Дата народження
21 вересня 1966
Країна
Україна
Соцмережі
40

Рінат Ахметов

Рінат Ахметов: боржник-картяр, який став мільярдером

Громадянин №1 в Україні, найбагатша людина країни й один із найбагатших людей світу – все це Рінат Ахметов, недорікуватий чоловік без освіти. Яким же саме чином він домігся визнання, поваги, а головне – багатомільйонного статку, що продовжує зростати навіть у період економічної кризи? Багатьом журналістам, які намагалися в цьому розібратися, довелося зіткнутися з помстою найбагатшої, але по суті вкрай незначної людини – Ріната Ахметова.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Бізнес
  4. Благодійність
  5. Політика
  6. Особисте життя
  7. Рінат Ахметов – син Кучми
  8. Компромат і скандали
  9. Статок

Біографія 

Ахметов Рінат Леонідович народився 21 вересня 1966 року. Його малою батьківщиною є селище Октябрське, що розташоване в Донецькій області. До цього часу воно справляє враження Богом забутого місця.

Рінат Ахметов – етнічний татарин. Він народився у сім’ї шахтаря та продавчині. Його батьки - Леонід та Някиня - прибули в Україну з мордовського села Сургодь, встигнувши трохи пожити в Росії.

Рінат став другою дитиною цієї пари. Спершу на світ з'явився старший брат Ігор, який став шахтарем. Але отримане захворювання змусило його покинути цю роботу.

Як згадує сам Рінат Ахметов, його сім'я жила вкрай бідно. Їхній будинок був схожий на халупу, в якій не було навіть меблів. Туалет розташовувався на подвір’ї, а душем слугувала металева кружка. Про своє дитинство та юнацькі роки мільярдер розповідати не любить. За словами колишніх сусідів, Рінат зростав спокійним хлопчиком. Його пристрасними захопленнями служили футбол, бокс і карткові ігри. До речі, в боксі і картах він проявив екстраординарні здібності, які, вочевидь, допомогли йому отримати товстий капітал. Шкільні заняття він прогулював, в університет не вступав, в армію не пішов. За всі ці гріхи відповідати перед свідомою радянською міліцією рудому пацану не довелося. За словами давньої подруги, відкосити від армії Рінату допомогли гроші. Звідки ж така велика сума водилася у 18-річного хлопця з фактично убогої сім'ї?

Освіта

Свою першу вищу освіту Рінат Ахметов став отримувати у 2001-му році. Він навчався в Донецькому національному університеті за фахом економіста.

Бізнес

У 1995-му році в українське світське суспільство увірвався мільйонер і банкір-початківець – Рінат Ахметов. До речі, саме тоді в його трудовій книжці з'явився перший запис.

Професійним дебютом простого хлопця стала посада керівника «Донгорбанку», який був створений за його ініціативою.

Як пізніше розповідав сам Рінат Ахметов, у 1992-му році він з товаришами відкрив компанію «Арс», що займалася торгівлею вугіллям. Ця діяльність допомогла йому сколотити капітал для створення власного банківського бізнесу. Але чи все так чесно і чисто?

Популярність до банкіра прийшла у 1996-му році. Очоливши банк, Рінат Ахметов став президентом футбольного клубу «Шахтар». Правда, це призначення відбулося після того, як загинув його попередник. Колишній голова ФК Ахать Брагін, відомий як Алік Грек, помер у результаті вибуху на матчі. До слова, саме Ахатя Брагіна називають хрещеним батьком Ріната Ахметова в кримінальному світі.

Вступивши на нову посаду, Рінат Ахметов заговорив про футбол. Експерти галузі відзначали, що знання банкіра у футболі далекі навіть від рівня фанатів.

У 2000-му році Рінат Ахметов почав активну підприємницьку діяльність. Тоді він створив компанію, що отримала назву «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ). Цьому підприємству належать контрольні пакети акцій більше ніж сотні компаній, які функціонують в енергетичній, гірничо-металургійній, телекомунікаційній сферах, у страховому і банківському секторах, роздрібній торгівлі, сільськогосподарській промисловості, у сфері нерухомості та медіа.

У 2009-му році Рінат Ахметов став єдиним акціонером «СКМ».

