Ренат Кузьмін
Ренат Кузьмін
1070

Ренат Кузьмін

Кузьмін Ренат Равелійович: нардеп 9-го скликання від ОПЗЖ

Ренат Кузьмін - Фото 1

Кузьмін Ренат Равелійович — український юрист та політик, народний депутат України 9-го скликання Верховної Ради, колишній заступник секретаря РНБО, а також колишній перший заступник генпрокурора України часів Віктора Януковича.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Кузьмін Ренат Равелійович народився 12 липня 1967 року в місті Донецьк.

Освіта

Кузьмін Ренат Равелійович здобув вищу юридичну освіту в Харкові, де в 1991 році закінчив місцеву юридичну академію (нині Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого). Кузьмін — доктор юридичних наук.

Два роки (1984-1986) служив у радянській армії.

Ренат Кузьмін - Фото 2

Сім'я

Кузьмін Ренат Равелійович — людина, яка не любить ділитися особистим: даних про його родину майже немає. Відомо лише те, що він був одружений з жінкою, на ім'я Наталія. У нардепа є двоє синів.

Кар'єра

Трудову діяльність Кузьмін Ренат Равелійович почав в середині 1980-х років, коли влаштувався в прокуратуру Донецької області. Потім він деякий час працював юрисконсультом на трикотажному об'єднанні.

У рік здобуття Україною незалежності Кузьмін повернувся в прокуратуру. З цим відомством пов'язана більша частина кар'єри Рената Кузьміна. Тут він пройшов шлях від старшого помічника прокурора до заступника генерального прокурора України.

До 2003 року працював він у Донецькій області (з 1999 до січня 2003 року керував прокуратурою міста Макіївка). Потім переїхав до Києва, де очолив столичну прокуратуру. Перший Майдан "понизив" його в званні до заступника обласного відомства.

Ренат Кузьмін - Фото 3

Однак після перемоги Партії регіонів на виборах і створення в парламенті коаліції з соціалістичною та комуністичною партіями, виходець з Донбасу зумів отримати високу посаду. Він став заступником Генерального прокурора. На цій посаді він відзначився низкою гучних справ щодо відомих політиків (Леоніда Кучми, Юрія Луценка, Юлії Тимошенко).

У 2010 році Кузьмін Ренат Равелійович увійшов до складу Вищої ради юстиції.

У 2013 році, після семи років роботи в генпрокуратурі, він був переведений в Раду нацбезпеки і оборони, де став заступником Секретаря РНБО. Залишався на цій посаді до березня 2014 року.

Ренат Кузьмін - Фото 4

В цьому ж році балотувався на пост президента України. За нього проголосувало всього 0.10% (або 18 689) виборців.

Займався адвокатською діяльністю. Кузьмін Ренат Равелійович — член Ради адвокатів міста Києва. Співзасновник Адвокатського об'єднання "Ренат Кузьмін і партнери".

Ренат Кузьмін - Фото 5

У 2019 році взяв участь в парламентських виборах. Його тридцять п'ятий номер у списку "Опозиційної платформи - "За життя" виявився прохідним і Кузьмін Ренат Равелійович отримав депутатський мандат.

У парламенті Ренат Кузьмін увійшов до складу Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики. У травні 2021 року Ренат Кузьмін став другою особою у новоствореній слідчій комісії з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України.

Варто зазначити, що у ЦВК Ренату Кузьміну спершу відмовили у реєстрації в кандидати в народні депутати, оскільки він знаходився у розшуку. Але згодом у Центрвиборчкомі йому дозволили брати участь у виборах.

Компромат

У засобах масової інформації Рената Кузьміна називали "яструбом" в керівництві Генеральної прокуратури. Він був представником донецької групи впливу.

Крім гучних справ проти топполітиків, він "відзначився" і звільненням кількох кримінальних авторитетів.

У 2006 році тільки отримавши високу посаду в Генеральній прокуратурі, Ренат Кузьмін відмовився відправляти до суду подання на Олександра Мельника, ватажка однієї з найсильніших бандитських угрупованнях кримського півострова "Сейлем".

Ренат Кузьмін - Фото 6

У 2010 році заступник генпрокурора Кузьмін прокурорським поданням своїм особистим підписом звільнив Гіві Джвебовича Немсадзе. 

У злочинному світі Немсадзе відомий як кримінальний авторитет на прізвисько "Гівчік" (або "Папа"). Правоохоронці підозрювали його в організації низки вбивств у Донецькій області в 1990-х роках.

За інформацією преси, в прокурорських колах Рената Кузьміна відверто називали «бєспрєдєльщиком», «який надто вже донецький, навіть як для людини з Донецька, з усіма наслідками, що випливають з цього — моральними і поведінковими».

Про методи роботи Рената Кузьміна свідчить той факт, що в 2004 році співробітники столичної прокуратури в ефірі одного з телеканалів заявили про тиск на колектив з боку заступника генпрокурора. 

