Дата народження
26 вересня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі
1
Петро Порошенко

Петро Олексійович – наймолодший український президент, який був обраний при складних обставинах для всієї країни. Зразковий сім’янин, державний діяч, успішний бізнесмен, що пояснює його хватку і здатність виходити з різного роду ситуацій. Намагається досягти миру в Україні і повернути Крим, однак, поки що безуспішно. 

Біографія

Був народжений в простій родині, однак і батько, і мати займали керівні посади. Добре знає французьку і математику, навчався на економіста і служив в армії. Свої перші гроші почав заробляти ще в університеті. Володіє багатьма компаніями, найбільш відома з яких “Roshen”. Після Євромайдана його обирають президентом України. Хворіє на цукровий діабет, одна з причин якого – сильний стрес після смерті брата, про це повідомляє Політека.

Освіта

У школі вчився не ідеально, але йому легко давалися мови і математика. Хотів стати або дипломатом, або моряком. Після безуспішної спроби пройти конкурс на місце в МДІМВ, надходить до Державного університету в Києві (КДІ). Тут він вивчає міжнародну економіку. Службу в армії проходив в Актюбінську, після третього курсу. Потім закінчує університет з червоним дипломом вже після аспірантури в 1992 році.

Родина і сім’я

Дата народження Петра – 26.09.65. Він народився недалеко від Молдови, в м. Болград (Одеська область). Батько Петра (Олексій Іванович) був главою управління сільгосптехніки, а мати (Євгенія Сергіївна) – головбухом. Обидва вони з Ізмаїльського району, який до війни належав до Румунії. У Порошенка був старший брат (Михайло), проте в 1997 році він помер за дивних обставин.

У ЗМІ часто говорили, що справжнє прізвище Петра – Вальцман, що стало основою для чуток про його національність.

На другому курсі університету бере в дружини дочку заступника міністра з охорони здоров’я, в майбутньому вона стане лікарем-кардіологом і першою леді. Звуть дружину Марина Переведенцева. Порошенко в сім’ї повністю відрізняється від суворого політика, він ніжний, турботливий і надійний.Його дружина – його підтримка. Зараз вона займається благодійністю, очолює Благодійний фон Порошенка. У родині політику обговорювати суворо заборонено.

Діти: їх у Петра четверо. Два сини – Олексій і Михайло, близнючки – Євгенія і Олександра. Також від Олексія є ще й онук – Петро. Ющенко у Порошенка, в буквальному сенсі, в кумах.

Кар’єра і суспільна діяльність

Бізнес

Ще будучи студентом, створює свою фірму «Центр сервіс», яка допомагає укладати і оплачувати контракти. Частка Порошенка від цих угод – 1,5%. Така заповзятливість дозволяє молодому Петру купити собі «Волгу» на одному з останніх курсів. А також відкладає на новий бізнес – постачання дефіциту, разом з Зайцевим (однокласник). В основному поставляв какао-боби на кондитерські фабрики. Цей бізнес дозволяє йому управляти такими ж шоколадними фабриками після розпаду СРСР. Пізніше вони входять в «Рошен».

І хоча шоколадна імперія принесла йому найбільший прибуток, у нього є й інші джерела доходів. У його бізнесі:

Виробництва автомобілів і автобусів (наприклад, «Богдан»);

Завод з виготовлення виробів зі скла;

Страхова «Країна»;

Підприємства, що роблять крохмаль;

Спортивні комплекси та ін.

Не всі компанії повністю належать тільки йому.

Також має і активи медіа:

«П’ятий канал»;

«Кореспондент»;

“Наше радіо”;

KP Media;

“Next”;

«Твоє радіо»;

«Ретро FM».

Політика

У 98-му році нарешті потрапляє в політику, де стає депутатом ВР, Соціал-демократична партія. У ній він працює недовго. Всього через пару років Георгій Суркіс і Віктор Медведчук змушують його піти через конфлікт, після чого Порошенко створює фракцію «Солідарність».

