Олексій Окопний
  • Дата народження
    27 лютого 1984
  • Країна
    Україна
Олексій Окопний
4291

Олексій Окопний

Окопний Олексій Юрійович: приватний підприємець і депутат Київради від «Євросолідарності»

Олексій Окопний - Фото 1

Окопний Олексій Юрійович — людина «завгоспа» Порошенко і депутат, який організував монополію на рекламу в метро фірмам, близьким до його покровителя.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Окопний Олексій Юрійович народився 27 лютого 1984 року у місті Київ.

Освіта

Олексій Окопний після закінчення у 2001 році ліцею «Лідер» вступив у аграрний університет. Через п'ять років отримав диплом менеджера ЗЕД.

Сім'я

Олексій одружений на Юлії Окопній. Вона працює у партії «Європейська Солідарність» і займається підприємницькою діяльністю (основний вид діяльності — надання комбінованих офісних адміністративних послуг).

У пари є двоє доньок: Злата і Єсенія.

Кар'єра

У 2007 році Олексій Окопний влаштувався працювати у міністерство аграрної політики. До 2010 року він обіймав посаду головного спеціаліста відділу європейської та міжнародної інтеграції Департаменту зовнішньоекономічного співробітництва.

У 2010 році Окопний очолив рекламне агенство «Атлантіс Медіа». На цій посаді він залишався до 2017 року. Паралельно, з 2012 з 2019 рік Олексій керував ТОВ «Українська муза», яка працювала в сфері організації концертів та реклами. У 2019 році ТОВ «Українська муза», змінила назву і сферу діяльності на ТОВ «Інноваційний дитячий центр «Кідсвуд Клавскай» (дошкільна освіта).

З квітня 2015 року Олексій займається підприємництвом (основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності та управління).

Олексій Окопний - Фото 2
З 2001 року Окопний займається суспільно-політичною діяльністю. З цього року він став членом Всеукраїнської громадської організації «Український молодіжний собор». Олексій був заступником голови «УМЗ».

У 2011 році вступив до лав партії «Фронт змін», очолював секретаріат Подільської районної організації до моменту ліквідації партії. Протягом двох років (2012-2014) керував приймальнею київського депутата Сергія Березенка. У 2012 році він був офіційним спостерігачем від ВО «Батькивщина» по 220 виборчому округу на парламентських виборах.

Тричі Олексій Окопний балотувався до Верховної Ради. У 2013 році йшов самовисуванцем на довиборах по 194-му мажоритарному округу (місто Черкаси). Однак тоді він набрав менше одного відсотка голосів. Через рік Окопний був на непрохідному 153-му місці у списку Блоку Петра Порошенка.

Найреальніший шанс стати народним депутатом Олексій мав у 2019 році. Він балотувався від «Європейської солідарності» по 220-му округу (Подільський район міста Києва). За нього проголосувало 16,24% або 10 919 виборців. За результатами виборів Окопний опинився на другому місці, пропустивши вперед Анну Бондар з партії «Слуга народу» (36,91% або 24 806).

Олексій Окопний - Фото 3

Краще у Олексія були справи з виборами до Київради. У 2014 рік Окопний у перший раз став депутатом. Був членом фракції «УДАР-Солідарність» і головою постійної комісії з питань інформаційної політики та реклами. Через рік він знову зайняв депутатське крісло у Київраді від «Солідарності». У VIII скликанні був головою постійної комісії з питань транспорту, зв'язку та реклами.

У 2020 році Олексій втретє обрався до Київради. В єдиному списку партії «Європейська солідарність» він балотувався під 11-м номером. У списку по округу №9 (Подільський район) йшов першим. На окрузі конкретно за Окопного віддали свої голоси 5077 виборців. Обраний по округу і по загальноміському списку.

У Київраді ІХ скликання він увійшов до складу фракції ЄС і знову очолив постійну комісію з питань транспорту, зв'язку та реклами.

Компромат

У 2013 році на довиборах до Верховної Ради балотувався по мажоритарному округу в Черкасах. Місцеві ЗМІ називали його технічним кандидатом і прогнозували, що він набере не більше однієї десятої підтримки виборців. 

Олексій Окопний - Фото 4
Преса називає Окопного «людиною» народного депутата восьмого скликання і ексголови державного управління справами Сергія Березенка. Колишній народний обранець відомий, як «завгосп» президента Порошенка і підозрюваний у підкупі виборців та махінації із землею.

Познайомитися Окопний та Березенко могли ще у дитинстві, оскільки обидва у 2001 році закінчили 171-й київський ліцей «Лідер». Потім Окопний був у партії «Собор», якою керував дядько Сергія — Анатолій Матвієнко. Протягом 2012-2014 років Окопний очолював приймальню депутата Березенка.

Окопний вже третю каденцію очолює постійну комісію Київради, яка займається столичною рекламою. Як зазначає преса, при цьому він володів фірмою, яка працювала в сфері реклами, що було явним конфліктом інтересів.

За інформацією журналістів «Слідство-Інфо» з’ясувало, що «більшість найприбутковіших рекламних площ монополізували компанії, чиї власники тісно пов’язані із народним депутатом від Блоку Петра Порошенка».

Олексій Окопний - Фото 5

Також «Слідству-Інфо» стало відомо, що посередники, які орендують рекламні площі у метрополітені розраховувалися за тарифами, які не змінювалися чотири роки поспіль, попри подорожчання проїзду в метро і інфляцію.

«Понад дві тисячі квадратних метрів скляних поверхонь вагонів метро орендує компанія «Центр медіагрупи». Її власники — Іван Березненко і Павло Матвієнко. Перший — батько нардепа від БПП, другий — його двоюрідний брат».

Розглядає питання надання рекламних площ постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту, реклами і зв'язку. Голова цієї депутатської комісії є колишній помічник Березенка — Олексій Окопний.

Олексій Окопний - Фото 6

За даними громадського руху «Чесно», у 2015 році Олексій Окопний прогуляв чверть засідань комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

У 2017 році головний експерт групи «РПР-Київ» і член Антикорупційної ради при міському голові Олександр Плива повідомив, що КМДА дала «добро» на розміщення рекламного банера розміром 4498 кв.м. однією з компаній групи «Мегаполіс».

Місцем розміщення став фасад Будинку профспілок. До цього розміщення реклами таких великих розмірів на цьому місці було заборонено. Цікаво, що в цій компанії раніше працював Олексій Окопний.

Декларація

У березні 2020 року Олексій Окопний опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Київський депутат володіє земельною ділянкою (1200 кв.м.) у селі Качали на Київщині. У спільній власності йому належить квартира (70,1 кв.м.) та нежитлове приміщення (200,2 кв.м.) у Києві. На безкоштовній основі користується житловим будинком (121,1 кв.м.) та однією квартирою в Києві.

Олексій Окопний має два автомобілі: Volkswagen Touareg 2011 випуску, вартістю майже 650 тисяч і Mercedes-Benz G 230 GE 1989 року випуску, який він придбав всього за десять тисяч. За дорученням він їздить на Audi Q7 2017 року випуску.

Загальний дохід депутата Київради за минулий рік склав 6,6 мільйони гривень. Юлія Окопна за 2018 рік отримала два мільйони гривень.

Олексій Окопний - Фото 7
У банку Окопний зберігає 29,5 тисячі гривень та 88 євро, у його дружини — 25,5 тисячі гривень. Готівковими коштами у нього задекларовано 413 тисяч доларів, 10 тисяч євро і 650 тисяч гривень. У його дружини готівкою є 76 тисяч доларів і 215 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Facebook

Відео

Згадки про персону