Дата народження
03 вересня 1990
Країна
Україна
Соцмережі
243

Ольга Харлан

Ольга Харлан - українська фехтувальниця (шабля), олімпійська чемпіонка 2008 року, 5-разова чемпіонка світу і 7-разова чемпіонка Європи, чемпіонка Європейських ігор. Заслужений майстер спорту України. 

Біографія

Ольга Харлан уродженка Миколаєва, в якому народилася в 1990 році. З ранніх років займалася спортом і закінчила училище фізичної культури в рідному місті. Ранні роки в спорті провела під керівництвом Гарніка Давідяна і Артема Скорохода.

Кар'єра

Перший професійний успіх у фехтуванні Ольга Харлан отримала в 2007 році, коли завоювала  Кубок світу серед юніорів. Повторила свій успіх на наступний рік. Також стала володаркою срібла на першості шаблісток, що пройшов у російській «Північній столиці».

Відомою на всю Україну Ольга Харлан стала в 2008 році, коли на Олімпіаді в Пекіні вперше отримала золото у фехтуванні. У 2011 році Харлан отримала перше місце на Універсіаді.

Ольга Харлан стає бронзовою призеркою Олімпіади в 2012 році, проте в тому ж році визнана кращою фехтувальницею Європи.

У 2016 році стає володаркою Кубка світу з фехтування.

Досягнення

Ольга Харлан - найуспішніша фехтувальниця в історії сучасної України. Олімпійська чемпіонка. Миколаївська спортсменка також п'ять разів вигравала першість світу і сім разів ставала кращою в Європі. Ольга Харлан є заслуженим майстром спорту України. За свої професійні успіхи фехтувальниця здобула Орден княгині Ольги, нагороду «За заслуги» та багато інших.

Чутки і скандали

Ольгу Харлан звинувачували в зв'язку з «Партією регіонів» і отриманні підтримки від одіозних представників колишньої партії президента Януковича. У 2010 році стала депутатом Миколаївської міської ради від Партії регіонів. Намагалася стати народним депутатом від цієї ж політичної сили, але невдало.

Звинувачувалася в отриманні вигоди від своєї спортивної та політичної діяльності. Критики Харлан звинувачували її в «торгівлі іменем». Заявлялося, що юна спортсменка, яка активно виступає за кордоном, не може виконувати своїх депутатських обов'язків і була технічним кандидатом для регіоналів.

Увагу громадськості Харлан також привернула в 2018 році, коли була опублікована її відверта фотосесія в одному з чоловічих журналів.

Статки і джерела доходів

Ольга Харлан не розкриває розміри своїх доходів. Відомо, що чемпіонка отримала в якості призових квартиру в столиці і кілька сотень тисяч доларів. Має приватне авто. Займається додатковими проектами - знімається в рекламі і дає майстер-класи.

Особисте життя і сім'я

Одружена. Ольга Харлан має чоловіка - шабліста Дмитра Бойка. Подружжя поки не має дітей.

Фото і відео

Дата народження
03 вересня 1990
Країна
Україна
Соцмережі