Дата народження
27 лютого 1984
Країна
Україна

Олексій Окопний

Окопний Олексій Юрійович: людина "завгоспа" Порошенко і депутат-прогульник

Окопний Олексій Юрійович в політичній кар'єрі зобов'язаний ексдепутату Сергію Березенку, з яким навчався в одній школі. Коли ж Окопний очолив комісію по рекламі у Київраді, то компанії, близькі до Березенка отримали монополію на рекламу в метро.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Окопний Олексій Юрійович народився 27 лютого 1984 року у місті Київ.

Освіта

Олексій Окопний після закінчення у 2001 році ліцею "Лідер" вступив у аграрний університет. Через п'ять років отримав диплом менеджера ЗЕД.

Сім'я

Олексій Окопний одружений. Дружину звуть Юлія. Її основним місцем роботи вказана партія Блок Петра Порошенка "Солідарність". Також вона займається підприємницькою діяльністю.

У пари є двоє доньок: Злата і Єсенія.

Кар'єра

У 2007 році Олексій Окопний влаштувався працювати у міністерство аграрної політики. До 2010 року він обіймав посаду головного спеціаліста відділу європейської та міжнародної інтеграції Департаменту зовнішньоекономічного співробітництва.

З 2012 по 2019 рік очолював ТОВ «Українська муза», яка працювала у сфері організації концертів та реклами.

З 2001 року Окопний займається суспільно-політичною діяльністю. З цього року він став членом Всеукраїнської громадської організації "Український молодіжний собор". Олексій був заступником глави "УМЗ".

У 2011 році вступив до лав партії "Фронт змін", очолював секретаріат Подільської районної організації до моменту ліквідації партії. Після цього протягом двох років (2012-2014) керував приймальнею київського депутата Сергія Березенка.

У 2012 році він був офіційним спостерігачем від "Батьківщини" по 220 виборчому округу на парламентських виборах.

Олексій Окопний вдало двічі балотувався до Київської міської ради. У 2014 році він увійшов до фракції "УДАР-Солідарність" і був головою постійної комісії з питань інформаційної політики та реклами. Через рік він знову зайняв депутатське крісло в Київраді від "Солідарності". У нинішньому скликанні очолює постійну комісію з питань транспорту, зв'язку та реклами.

Тричі Олексій Окопний балотувався до Верховної Ради. У 2013 році йшов самовисуванцем на довиборах по сто дев'яносто четвертому мажоритарному округу (місто Черкаси). Однак тоді він набрав менше одного відсотка голосів. Через рік Окопний був на непрохідному сто п'ятдесят третьому місці у списку Блоку Петра Порошенка.

Найреальніший шанс стати народним депутатом Олексію представився у 2019 році. Будучи кандидатом від БПП, він балотувався по двісті двадцятому округу (Подільський район міста Києва). За нього проголосувало 16,24% або 10 919 виборців. За результатами виборів Окопний виявився на другому місці, пропустивши вперед Анну Бондар з партії "Слуга народу" (36,91% або 24 806).

Компромат

У 2013 році на довиборах до Верховної Ради балотувався по мажоритарному округу в Черкасах. Місцеві ЗМІ називали його технічним кандидатом і прогнозували, що він набере не більше однієї десятої підтримки виборців.

Преса називає Окопного "людиною" народного депутата восьмого скликання і ексглави державного управління справами Сергія Березенка. Народний обранець відомий, як завгосп президента Порошенка і підозрюваний у підкупі виборців та махінації із землею.

Познайомиться молоді люди могли ще у дитинстві, оскільки обидва у 2001 році закінчили 171-й київський ліцей "Лідер". Окопний був у партії "Собор", якою керує дядько Сергія - Анатолій Матвієнко. Два роки Олексій керував приймальнею депутата Березенка.

Як зазначає преса, Окопний став головою комісії Київради, яка займається, серед іншого, столичною рекламою. При цьому він мав фірму, яка і сама працювала у сфері організації концертів та реклами, що було явним конфліктом інтересів.

Якщо відповідно до його майна в декларації за 2014-й, рекламна фірма Окопного не заробила ні копійки, то вже наступного року депутат отримав від неї 1 млн 280 тис 692 грн тільки особистого прибутку.

За інформацією журналістів «Слідство-Інфо» вдалося встановити, що більшість найприбутковіших рекламних площ виявилися у монополії компаній, власники яких тісно пов'язані з народним депутатом Сергієм Березенком.

Також "Слідству-Інфо" стало відомо, що посередники, які орендують рекламні площі у метрополітені розраховувалися за тарифами, які не змінювалися чотири роки поспіль, попри подорожчання проїзду в метро і інфляцію.

Понад дві тисячі квадратних метрів скляних поверхонь вагонів метро орендує компанія «Центр медіагрупи». Її власники - Іван Березненко і Павло Матвієнко. Перший - батько нардепа від БПП, другий - його двоюрідний брат.

Розглядає питання надання рекламних площ постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту, реклами і зв'язку. Голова цієї депутатської комісії є колишній помічник Березенка - Олексій Окопний.

Громадський рух "Чесно" підрахувало, що в 2015 році Олексій Окопний за результатами відвідування комісій Київради потрапив до лав прогульників. Він був відсутній на 25% засідань комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики, а 22 січня 2015 перейшов до комісії з інформаційної політики і реклами, де став головою.

У 2017 році головний експерт групи "РПР-Київ" і член Антикорупційної ради при міському голові Олександр Плива повідомив, що КМДА видала одній із компаній групи "Мегаполіс" дозвіл на розміщення рекламного банера розміром 4498 кв.м. Місцем розміщення став фасад Будинку профспілок.

Даний дозвільний документ отримала одна з компаній групи "Мегаполіс", в якій раніше працював голова профільної постійної комісії Київради Олексій Окопний. До цього розміщення реклами великих розмірів на цьому місці було заборонено.

Декларація

У березні 2019 року Олексій Окопний опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Київський депутат задекларував три столичні квартири, земельну ділянку (1200 кв.м.) у селі Качали на Київщині. Також Олексій вказав житловий будинок (112 кв.м.) у Києві, що належить державному управлінню справами і яким користується його дружина.

Олексій Окопний має два автомобілі: Volkswagen Touareg 2011 випуску, вартістю майже шістсот п'ятдесят тисяч і Mercedes-Benz G 230 GE 1989 року випуску, який він придбав всього за десять тисяч.

Загальний дохід депутата Київради за минулий рік склав майже вісім мільйонів гривень. Юлія Окопна за 2018 рік отримала 1,797 гривень.

У банку Окопний зберігає тринадцять тисяч гривень і дванадцять євро. Готівковими коштами у нього задекларовано триста чотирнадцять тисяч доларів, п'ять тисяч євро і п'ятсот сорок тисяч гривень. У його дружини "готівкою" є двадцять тисяч доларів і сто дев'яносто п'ять тисяч гривень.

Посилання

E-mail

Особиста сторінка в Фейсбук

Сторінка громадської приймальні депутата

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=0dIq27J5TVU 

Дата народження
27 лютого 1984
Країна
Україна