Сорок співробітників навіть написали звернення до тоді ще кандидата в президенти Віктора Ющенка. Однак керівництво відомства заявило про те, що це звернення є фальшивим.

У 2013 році народний депутат Сергій Власенко висловив сумнів щодо законності вступу Рената Кузьміна в юридичний інститут в 1985 році.

Ренат Кузьмін - Фото 7

Як зазначив представник БЮТ, за тодішніми правилами, щоб вступити в цей ВНЗ, необхідно було мати дворічний стаж роботи у внутрішніх органах або відслужити в армії.

Власенко зазначає, що Кузьмін, який закінчив школу в 1984 році, міг незаконно вступити в юридичний інститут.

У травні 2014 року діями Рената Кузьміна на посаді заступника генерального прокурора зацікавилося Головне слідче управління цього ж відомства.

Було порушено кримінальну справу за фактом організації Ренатом Кузьміним незаконного затримання колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в 2010 році. Крім того, ексзаступника генпрокурора підозрювали в підбурюванні судді Печерського суду столиці до обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту.

Ренат Кузьмін - Фото 8

Через місяць прокуратура і міністерство внутрішніх справ оголосили ексчиновника часів Януковича у розшук. Однак Ренат Кузьмін зник закордоном. У той самий час його адвокати заявляли, що він не залишав меж країни.

Тоді українські правоохоронці направили лист в Інтерпол з проханням оголосити Рената Кузьміна в міжнародний розшук. Однак Інтерпол побачило в справі Кузьміна політичний характер, тому відмовилося оголошувати чиновника часів Януковича в міжнародний розшук.

У вересні 2015 року проти Рената Кузьміна правоохоронці порушили ще одну кримінальну справу. На цей раз його підозрювали в заволодінні держмайном, а саме в незаконній забудові ділянки на території зони відпочинку "Пуща-Водиця".

Ще в 2010 році колишній заступник керівника генеральної прокуратури збудував тут для себе будинок, площею більш ніж в тисячу квадратних метрів. Суд арештував нерухомість і заборонив Кузьміну нею користуватися.

Ренат Кузьмін - Фото 9

За інформацією засобів масової інформації, на початку 2017 року під час обшуків вдома у батька колишнього чиновника прокуратури виявили золоту лопату.

Ренат Кузьмін - Фото 10

У 2014 році Ренат Кузьмін зробив резонансну заяву у справі журналіста Георгія Гонгадзе. Кузьмін стверджував, що за припинення кримінальної справи проти Леоніда Кучми у справі про вбивство Георгія Гонгадзе було сплачено хабар у мільярд доларів. Заяву політика негайно ж спростував генпрокурор Віктор Пшонка.

Пропагандистський скандал і Ренат Кузьмін

Російський державний канал RT показав фільм під назвою "Україна – вічне сьогодення", у якому взяли участь третій президент України Віктор Ющенко, ексспікер Верховної Ради Олександр Мороз, нардеп від ОПЗЖ Ренат Кузьмін, проросійський блогер Анатолій Шарій.

Кузьмін і звинувачення Порошенка

Народний депутат Ренат Кузьмін (“Опозиційна платформа – За життя”) стверджує, що п'ятий президент Петро Порошенко фігурує у справі про держзраду Віктора Медведчука – як спільник. Про це він написав на своєму Телеграм-каналі.

Декларація

Згідно з декларацією, поданою в березні 2021 року, Кузьмін Ренат Равелійович не володіє жодними об’єктами нерухомості. Однак на деякі з них має право користування. Зокрема Ренат Кузьмін вказує в декларації квартиру батька та квартиру сина, а також житловий будинок і дві частини житлової площі, які належать родичам чи третім особам. 

Крім цього, Ренат Кузьмін вказує, що має 4 % від об’єкта незавершеного будівництва у місті Ялта (Крим).

Із цінного рухомого майна Кузьмін має колекції годинників, зброї, книг та монет. Також він вказує цінні портфелі та твори мистецтва.

Власного авто Ренат Кузьмін не має, проте на праві керування вказує MERCEDES-BENZ V 300 D, а на праві користування — MERCEDES G 63 AMG.

За рік Ренат Кузьмін отримав дохід у розмірі 863 тисячі 306 гривень.

Грошові активи Рената Кузьміна (заощадження): 6 мільйонів 53 тисячі 825 гривень, 2 мільйони 480 тисяч 598 доларів та 225 тисяч 769 євро.

Ренат Кузьмін - Фото 11

Посилання

Телеграм-канал Рената Кузьміна

Особиста сторінка Рената Равелійович Кузьміна в Фейсбук

Офіційна сторінка Рената Равелійович Кузьміна в Фейсбук

Канал Рената Равелійович Кузьміна на Youtube

Ренат Кузьмін - Фото 12

Відео

Згадки про персону