рейтинги
рейтинги
20 березня, середа
Ашберн
Вхід
Дата народження
17 липня 1972
Країна
Україна
Соц.мережі
96
Сергій Льовочкін

Льовочкін Сергій Володимирович

Льовочкін Сергій Володимирович – український державний і політичний діяч, народний депутат, заступник голови фракції партії Опозиційний блок у Верховній Раді, засновник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна». Про нього в матеріалі Політеки.

З 2002 по 2005 рік – перший помічник президента України Леоніда Кучми, з березня 2010 по січень 2014 – голова Адміністрації президента Віктора Януковича.

Народився 17 липня 1972 року. Кар’єру державного діяча розпочав у 1999 році, перейшовши з бізнесу на роботу в Адміністрацію президента. Входив до складу Консультативної ради з питань іноземних інвестицій в Україні (2000-05), Ради Національного банку України (2003-05), Державної комісії з питань стратегії економічного і соціального розвитку україни (2001-05).

Будучи першим помічником глави держави, очолював групу радників з економічних реформ. У результаті реформ у 2002-04 роках Україна досягла рекордних темпів економічного розвитку (зростання ВВП 12,1% в 2004 році – кращий показник в період незалежності).

У 2004-му Сергій Льовочкін отримав ступінь доктора економічних наук, захистивши дисертацію на тему «Макрофінансова стабілізація в Україні у контексті економічного зростання».

левочкин

У 2010 році Сергій Льовочкін очолив Адміністрацію президента України. Як її керівник відповідав за реалізацію Державної програми економічних реформ. У 2010-му – вперше після початку світової кризи 2008 року Україна відновила економічний ріст; 5,2% зростання ВВП – кращий показник країни за цей період.

У 2010-14 роках Сергій Льовочкін був членом Ради національної безпеки України, Комітету економічних реформ, Національного антикорупційного комітету. Також відповідав за будівництво нового саркофага над Чорнобильською АЕС та здійснення програми нерозповсюдження ядерних матеріалів. Брав безпосередню участь у підготовці Угоди про асоціацію Україна–ЄС.

30 листопада 2013 року подав заяву про звільнення з посади глави Адміністрації президента з-за незгоди з насильницькими діями правоохоронців проти активістів Майдану. 17 січня 2014 року відставка була прийнята.

10 лютого 2014 року Сергій Льовочкін заснував Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна». Завдання інституту – розробка реформ в Україні, вирішенні соціально-економічних і гуманітарних проблем, питання відновлення миру в контексті Мінського процесу.

«Необхідно сформувати запити для влади і для опозиції: як має розвиватися держава, яким чином повинна бути вирішена проблема світу, як буде далі існувати Україна. Ці питання і цей процес зараз займають мене більше всього», – заявляє Сергій Льовочкін.

Сергій Льовочкін

У вересні 2014 він – один із засновників партії Опозиційний блок, яка за підсумками дострокових парламентських виборів створила свою фракцію в парламенті. З листопада 2014 Сергій Льовочкін, заступник голови фракції. В соціологічних опитуваннях 2015-16 років Опозиційний блок займає 1-2 місця серед політичних партій України.

«Від моменту створення Опозиційний блок заявляв, що для нас є два стратегічні пріоритети – дві цілі, до яких ми йдемо, – каже Сергій Льовочкін. – Перша – досягнення миру в Україні. Друга – створення в країні умов для нормального життя людей. На мій погляд – це головні смисли роботи всіх політиків у владі і в опозиції».

Дата народження
17 липня 1972
Країна
Україна
Соц.мережі