Дата народження
08 січня 1987
Країна
Польща
Соцмережі
43

Олена Підгрушна

Олена Підгрушна -  українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України, чемпіонка Олімпійських ігор у Сочі, чемпіонка світу, 5-разова чемпіонка Європи, переможниця і призерка етапів Кубка світу з біатлону. З 25 березня 2014 по 8 квітня 2015 — заступник Міністра молоді та спорту України. 

Біографія

Олена Підгрушна народилася в 1987 році на території Польщі - в місті Легниці. У дитинстві переїжджає в Україну, де вступає в спортивне товариство «Динамо». Підгрушна виступає в біатлоні під керівництвом Ігоря Починка. Крім кар'єри в спорті, Олена здобуває освіту в Національному педагогічному університеті в Тернополі.

Кар'єра

Вперше Олена Підгрушна заслуговує славу в 2006 році, коли перемагає на етапі Кубка світу з біатлону. У наступному році завойовує срібну медаль на чемпіонаті Європи.

У 2009 році Олена Підгрушна завойовує золото у складі української команди на Чемпіонаті світу. Серед інших успіхів української біатлоністки варто назвати друге місце на першості світу в 2010 році і перемогу в спринті на чемпіонаті світу в 2016 році.

У 2013 році Олена Підгрушна отримує срібну медаль у складі естафетної команди на Кубку світу з біатлону.

У 2014 році знаходиться на піку кар'єри і виграє золото на Олімпійських іграх, ставши найкращою в естафеті.

Олена займалася не тільки спортом, а й адмініструванням. Працювала у Львівському університеті внутрішніх справ. У 2014 році Підгрушна була заступником міністра молоді та спорту.

Досягнення

Олена Підгрушна - одна з найбільш успішних українських біатлоністок в історії. Є багаторазовою чемпіонкою країни. Олімпійська чемпіонка, переможниця першості світу в спринті. Олена Підгрушна визнана майстром спорту міжнародного класу. Є власницею ордена княгині Ольги.

Чутки і скандали

Олена Підгрушна критикувалася за використання зв'язків свого чоловіка - народного депутата України. Критики чемпіонки заявили, що своє місце заступника міністра культури і спорту вона заслужила не своїми досягненнями і навичками, а лише статусом свого чоловіка.

Великий скандал виник в 2018 році, коли Підгрушна не потрапила до складу збірної України з біатлону на Чемпіонаті світу 2018 року. Тоді багато хто був здивований, що одна з найбільш титулованих і досвідчених спортсменок «залишилися за бортом». Це рішення було назване спробою «задвинути» видних чемпіонок. Сама Підгрушна цей скандал не коментувала.

Статки і джерела доходів

Олена Підгрушна - заможна спортсменка. Її перемоги на Олімпіаді і численних міжнародних змаганнях дозволили заробити десятки тисяч доларів. Також отримує зарплату від Міністерства спорту і Федерації біатлону. Має власну квартиру і авто.

Особисте життя і сім'я

Олена Підгрушна була одружена з Олексієм Кайдою - народним депутатом України. Зараз подружжя розійшлося. Дітей олімпійська чемпіонка не має.

Фото і відео

Дата народження
08 січня 1987
Країна
Польща
Соцмережі