Дата народження
24 жовтня 1982
Країна
Україна
Соцмережі
392

Світлана Заліщук

 Народний депутат України 8-го скликання, членкиня Комітету закордонних справ; громадська активістка, журналістка й правозахисниця. Членкиня Політичної ради партії «Демократичний альянс».

Біографія

Світлана Заліщук народилася у Жашкові в 1982 році. Закінчивши школу, переїжджає в столицю, де навчається в Університеті ім. Т. Г. Шевченка. Є професійним журналістом, має звання магістра. Пізніше навчалася у Великобританії та США.

Кар'єра

Починає працювати ще в юні роки. Світлана Заліщук стає редактором видання «Світ комунікації». Співпрацює з «5 каналом», на який працює кореспондентом.
В середині 2000-х Світлана Заліщук стає прес-секретарем заступника глави українського уряду. Також працює на Секретаріат Президента Ющенка. Очолює департамент інформаційно-аналітичної служби Адміністрації Президента.
На додачу займається громадською діяльністю. Очолює проекти «Громадський простір», «Центр UA», «Новий громадянин», «Стоп, цензурі», «Чесно».

Досягнення

Світлана Заліщук бере активну участь у подіях «Євромайдану» і є засновником ініціативи «Реанімаційний пакет реформ». Стає народним депутатом України в 2014 році. Представляє пропрезидентську силу. Входить в групу «Єврооптимісти». Також є членом нової партії «Демократичний альянс». У 2016 році отримала престижну премію Анни Лінд за свою правозахисну діяльність.

Чутки й скандали

Світлана Заліщук звинувачувалася в приховуванні доходів. З'явилася інформація про те, що депутат придбала квартиру в Києві за 13 мільйонів гривень, при цьому не вказавши джерела доходів. Сама політик дані звинувачення заперечувала, що нерухомість була придбана її цивільним чоловіком.

Статки та джерела доходів

Сама народний депутат декларувала лише заробітну плату в розмірі 200 тисяч гривень. Крім того, має дві квартири. Політик не декларувала авто, цінні папери або коштовності.

Особисте життя і сім'я

Світлана Заліщук довгий час перебуває в цивільному шлюбі з Мортеном Енбергом - громадянином Швеції. Дітей пара поки не має.

Дата народження
24 жовтня 1982
Країна
Україна
Соцмережі