У тому ж році в Донецьку він відкрив новий футбольний стадіон міжнародного рівня – «Донбас Арена».

Благодійність

У 2005-му році Рінат Ахметов заснував благодійний фонд «Розвиток України». Пізніше він створив ще кілька благодійних організацій і реалізував низку проектів.

У 2011-му році, після землетрусу в Японії, Рінат Ахметов виділив 1 млн USD на відновлення збитку, завданого стихією. Тоді ж він направив ще 1 млн USD на добудову саркофагу на 4-му блоці атомної електростанції в Чорнобилі.

Влітку 2014-го року мільярдер почав надавати активну допомогу постраждалим у зоні АТО. Створений «Гуманітарний штаб Ріната Ахметова» займається евакуацією мирного населення, забезпечує продуктовими наборами мирних жителів зони АТО, постачає медикаменти та обладнання в медустанови.

Варто відзначити, що надавати допомогу жителям зони АТО Рінат Ахметов почав аж ніяк не відразу. Тільки через два місяці після початку бойових дій донецький мільярдер потурбувався про земляків. До цього він стверджував, що цей конфлікт необхідно вирішувати мирним шляхом.

Водночас Ахметов не підтримує українську армію. Це наштовхує багатьох на думку про співпрацю олігарха з російською владою.

Політика

Ріната Ахметова називають інвестором «Партії Регіонів».

У 2004-му році він підтримував Віктора Януковича на президентських виборах. Після Помаранчевої революції Ахметов приєднався до «Партії Регіонів». У 2006-му році мільярдер став парламентським депутатом V скликання (2006-2007 рр.) і VI скликання (2007-2012 рр.). Після Рінат Ахметов не балотувався в депутати. За словами представників «Партії Регіонів», підприємець надавав кошти для забезпечення високоякісної роботи аналітичного центру.

Подейкують, що Ріната Ахметова готували в президенти. Саме він, а не Віктор Янукович мав очолити Україну. Але Ахметов не надто підійшов на роль ставленика.

Особисте життя

Рінат Ахметов одружений з Лілією Смірновою, яка пізніше стала головою ревізійної комісії АТ «СКМ».

У 1988-му році у пари народився син Дамір. Зараз він є членом наглядової ради холдингу «ДТЕК» і компанії «Метінвест».

У 1997-му році у Ріната та Лілії народився другий син. Подружжя назвало його Алміром.

У 2017-му році Рінат Ахметов став дідусем. У його старшого сина народилася дочка.

Рінат Ахметов – син Кучми

У 2014-му році у пресу потрапило дитяче фото Ріната Ахметова. Відразу у суспільстві розповсюдились чутки про те, що Рінат є позашлюбним сином Леоніда Кучми. Багато хто відзначає зовнішню схожість Ріната з його матір'ю, Леонідом Кучмою та дочкою екс-президента Оленою Пінчук. При цьому Рінат не схожий на Леоніда Ахметова.

Компромат і скандали

Як повідомляють інсайдери, в роки своєї молодості Рінат Ахметов перебував у кримінальному злочинному угрупованні «Люкс», яке очолював Ахать Брагін, відомий за прізвиськом Алік Грек. Цей злочинний колектив також називали «ботаніками», оскільки фактичною резиденцією їх ватажка був готель «Люкс», розташований у ботанічному саду. До лав цього угруповання Ріната привів картярський талант. Із легкістю рудий шулер вигравав у тодішніх товстосумів, приносячи великі суми в бюджет банди. Саме тому Ахать міцно дорожив Рінатом, на прізвисько Ахмет. До речі, до цього ж угруповання входив старший брат майбутнього мільярдера – Ігор, на прізвисько Рашид.

За словами все тих же інсайдерів, Рінат був усього один раз замішаний у вбивстві. На мокру справу його штовхнув картковий борг. Це сталося у 1986-му році.

Тоді злочинне угруповання «Люкс» по-звірячому вбило сім'ю Лисенко. Злочинці проникли у приватний будинок літньої пари. Лисенко був відомим у Горлівці цеховиком і цінним інформатором силових структур. Він просвітлював правоохоронців щодо того, що відбувається в середовищі тодішнього тіньового бізнесу. Використовуючи тортури, бандити мали намір дізнатися, де цеховик ховає свої гроші та золото.

