Дата народження
06 квітня 1972
Країна
Україна
Соцмережі
510

Тарас Козак

 Козак Тарас Романович: від податківця і митника до бізнесмена і нардепа

Козак Тарас Романович - корумпований чиновник, кримінальний елемент, соратник Віктора Медведчука. Власник офшорних фірм, який багатіє на продажу сигарет, але не хоче платити податки. Нардеп, діти якого навчаються і живуть у Швейцарії.

 1. Біографія
 2. Сім'я
 3. Освіта
 4. Кар'єра
 5. Компромат
 6. Зв'язок з Медведчуком
 7. Зв'язок з кримінальним світом
 8. Візити в Росію і Крим
 9. Цигарковий бізнес
 10. Навчання і нерухомість у Швейцарії
 11. Бездіяльність у Раді
 12. Декларація

Біографія

Тарас Козак народився 6 квітня 1972 року у Львові.

Сім'я

За даними декларацій політика, він має двох дітей (сина і доньку). У його останніх деклараціях інформація про членів сім'ї відсутня.

Освіта

Першу вищу освіту здобув у 1995 році у Львівському с/г інституті. Потім продовжив навчання у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, де вивчав юриспруденцію.

Кар'єра

Свій трудовий шлях розпочав у 1993 році з роботи в Державній податковій службі Львова. У віці 21 року став старшим ревізором-інспектором, а через 5 років - начальником управління оперативного контролю. Разом із цим протягом року працював у радгоспі.

У 1998-му отримав посаду в податковій адміністрації Львівської області, в якій через 3 роки став заступником начальника.

У 2003-му Козак пішов із податкової і перейшов у митницю, де відразу ж сів у крісло начальника Західної регіональної митної служби. Через рік очолив Митну службу України.

У 2009 році протягом року керував Одеською митницею. Потім залишив прибуткову посаду і зайнявся політикою.

У 2010-му обраний депутатом Львівської облради, а в 2014-му - народним депутатом Верховної Ради, в яку пройшов від Опозиційного блоку. У парламенті займався податковою та митною політикою, а також дипломатичними зв'язками з Китаєм.

На позачергових виборах 2019 року пройшов до Ради 9-го скликання за списком "Опозиційної платформи - за життя".

Крім політичної діяльності, займається бізнесом. Є власником телеканалів NewsOne, 112 Україна та ZIK.

Компромат

Зв'язок з Медведчуком

Тарасу Козаку приписують тісні зв'язки з одіозним політиком Віктором Медведчуком, з яким нинішній нардеп познайомився ще в 90-х роках

Тоді він працював з його братом у податковій службі у Львові, а незабаром завдяки вигідній дружбі перейшов у митницю, після чого прикупив собі авіалайнер ЯК-42 вартістю 2 мільйони гривень. І хоча Генпрокуратура завела проти чиновника кримінальне провадження, з легкої руки Віктора Медведчука, який на той час працював в АП, справу закрили.

Зараз же Козак працює заступником Медведчука в ТОВ "Центр Правової Держави", а також вже кілька років орендує величезний будинок у фірми його дружини Оксани Марченко. Крім того, їхні родичі ведуть спільний бізнес.

Говорять, що за чиновника в митниці процвітала корупція. Правоохоронні органи неодноразово звинувачували його в тому, що він займається нелегальним бізнесом по розмитненню товарів. Однак кримінальні справи швидко закривалися, а їхній фігурант повертався до своєї роботи.

Зв'язок з кримінальним світом

Ходили чутки, що Тарас Козак у 90-і роки був членом львівської мафії. У 2005-му проти нього навіть відкрили чергову кримінальну справу, на цей раз - за підозрою в замаху на нардепа Петра Писарчука через те, що той як власник міського ринку відмовився платити львівським кримінальним авторитетам.

Візити в Росію і Крим

За даними ЗМІ, Тарас Козак після анексії АРК і окупації Донбасу неодноразово потайки бував у Росії і Криму.

Так, влітку 2017 року депутат приватним рейсом прилетів до Херсона, а звідти вночі перейшов кордон з Кримом. По той бік півострова його вже чекали свої люди. 

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив український волонтер Роман Сініцин. Крім того, Тараса Козака бачили разом із бізнесменами Віктором Медведчуком і Нісаном Мойсеєвим у той час, коли вони прилетіли з Москви. Говорять, там вони вирішували питання, пов'язані з покупкою автозаправок компанії "Роснефть" в Україні.

Цигарковий бізнес

За даними видання "Наші гроші", в 2016 році компанія ТОВ "Тедіс Україна" отримала штраф на суму 431 мільйон гривень за монополізацію вітчизняного ринку дистрибуції сигарет

Нагадаємо, що власником підприємства є одеський бізнесмен Борис Кауфман і нардеп-"оппоблоківець" Роман Козак.

Пізніше журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" з'ясували, що власники компанії "Тедіс" з метою ухилення від сплати податків вивели на офшорні рахунки близько 2,5 мільярда гривень, отриманих від продажу сигарет. 

За даними ЗМІ, спочатку ці гроші були перераховані десятку вітчизняних компаній, а звідти - на рахунки офшорних фірм, однією з яких (Havanor Management Limited) володіє Козак. Депутат і сам визнав, що є номінальним власником кіпрських фірм, які мають частку в "Тедісі", але ім'я справжнього власника так і не розкрив.

Навчання і нерухомість у Швейцарії

Ходять чутки, що колишній митник володіє незареєстрованою нерухомістю в Швейцарії, де здобувають вищу освіту його діти. Про це журналістам стало відомо із запису в Фейсбуці сина депутата, яка пізніше зникла з профілю хлопця. Оскільки рік навчання в швейцарському вузі обходиться приблизно в 3 мільйони гривень, "скромний" парламентарій вирішив не згадувати про ці витрати у своїй декларації.

https://www.youtube.com/watch?v=LDpR0WKqpKc

Бездіяльність у Раді

Хоча Тарас Козак регулярно відвідує парламентські сесії, в Раді активністю депутат не відрізняється. Так, у 2017 році він не подав жодного законопроекту. Можливо тому, що депутат занадто зайнятий своїм бізнесом, в якому недавно з'явився улюблений телеканал опозиціонерів NewsOne.

Декларація

За 2018 рік Тарас Козак задекларував дохід в розмірі 790 тисяч гривень, більшу частину з яких він отримав як зарплату і додаткові виплати.

Цікаво, що за звітний період на авіаперельоти політик витратив 20,5 мільйона гривень. Ще 800 тисяч гривень йому обійшлася власна безпека.

Утім, депутат може собі дозволити такі витрати, оскільки у 2018 році кіпрська офшорна фірма виплатила йому дивіденди на суму 128 мільйонів гривень.

У власності політика перебуває заміський будинок на 330 кв.м у Львівській області, земельна ділянка в Ялті, де він будує пансіонат, а також вілла площею більше 600 кв.м в Києві, яку він орендує в компанії "Спорт-тур".

Крім цього, Козак задекларував понад десяток власних підприємств, кілька швейцарських годинників і запонок, а також автомобіль Audi A8 2011 р.в., який він придбав у 2016 році.

На банківських рахунках чиновника зберігалося понад 2 мільйонів євро і 1 мільйона гривень. Ще 354 тисячі доларів, 250 тисяч євро і майже 4 мільйони гривень у нього було готівкою.

Дата народження
06 квітня 1972
Країна
Україна
Соцмережі