Дата народження
02 лютого 1952
Країна
Україна
Соцмережі

Сергій Пересунько

Український політик. Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук. Голова Союзу виробників біодизелю України.

Біографія

Сергій Іванович Пересунько народився 2 грудня 1952 року в селі Бірки Кіровоградської області. За освітою - юрист. Служив у радянській армії в ВДВ.

Кар'єра

Після закінчення Харківського юридичного інституту, Сергій Пересунько поїхав на будівництво Байкало-Амурської магістралі, де займався юридичною роботою.

У 1983 році переїхав до Кіровограда (зараз Кропивницький), де став народним суддею. На цій посаді пропрацював до 1986 року. Після чого переїхав до Сибіру, де працював суддею.

Досягнення

На початку 1990-х повернувся в Україну. Став одним із творців Партії прав людини, яка пізніше була реорганізована в Соціал-демократичну партію України (об'єднану).

У 1998 році Сергій Пересунько став народним депутатом від цієї політичної сили. У парламенті займався питаннями правової політики. Через рік вийшов з СДПУ (о) і з однодумцями створив партію «Соціал-Демократичний Союз».

Заслужений юрист України.

Чутки і скандали

У 2006 році на парламентських виборах Сергій Пересунько балотувався в списках блоку, який очолював одіозний колишній прем'єр-міністр Павло Лазаренко.

У 2009 році в Кіровоградській області з'явилися біл-борди з зображенням карт Російської імперії і СРСР і Сергієм Пересунько. На біл-бордах був напис: «Окраїно, згадай своє ім'я». СБУ попередила політика про те, що його реклама є антидержавною.

У 2017 році фірма «Хаскі-Інвест», яку пов'язували з Сергієм Пересунько, уклала договір з Державною продовольчо-зерновою корпорацією України на поставку кукурудзи. Однак отримавши 7,4 мільйона гривень, «Хаскі-Інвест» так і не поставило держкорпорації 7,4 тонн кукурудзи. За фактом сумнівної угоди відкрили кримінальне провадження.

Статки і джерела доходів

Даних про статки і джерела доходів Сергія Пересунька немає. Політик ніколи не подавав електронну декларацію.

Особисте життя і сім'я

Сергій Пересунько одружився в 1974 році з Ніною Петренко, з якою був знайомий ще з дитинства. У екс-нардепа є два сини - Віталій (1975) і Святослав (1981).

Фото та відео


Дата народження
02 лютого 1952
Країна
Україна
Соцмережі