Сергій Льовочкін
  • Дата народження
    17 липня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Сергій Льовочкін
3677

Сергій Льовочкін

Льовочкін Сергій Володимирович: помічник Кучми, права рука Януковича, друг Фірташа

Сергій Льовочкін - Фото 1

Льовочкін Сергій Володимирович - скандальний депутат, який завдяки хорошим відносинам з двома президентами і впливовими олігархами, а також участі в різних фінансових махінаціях нажив собі величезні статки і при цьому залишився при владі.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Сергій Льовочкін народився 17 липня 1972 року в Києві. Займається бізнесом і політичною діяльністю. Є нардепом і заступником глави "Опозиційного блоку". Заснував Інститут стратегічних досліджень "Нова Україна".

Сім'я

Батько Сергія (покійний) за Януковича був генерал-полковником міліції.

Також у нього є молодша сестра Юлія - депутат, член Партії регіонів, яка, працюючи в парламенті, задекларувала мільйонні заощадження, велику кількість нерухомості і цілу колекцію елітних авто.

Зараз Льовочкін розлучений. Раніше був одружений з дизайнеркою Зінаїдою Ліхачовою. Має чотирьох дітей: дві дочки і два сини.

Знаходиться в кумівських відносинах з двома колишніми президентами Януковичем і Кучмою, а також з депутатом-регіоналом Едуардом Прутніком.

Освіта

Першу вищу освіту політик отримав у Київському національному економічному університеті, де вивчав бухгалтерію. Потім у цьому ж вузі здобув другу спеціальність - міжнародне право. Є доктором економічних наук. Написав понад 30 наукових робіт.

Кар'єра

Трудовий шлях Сергій Льовочкін почав ще зі студентських років. Так, протягом трьох років він працював у різних компаніях, після чого відразу ж пішов у політику.

У 1999-му він став науковим консультантом при президентові Леонідові Кучмі. Говорять, про його призначення клопотав сам Віктор Янукович, який на той час був губернатором Донецької області. Уже в 2002-му Льовочкін став у Кучми першим помічником.

У перші роки своєї політичної діяльності був одним із керівників державних банків, а також очолював ДП "Укртелеком".

Після "помаранчевої" революції перейшов на посаду радника голови Верховної Ради Володимира Литвина. У 2006-му балотувався від його блоку в парламент, однак безуспішно. При цьому вже у вересні того ж року був призначений головою Служби прем'єр-міністра України, яка незабаром була переформована в Апарат глави уряду.

Через рік (у 2007-му) на дострокових парламентських виборах був обраний народним депутатом від Партії регіонів.

Після того, як Янукович у лютому 2010 року став президентом, Льовочкін тут же зайняв посаду глави АП.

Після кривавого розгону студентів 30 листопада 2013 року написав заяву про звільнення, яку президент, до речі, прийняв не відразу. Підписав він її тільки в січні 2014 року. При цьому, без роботи свого давнього соратника Янукович не залишив, а відразу ж зробив своїм радником.

У лютому 2014-го Льовочкін був звільнений із займаної ним посади, а у вересні того ж року зареєстрував фонд "Нова Україна", який покликаний спонсорувати проєкти недержавних інститутів і наукових центрів. В цей же час пройшов у Раду 8-го скликання від "Опозиційного блоку", членом якого він був. У 2018-му разом із нардепом Юрієм Бойком був виключений із фракції "Опоблоку".

У липні 2019 року Льовочкін знову пройшов до Верховної Ради від "Опозиційною платформи - За життя", в якій очолює стратегічну раду. У парламенті займається питаннями нацбезпеки, розвідки і оборони.

Компромат

Складні відносини з головним регіоналом

У грудні 2014 року Віктор Янукович, у якого Льовочкін завжди був правою рукою, заявив, що підозрює його в організації розгону майданівців у ніч на 30 листопада. І хоча колишній глава АП ці підозри спростував, Януковича підтримав екс-глава МВС Віталій Захарченко.

Цікаво, що, незважаючи на такі звинувачення, Віктор Федорович не відразу дозволив Сергію Льовочкіну піти у відставку. Десь рік він його не звільняв, а після звільнення тут же призначив своїм радником. При цьому сам Сергій Володимирович говорить, що після свого відходу з Януковичем не бачився і не спілкувався.

У квітні 2015 року під час суду у Відні політик розповів, що перед позачерговими президентськими виборами в Україні особисто був присутній на зустрічі з Порошенком, Кличком і Фірташем, після якої боксер виступив на підтримку Порошенка, а сам балотувався в мери столиці.