Двох зловмисників, які брали участь у нападі, вдалося зловити по гарячих слідах. Вони повідомили, що до вбивства причетний Ігор Ахметов. Його молодший брат Рінат стояв на шухері.

Незабаром вони обидва були оголошені в розшук. Але через короткий час розслідування припинилося.

Це дало підстави припускати, що злочинці мали міцний дах у правоохоронних структурах. Крім того, висувається версія, що на пограбування Лисенка їх навів перевертень у погонах.

За деякими даними, з угрупованням «Люкс» безпосередньо співпрацював колишній працівник міліції В. А. Коновалов, чия банда прославилася нападами на цеховиків, спекулянтів і радянських бізнесменів. Спільно з ним діяли й інші перевертні в погонах.

Варто також відзначити, що Рінат Ахметов не тільки зміг ухилитися від армії, але також займався дармоїдством протягом 10-ти років. Обидва ці явища переслідувалися радянським законом. Проте постати перед ним Ахметову не довелося. Звідси зміцнилася думка про наявність сильних покровителів.

Подейкують, що банда «Люкс» і сам Рінат діяли під російськими силовиками. Як стверджують деякі експерти, розвиток злочинності на Донбасі був вигідний російській владі. Так вирощувалися підконтрольні люди, які пізніше прийшли до влади. Маніпулювати ними легко за допомогою кримінального минулого, що залишилося без покарання.

За чутками, до середини 90-х зміцніла банда «Люкс» вирішила позбутися впливу Москви. Після цього на Ріната Ахметова стався замах. У 1995-му році Алік Грек загинув у результаті вибуху на футбольному матчі, який проходив на стадіоні «Шахтар». Цікаво, що сам Рінат запізнився на змагання, хоча завжди приходив вчасно. Напевно, хлопцю просто пощастило. Після смерті Грека Ахметову пощастило ще більше. Картяр очолив банду і став власником багатьох прибуткових компаній. Висувається думка, що підприємства, які перейшли до Ріната, раніше належали жертвам банди. Цей висновок побічно підтверджує дивний і “дуже” смертельний випадок.

У 1998 році вражаючий збіг привернув увагу громадськості. Передчасно загинув у результаті нещасного випадку Юрій Павленко – власник «Донецького пивзаводу». Це сталося відразу після того, як підприємством зацікавився Рінат Ахметов. Незабаром пивзавод придбала одна з компаній мільярдера. Виробництво отримало нову назву – «Сармат».

У 2005-му році після Помаранчевої революції Ріната Ахметова викликали на допит. Тоді почалися розслідування нерозкритих справ 90-х рр., пов'язаних з убивствами. Мільярдер зміг легко вирішити проблему, що назрівала. Він поїхав на кілька місяців у Монако. Після повернення в Україну, правоохоронці більше не турбували його.

У 2012-му році будівельна компанія «Андріївський Плаза», що входить у холдинг Ріната Ахметова, знищила три будинки на Андріївському узвозі.

У 2014-му році поповзли чутки про те, що український мільярдер фінансує терористів, які діють на території Донбасу.

В українських і західних ЗМІ нерідко з'являються публікації про кримінальне минуле мільярдера Ріната Ахметова. У матеріалах йдеться про те, що Рінат і його старший брат тримали в страху все рідне селище. Журналісти повідомляють, що на рахунку мільярдера хабарі, шантажі та вбивства. Але факти мають характер чуток. Після розміщення подібних матеріалів виданням доводиться приносити публічні вибачення.

Цьому сприяють судові справи, ініційовані американськими та британськими адвокатами Ріната Ахметова.

Статок

Рінат Ахметов – найбагатший український підприємець. Він входить у топ-400 найбагатших людей світу. У 2017 році агентство «Bloomberg» оцінило капітал Ріната Ахметова в 3,4 млрд USD. Журнал «Forbes» опублікував іншу цифру – 4,6 млрд USD.

У 2011 році український мільярдер задекларував 400.825.586 грн доходів.

Дата народження
21 вересня 1966
Країна
Україна
Соцмережі