присутність політсили Януковича в Парламенті було досить незначним. Пізніше об'єднання ряду карликових партій з регіоналами принесло біло-синім абсолютна більшість. Після така коаліція слухняно штампувала рішення Президента.
За словами Олексія Гараня, визнання неконституційності розпуску Парламенту не похитне залізну рейдерську хватку Коломойського і Портнова. Ці демагоги прекрасно знають, як домовлятися з судами.

Статок

Інформація про доходи Олексія Гараня не представлена в ЗМІ.

Фото й відео

G:\Работа\2018\my.ua\2019\06 июнь\11-14.06\11.06\Алексей Гарань.jpg


Дата народження
17 червня 1959
Країна
Україна
Соцмережі