У той же рік об’єднуються п’ять політичних організацій в партію «Трудова солідарність України». У ній він – Співголова. Уже через рік партія отримає назву «Партія Регіонів», головою якої виступає Микола Азаров.

Партія Регіонів не припала до душі Порошенку. Він підтримує Ющенка, чия передвиборча кампанія тепер очолена саме Порошенком. Однак, крім поста секретаря РНБО, Порошенко більшого не добивається своєю підтримкою. І все ж, він отримує більше повноважень, ніж його попередники на цій посаді. Ющенко доручає йому погоджувати кандидатури керівників силових відомств, членів Вищої ради юстиції та суддів. Крім того, тепер Петро – радник з нацбезпеки і оборони. Багато хто вважає, що все це лише спроба врівноважити Порошенка і Тимошенко.

У 2005 році Ющенка звинувачують в корупції, просуванні своїх інтересів, а не держави, кумівстві і разом з ним в скандалі загрузли і інші чиновники. Порошенка відправляють у відставку.

У 2009 його обирають на посаду міністра закордонних справ. Знову РНБО, знову відставка, але тепер через перемогу Віктора Януковича. На місце Порошенка приходить Костянтин Грищенко.

Через три роки Янукович повертає Порошенка в політику, на цей раз – міністром економіки. Але незабаром його знову знімають з посади і тепер він відмовляється вступати у фракцію, не важливо чия вона.

Під час Євромайдану Порошенко не просто займає активну позицію, а й виступає спонсором, він надає їжу, воду, дрова. В цей час Віталій Кличко, Олег Тягнибок, Олег Ляшко і Арсеній Яценюк тримаються на перших позиціях. Але перемогу на виборах, з непоганим рейтингом, отримує все ж Порошенко.

Президент України

При інавгурації Порошенко, як і інші, обіцяє багато.

Серед його цілей: повернути Крим, зберегти Україну єдиною, швидко вирішити проблему Сходу, забезпечити безвізовий режим і можливість входження України в ЄС. Однак багато що пішло зовсім не так, як очікували від нового президента.

Його слоганом було «Жити по-новому», щоб мати можливість бути президентом, він навіть створив Блок Петра Порошенка. Але Крим все ще не частина території України, війна на Донбасі триває, хоча і було введено незліченну кількість санкцій проти Росії. І тільки безвізовий режим українцям дійсно дали.

Протест на південному сході, Петро вирішує не миром, а відправляє туди армію. В результаті тисячі загиблих і по сей день. Мінської угоди, прийнятої 12.02.2015 в повному обсязі не дотримуються обидві сторони. Шлях в НАТО тимчасово відрізаний внаслідок нечітких кордонів держави. Ангела Меркель та інші сторони регулювання конфлікту постійно стежать за ситуацією в Україні. Стежить і Америка. У червні 2017 відбулася перша зустріч Порошенка і Трампа.

Декларація

Форбс ставить нашого президента на 6-е місце в 2014 році. Він входить до числа найбагатших людей країни зі статками у 1,3 мільярда доларів. Економічна криза та війна вплинули майже на всіх громадян, але не на Петра Олексійовича, чим йому часто і докоряють.

У 2015 році Forbes заявляє, що у Порошенка більше 940 мільйонів доларів, та ще й майже 27 мільйонів в банках України.

На 2017 рік в своїй електронній декларації він показує загальну суму від депозитних відсотків близько 732 тис. грн. Рахунки зареєстровані в «Міжнародному інвестиційному банку».

Українці не стільки заздрять процвітанню Петра, скільки обурені все ще працюючим «Рошен» в Росії. Порошенко під час виборів обіцяв продати «Рошен», але залишити «П’ятий канал». І хоча він називає Росію агресором, цукерковий завод все ще працює.

Однак, якщо в 2015 році його зарплата була близько 120 тис., то зараз набагато менше – 28 тис. гривень, починаючи з 2016 року.

Дата народження
26 вересня 1965
Країна
Україна
Соц.мережі