рейтинги
рейтинги
18 грудня, вівторок
Ашберн
Вхід
Дата народження
14 травня 1975
Країна
Україна
Соц.мережі

Заслужений артист України, рок-музикант, вокаліст групи «Океан Ельзи», автор пісень, політичний діяч, кандидат фізико-математичних наук

Дата народження: 14.05.1975 р.

Рідне місто: Мукачево (Закарпатська область)

Майбутній рокер народився в непростий сім'ї. Його батько - Іван Вакарчук, колишній ректор Львівського університету, який обійняв посаду міністра науки і освіти (2007-2010 рр.), Мати - Світлана Вакарчук, колишній викладач фізики, доцент ветеринарних наук. Святослав народився в Мукачево, на малій Батьківщині своєї матері. Через 2 місяці Світлана з немовлям повернулася до Львова, де проживала з чоловіком вже кілька років.

З дитинства Святослав виявляв вражаючі здібності як до точних, так і до гуманітарних. Підтвердженням тому стала срібна медаль за успішне навчання. У ранньому віці закінчив 2 класи гри на скрипці в музичній школі, одночасно з цим освоюючи гру на баяні. В юнацькі роки брав участь в КВК, виявляв активність у створенні шкільного театру. Крім наук і мистецтва, Святослав знаходив час для спорту. Одним із його улюблених занять був баскетбол.

У 1991-му році Святослав вступив на факультет фізики ЛНУ ім. І. Франка. У 1996-му році він продовжує навчання в аспірантурі кафедри теоретичної фізики того ж ВНЗ. Рокер приступає до написання кандидатської дисертації на тему суперсиметрії електронів в магнітному полі. Крім того, Святослав Вакарчук отримує другу освіту за профілем міжнародної економіки.

У 1994-му році хлопець вплутується в рок-музику, стаючи вокалістом, лідером і автором пісень групи «Океан Ельзи». Після успішних виступів на кількох фестах колектив перебирається до Києва для запису дебютного альбому. Платівка отримала назву «Там, де нас нема». Однойменна композиція платівки швидко стає хітом.

У 1999-му році група «Океан Ельзи» брала участь в передвиборній кампанії кандидата в президенти Леоніда Кучми.

У 2004-му році Святослав Вакарчук і його група підтримували Помаранчеву революцію.

У 2008-му році Слава випускає сольник "Вночі". У записі треків взяли участь музиканти з «Океану Ельзи» та інші зірки шоу-бізнесу.

У 2011-му році рокер створює музичний проект «Брюссель» і випускає однойменний альбом. В його підтримку проводяться гастролі.

Восени 2013 року «Океан Ельзи» підтримує протести на Євромайдані. Святослав взяв участь в Революції Гідності після спроби розгону протестуючих із застосуванням насильницьких заходів. Рокер гостро акцентував увагу на недопущенні таких методів проти мирних акцій.

Громадська та політична діяльність

30-го вересня 2007-го року Святослав Вакарчук балотувався в депутати Верховної Ради України. Рокер висувався від партії «Народна самооборона».

У період свого депутатства рокер не подав жодного законопроекту. Він вніс всього 2-і поправки до законопроектів. Одна з них була схвалена більшістю.

16-го грудня 2008-го року Святослав Вакарчук відмовився від мандату. Однією з причин стала відсутність достатнього часу для творчості.

У 2015-му році музикант приєднався до проекту «Yale World Fellow-2015». Його мета - створення мережі нових світових лідерів і розширення міжнародного взаєморозуміння.

Святослав Вакарчук також веде активну соціальну діяльність без політичного контексту. Він є послом доброї волі програми розвитку для молоді ООН. Крім пожертвувань для сирітських будинків, артист надає підтримку людям, які живуть в зоні АТО. У 2014-му році з його допомогою з гарячих точок Донбасу були вивезені люди з інвалідністю та отримали притулок в Одесі. Він також частково фінансує навчання талановитих українських студентів в Стенфорді.

Рокер виступає з лекціями в Київському політехнічному інституті. Там він спілкується з молоддю на політичні теми.

Особисте життя

Музикант вважає за краще не поширюватися про деталі зі свого особистого життя.

Ще на початку кар'єри групи «Океан Ельзи» стилістом і фотографом музикантів стала Ляля Фонарьова. У 2000-му році у неї зав'язався роман зі Святославом. У 2015-му році закохані зіграли весілля у Львові. У Лялі є доросла дочка від попереднього союзу. Святослав мріє про сина, але поки не поспішає заводити дитину.

Чутки та скандали

У 2004-му році Святослав Вакарчук звинувачувався в незаконному проникненні в державну установу. За цим фактом було порушено кримінальну справу. Як стверджує сам Вакарчук, ректор КНУ ім. Т. Г. Шевченка сам запросив його і кількох депутатів до червоного корпусу на чаювання.

У 2013-му році рокера штрафують в РФ за порушення міграційного законодавства. Частина російських концертів «Океану Ельзи» скасовується приймаючою стороною через політичну некоректність. Однією з очевидних причин стала активна участь «Океану Ельзи» в Революції Гідності.

Як повідомляється в розслідуванні журналу «The Washington Times», Святослав Вакарчук є політичним проектом трейдера Джорджа Сороса і Віктора Пінчука. Планується висунення музиканта на президентські вибори-2019 в Україні. Інсайдери видання відзначають, що Дж. Сорос не впевнений в перемозі Петра Порошенка, оскільки той не справляється з корупцією. Сучасним ефективним лідером може виявитися Святослав Вакарчук. Разом з тим, ходять чутки, що рокер використовується виключно як технічний кандидат.

Незважаючи на це, музикант має дуже сильну підтримку в суспільстві. З 2016-му році на сайті Адміністрації президента України з'явилася петиція. У ній автори просять призначити Святослава Вакарчука міністром молоді та спорту.

Статок і джерела прибутків

«Океан Ельзи» - найуспішніша рок-група України. Річний заробіток колективу коливається в межах 2 млн USD. Деякі джерела називають значно більші цифри. За даними «Forbes» за 2013-ий рік, прибуток «Океану Ельзи» перевищує 6 млн USD. Основним джерелом прибутку Святослава Вакарчука є музика.

Дата народження
14 травня 1975
Країна
Україна
Соц.мережі