Дата народження
05 червня 1967
Країна
Україна
Соцмережі
103

Руслан Хомчак

Український військовик, генерал-лейтенант Збройних сил України, Начальник Генерального штабу ЗСУ—Головнокомандувач Збройних сил України (з 2019 року).

Дата народження:
05.06.1967 р.
Рідне місто:
Рівне

Руслан Хомчак навчався в Московському вищому військовому командному училищі та в Національній академії оборони України.

Свою службу він починав у НДР і Білорусі. Протягом 7-ми років Руслан служив у 24-й окремій механізованій бригаді. Пізніше він очолив штаб. Протягом наступних 4-х років Хомчак командував 300-м окремим механізованому полком в Чернівцях.

У 2005-му році він очолив 72-у окрему механізовану бригаду. Через 4 роки Руслан Хомчак став начальником штабу 8-го армійського корпусу. Пізніше він командував 6-м армійським корпусом і начальствував у Дніпровському гарнізоні.

У 2014-му році, коли розгорнулася війна на Сході України, Руслан Хомчак став командувачем сектору «Б». У 2016-му році він очолив штаб і став першим заступником командира сухопутних військ України.

Через 3 роки Руслан Хомчак був призначений главою генштабу.

Особисте життя

Інформація про сім'ю Руслана Хомчака не представлена у відкритих джерелах.

Скандали

Призначення Руслана Хомчака на посаду глави генштабу поставило Володимира Зеленського в один ряд з його злочинними попередниками та стало апофеозом — так вважає журналіст Ростислав Шапошников. Варто відзначити, що у 2014-му році Ростислав був свідком кривавих подій під Іловайськом. За словами журналіста, Руслан Хомчак практично відправив солдатів на забій. Його заяви підтверджують зняті на відео переговори по рації.

Руслан Хомчак не повірив, що територія бойових дій взята в оточення. Він також проігнорував те,  що солдати не мали достатньої кількість бойової техніки для проведення ефективних дій.

У результаті Руслан Хомчак покинув зону бойових дій і сховався в лісопосадці. Разом з ним було кілька підлеглих, журналісти та поранений солдат ВСУ. Відсидівши деякий час під кущами, генерал і його свита зникли. Пізніше Хомчак розповів на прес-конференції, що його транспорт пошкодили, тому довелося його кинути. За словами Ростислава Шапошникова, бус був абсолютно цілий. У ньому генерал залишив зброю і рацію. Ключ він забрав. Трьох журналістів, включаючи Ростислава і пораненого солдата, він залишив у лісі. У них був лише свій бус з простреленими шинами. Журналісти переодягли солдата в цивільний одяг і обробили рани. Трохи пізніше всіх їх взяли в полон.

Коли Ростислав Шапошников був звільнений, він поширив відому йому інформацію. Але генерала Руслана Хомчака визнали невинним, а проти журналіста почалися переслідування. Щоб врятуватися, Шапошников отримав притулок у США.

Водночас Надія Савченко назвала Руслана Хомчака корупціонером і боягузом. Вона також зазначила, що особисто з ним не знайома, але знає багато про нього від достовірних джерел. За словами Савченко, маршрути сектора «Б» дуже часто зливалися ворогові. Це свідчить про непрофесійне керівництво генерала. Його дії призвели до утворення котла в Іловайську. Крім того, Надія розповіла, що Руслан Хомчак пов'язаний з Ігорем Коломойським. Можливо, з цієї причини він отримав посаду від Президента Зеленського.

Численні обурені громадяни вважають, що місце Хомчака у в'язниці.
Після призначень Володимира Зеленського біля стін АПУ зібрався мітинг. Активісти вимагали відставки Президента.

Статок

Згідно з декларацією за 2018-й рік, зарплата Руслана Хомчака склала 800866 грн. Робота за сумісництвом принесла йому 17698 грн. На продажу нерухомості військовий заробив 94320 грн.

На банківських рахунках Руслан Хомчак зберігає 7961 грн і 6 USD. У готівці він тримає 50000 USD, 10000 євро і 60000 грн.

Руслану належать 2 земельні ділянки в Чернігівській і Житомирській областях. Також він має у своєму розпорядженні службову квартиру в Білій Церкві площею 76,8 м². Генерал катається на автомобілі «Toyota Land Cruiser».

Фото й відео

G:\Работа\2018\my.ua\2019\05 май\27-31.05\28.05\Руслан Хомчак.jpg


Дата народження
05 червня 1967
Країна
Україна
Соцмережі