Дата народження
12 липня 1967
Країна
Україна
Соцмережі
370

Ренат Кузьмін

Кузьмін Ренат Равелійович: представник "донецького клану" і одіозний "прокурорський яструб" епохи Януковича

Кузьмін Ренат Равелійович під час роботи в Генпрокуратурі відзначився порушенням кримінальних справ щодо топових політиків. Після Євромайдану він сам став фігурантом антикорупційних розслідувань.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Кузьмін Ренат Равелійович народився 12 липня 1967 року в місті Донецьк.

Освіта

Кузьмін Ренат Равелійович здобув вищу юридичну освіту в Харкові, де в 1991 році закінчив місцеву юридичну академію (нині Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого). Кузьмін - доктор юридичних наук.

Два роки (1984-1986) служив в радянській армії.

Сім'я

Кузьмін Ренат Равелійович - людина скритна, тому даних про його родину майже немає. Відомо лише те, що він був одружений на жінці на ім'я Наталя. У ексгенпрокурора є двоє синів.

Кар'єра

Трудову діяльність Кузьмін Ренат Равелійович почав в середині 1980-х років, коли влаштувався в прокуратуру Донецької області. Потім він деякий час працював юрисконсультом на трикотажному об'єднанні.

У рік здобуття Україною незалежності Кузьмін повернувся в прокуратуру. З цим відомством пов'язана більша частина кар'єри Рената Кузьміна. Тут він пройшов шлях від старшого помічника прокурора до заступника генерального прокурора України.

До 2003 року працював він в Донецькій області (з 1999 до січня 2003 року керував прокуратурою міста Макіївка). Потім переїхав до Києва, де очолив столичну прокуратуру. Перший Майдан "понизив" його в званні до заступника обласного відомства.

Однак після перемоги Партії регіонів на виборах і створення в парламенті коаліції з соціалістичною та комуністичною партіями, виходець з Донбасу зумів отримати високу посаду. Він став заступником Генерального прокурора. На цій посаді він відзначився рядом гучних справ щодо відомих політиків (Леоніда Кучми, Юрія Луценка, Юлії Тимошенко).

У 2010 році Кузьмін Ренат Равелійович увійшов до складу Вищої ради юстиції.

У 2013 році, після семи років роботи в генпрокуратурі, він був переведений в Раду нацбезпеки і оборони, де став заступником Секретаря РНБО. Залишався на цій посаді до березня 2014 року.

В цьому ж році балотувався на пост президента України. За нього проголосувало всього 0.10% (або 18 689) виборців.

Займався адвокатською діяльністю. Кузьмін Ренат Равелійович - член Ради адвокатів міста Києва. Співзасновник Адвокатського об'єднання "Ренат Кузьмін і партнери".

У 2019 році взяв участь в парламентських виборах. Його тридцять п'ятий номер у списку "Опозиційної платформи - "За життя" виявився прохідним і Кузьмін Ренат Равелійович отримав депутатський мандат.

Компромат

У засобах масової інформації Рената Кузьміна називали "яструбом" в керівництві Генеральної прокуратури. Він був представником донецької групи впливу.

Крім гучних справ проти топполітиків, він "відзначився" і звільненням кількох кримінальних авторитетів.

У 2006 році тільки отримавши високу посаду в Генеральній прокуратурі, Ренат Кузьмін відмовився відправляти до суду подання на Олександра Мельника, ватажка однієї з найсильніших бандитських угрупованнях кримського півострова "Сейлем".

У 2010 році заступник генпрокурора Кузьмін прокурорським поданням своїм особистим підписом звільнив Гіві Джвебовича Немсадзе. 

В злочинному світі Немсадзе відомий, як кримінальний авторитет на прізвисько "Гівчік" (або "Папа"). Правоохоронці підозрювали його в організації низки вбивств у Донецькій області в 1990-х роках.

За інформацією преси, в прокурорських колах Рената Кузьміна відверто називали «бєспрєдєльщиком», «який надто вже донецький, навіть як для людини з Донецька, з усіма наслідками, що випливають з цього - моральними і поведінковими».

Про методи роботи Рената Кузьміна свідчить той факт, що в 2004 році співробітники столичної прокуратури в ефірі одного з телеканалів заявили про тиск на колектив з боку заступника генпрокурора. 

Сорок співробітників навіть написали звернення до тоді ще кандидата в президенти Віктора Ющенка. Однак керівництво відомства заявило про те, що дане звернення є фальшивим.

У 2013 році народний депутат Сергій Власенко висловив сумнів в законності надходження Рената Кузьміна в юридичний інститут в 1985 році.

Як зазначив представник БЮТ, за тодішніми правилами, щоб вступити в цей ВНЗ, необхідно було мати дворічний стаж роботи у внутрішніх органах або відслужити в армії.

Власенко зазначає, що Кузьмін, який закінчив школу в 1984 році, міг незаконно вступити в юридичний інститут.

У травні 2014 року діями Рената Кузьміна на посаді заступника генерального прокурора зацікавилося Головне слідче управління цього ж відомства.

Було порушено кримінальну справу за фактом організації Ренатом Кузьміним незаконного затримання колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в 2010 році. Крім того, ексзаступника генпрокурора підозрювали в підбурюванні судді Печерського суду столиці до обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту.

Через місяць прокуратура і міністерство внутрішніх справ оголосили ексчиновника часів Януковича у розшук. Однак Ренат Кузьмін зник закордоном. У той самий час його адвокати заявляли, що він не залишав меж країни.

Тоді українські правоохоронці направили лист в Інтерпол з проханням оголосити Рената Кузьміна в міжнародний розшук. Однак Інтерпол побачило в справі Кузьміна політичний характер, тому відмовилося оголошувати чиновника часів Януковича в міжнародний розшук.

У вересні 2015 року проти Рената Кузьміна правоохоронці порушили ще одну кримінальну справу. На цей раз його підозрювали в заволодінні держмайном, а саме в незаконній забудові ділянки на території зони відпочинку "Пуща Водиця".

Ще в 2010 році колишній заступник керівника генеральної прокуратури збудував тут для себе будинок, площею більш ніж в тисячу квадратних метрів. Суд заарештував нерухомість і заборонив Кузьміну нею користуватися.

За інформацією засобів масової інформації, на початку 2017 року під час обшуків вдома у батька колишнього чиновника прокуратури виявили золоту лопату.

Декларація

В останній раз Кузьмін Ренат Равелійович подавав електронну декларацію про свої доходи перед президентськими виборами.

Тоді за один рік він заробив один мільйон триста тисяч, з яких зарплата чиновника правоохоронних органів склала п'ятсот двадцять сім тисяч гривень. 

На рахунку в банку в Кузьміна Рената Равелійовича було шістсот тисяч гривень. Третю частину з яких він вклав в рік подачі декларації.

В якості кандидата в президенти в 2014 році Кузьмін вказав тільки одну квартиру в сто шістдесят шість квадратних метрів і дачу в сто двадцять два "квадрата".

Авто- і мотопарк складався з Mercedes-Benz S 550 2010 року випуску і Мотоцикл Harley-Davidson Fet Boy 2008 року випуску.

Посилання

Особиста сторінка Рената Равелійович Кузьміна в Фейсбук

Офіційна сторінка Рената Равелійович Кузьміна в Фейсбук

Канал Рената Равелійович Кузьміна на Youtube

Відео

https://youtu.be/klAWdJbfwKc 

https://www.youtube.com/watch?v=aXKAPgEyuvc 

Дата народження
12 липня 1967
Країна
Україна
Соцмережі