рейтинги
рейтинги
20 березня, середа
Ашберн
Вхід
Дата народження
24 березня 1976
Країна
Україна
Соц.мережі
494
Сергій Арбузов

Біографія

Сергій Арбузов (1976-го року народження) родом з Донецька. Мати все життя працювала в банківській сфері. Син пішов по її стопах - отримав спеціальність економіста, вивчав «фінанси і кредит» в Донецькому держуніверситеті.

Кар'єра

Трудову діяльність розпочав у 1995 році з посади економіста в одному з відділень "ПриватБанку". Потім став керувати філією в Константинові. З 2003 по 2010 рік Арбузов є гендиректором "УкрБізнесБанку".

З 2006 року зайнявся політикою, балотуючись до Донецької облради від партії "Наша Україна". Так як партія провалила вибори, Сергій Геннадійович повертається до банківської справи, спочатку працюючи в "Укрексімбанку", а потім стаючи головою Нацбанку.

У грудні 2012 року В. Янукович призначає Арбузова 1-м віце-прем'єр-міністром, поклавши на нього керівництво питаннями з сільського господарства, промисловості, економіки країни, соціальної політики і т.д.

З березня 2013 року він (знову таки за указом президента В. Януковича) представляє Україну в Економічній Раді СНД.

Коли в 2014 році Азаров пішов у відставку, Арбузов став виконуючим обов'язки прем'єр-міністра України. У березні він покинув Партію регіонів і зник за кордоном. У 2016 році заявив про свою готовність повернутися і стати Президентом.

Досягнення

Сергій Арбузов був наймолодшим в Європі главою Нацбанку за всю історію існування НБУ.

Чутки і скандали

У ЗМІ не раз з'являлася інформація про те, що Сергій Арбузов - близький друг Олександра Януковича. В одній з польських газет (Rzeczpospolita) писалося, що він був поставлений головою Нацбанку тільки тому, щоб син Януковича зміг скупити нові банківські активи в Україні. У НБУ не раз сміялися з анкети Сергія Геннадійовича, в якій вказано стаж 18 років, при тому, що самому Арбузову на той момент було всього 34 роки. Виходить, працювати він почав з 16 років. Цікаво також те, що новоспечений керівник НБУ не мав ідентифікаційного коду, який повинен бути у кожного українця. Голова Нацбанку заявив, що не став отримувати код з релігійних міркувань.

Проти Сергія Арбузова піднімалося ряд кримінальних справ, блокувалися рахунки, приймалися фінансові санкції. І кожен раз захист політика вигравав. У 2016 році співробітники Генпрокуратури України отримали дозвіл суду вести заочне розслідування щодо екс-глави НБУ, звинувачуючи його в розтраті чужого майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання своєю посадою.

Статки і джерела доходів

У 2010 році Арбузов Сергій задекларував дохід на суму 150 мільйонів гривень від дивідендів, відсотків, роялті (без вказівки джерела), а також дохід 475 тисяч гривень від заробітної плати та 96 тисяч гривень від заняття бізнесом. Також екс-глава НБУ є власником приватного будинку площею 619 "квадратів" в Донецьку і 2-х автомобілів (Mercedes Benz S450L 4M і BMW Z8).

Особисте життя і сім'я

Сергій Геннадійович одружений на Ірині Арбузовій, з якою вони виховують двох синів.

Фото і відео

Дата народження
24 березня 1976
Країна
Україна
Соц.мережі