Тіньові схеми "РосУкрЕнерго"

За даними ЗМІ, Сергій Льовочкін, маючи широкі повноваження в органах державної влади, свого часу лобіював інтереси компанії "РосУкрЕнерго", яка провертала корупційні схеми і швидко стала монополістом на газовому ринку України

Говорять, на ранніх етапах діяльності "РосУкрЕнерго" знаходилося під контролем відомого кримінального авторитета Семена Могилевича, а потім перейшло під нагляд російських спецслужб.

Фактично, це підприємство було компанією-"прокладкою", через яку в Україну і Європу поставлявся російський газ, а також "відмивалися" мільярди доларів.

І хоча сам політик офіційно не був причетний до цього підприємства, він контролював "РосУкрЕнерго" через свого партнера Івана Фурсіна. "Тіньова" участь у всій цій схемі допомогла Льовочкіну зблизитися з основним власником цього газового гіганта Дмитром Фірташем і відкрити тим самим більше можливостей для себе.

Ставши партнерами по бізнесу, Фірташ і Льовочкін активно включилися в політичні справи, поставивши на стратегічно важливі для них посади своїх людей. Так, міністром закордонних справ став Костянтин Грищенко, заступником міністра фінансів - Артем Єршов. І хоча сам Льовочкін запевняє, що не причетний до корупційних схем "РосУкрЕнерго", не приховує своєї дружби з олігархом.

Сергій Льовочкін - Фото 2

Сумнівні друзі

Серед друзів Льовочкіна є не тільки мільярдери і впливові політики, а й відверті бандити. Один з таких - член злочинного російського угруповання, агент спецслужб РФ Максим Курочкін, відомий також як "Макс Скажений". В Україні він був одним із керівників "Російського клубу". Був застрелений в 2007 році в Києві.

"Темні" справи сестри нардепа

Молодша сестра депутата Юлія Льовочкіна, не маючи ніяких зв'язків з Кримом, у 2012 році несподівано для всіх балотувалася в парламент по кримській виборчій дільниці. І завдяки "заступництву" - досить успішно, оскільки тут же стала народним депутатом. Пройшовши до Верховної Ради, відзначилася в декількох гучних скандалах.

Перший стосувався величезних доходів жінки, які не відповідали її офіційній діяльності.

Так, у своїй декларації за 2013 рік пані Льовочкіна, будучи "слугою народу", вказала дохід у розмірі майже 40 мільйонів гривень, 4 мільйони заощаджень, вісім земельних ділянок загальною площею 1,6 гектара, два великі особняки і близько десятка елітних авто.

Крім того, сестра Сергія Льовочкіна була розкритикована за роман з нардепом з протилежної політсили Віталієм Чудновським (представляв БЮТ), любовне листування з яким сфотографували і оприлюднили уважні журналісти.

Земельний скандал

У 2015 році політик в інтерв'ю німецькому виданню Die Zeit негативно відгукнувся про діяльність Петра Порошенка, заявивши, що той як глава держави провокує в Україні розкол. Можливо, через це в ЗМІ почали з'являтися публікації, в яких були оприлюднені володіння Льовочкіних.

Так, журналісти показали величезні вілли політика і його сім'ї, одна з яких знаходиться недалеко від місця, де в 2014 році знайшли тіло активіста Євромайдану Юрія Вербицького.

У своєму сюжеті "Громадське ТБ" зв'язало ці факти, а журналіст цього телеканалу Дмитро Гнап на своїй сторінці у Фейсбук відверто нахамив Льовочкіну.

Як пояснив Гнап, колишній глава АП Януковича "образився" на журналіста Максима Опанасенка за те, що той оприлюднив земельні махінації його сім'ї. Також він додав іронічне зауваження, що редакція "Громадського" прибере сюжет, якщо нардеп зі свого боку виконає одну умову. Варто відзначити, що в цій умові вбачалася жорстка насмішка над політиком.  

Декларація

Згідно з електронною декларацією за 2018 рік, дохід Сергія Льовочкіна склав 22,5 мільйона гривень, більшу частину з яких він отримав як дивіденди від кіпрської офшорної фірми BROVE HOLDINGS LIMITED. До речі, це не єдина офшорна структура, якою володіє політик.

З нерухомості він задекларував квартиру на 178 кв.м та офісне приміщення на 682 кв.м в Києві, а також особняк площею 862 кв.м і кілька земельних ділянок в області (Козин). Також у нього є просторі апартаменти в Греції і вілла площею понад 1000 кв.м у Франції.

Загалом, депутат звик жити на широку ногу. Про це також свідчить автопарк із трьох елітних іномарок, колекція золотих брендових годинників, фірмова рушниця, тренажери і т.д.

З такими-то доходами - може собі дозволити. Крім того, на банківських рахунках у Льовочкіна лежало більше 50 тисяч доларів і пів мільйона євро. Ще пів мільйона гривень, 24 тисячі доларів і 20 тисяч євро він зберігав готівкою.

Згадки про персону