Дата народження
03 червня 1963
Країна
Росія
Соц.мережі
108
Вадим Новинський

Підприємець, громадський діяч, політик. Входить до числа найбагатших людей України. Народний депутат України VIII скликання від Опозиційного блоку. Представник України в ПАРЄ. Одружений, 4 дітей.

Біографія

Вадим Новинський - уродженець Новгородської області, де з'явився на світ у 1963 році. Є випускником Академії цивільної авіації. Мав російське громадянство, але в 2012 році колишній президент Янукович надав Новинському українське громадянство.

Кар'єра

В кінці 80-х - початку 90-х працює в авіазагоні міста Петрозаводська. Зайнятий в рідному виші, де займається науковою діяльністю. У ці ж роки Вадим Новинський працює в «Центрі перспективних досліджень».

У період між 1996 і 1998 роками переїжджає в Україну, де керує місцевим відділенням компанії «Лукойл». Вадим Новинський займається постачанням палива на українські підприємства. В кінці десятиліття реалізує ряд проектів в Україні, а також бере активну участь в приватизації.
У 1999 році Вадим Новинський засновує в Дніпропетровську свій найбільший актив - «Смарт-Груп».
На початку 2000-х Новинський набуває частку у «Ярегского нефтетітановой компанії», «Метал-груп», а також працює в ІнГЗК. У минулому десятилітті Вадим Новинський бере активну участь у долі суднобудівного заводу в Херсоні, а також металургійного комбінату в Макіївці.
У 2006 році остаточно переселився в Україну Новинський створює «Смарт-Холдинг», в якому консолідує свої численні активи.
У 2007 році Вадим Новинський стає партнером Ріната Ахметова і викуповує у нього 25% акцій холдингу «Метінвест».
У новому десятилітті набуває футбольний клуб «Севастополь» і банк «Форум». Реалізує проекти в агропромисловому комплексі, харчовій промисловості, суднобудуванні, металургії та фінансовому секторі.

Досягнення

Широкій громадськості Вадим Новинський став відомий в 2013 році з приходом в політику. У 2013 році входить в парламент, вигравши вибори по мажоритарному округу в Криму. Знову обирається в парламент у 2014 році, де представляє «Опозиційний блок».
Вадим Новинський є одним з найбагатших людей в Україні. Входить в список українських мільярдерів з 2009 року. У різні роки його статки оцінювалися від 950 мільйонів до 1 мільярда 400 мільйонів доларів.

Чутки й скандали

Вадим Новинський позбавлений депутатської недоторканності за звинуваченням в захопленні в заручники митрополита Олександра Драбинка. Сам народний депутат дані звинувачення всіляко заперечує. Кримінальну справу проти політика так і не було доведено до суду.
Звинувачувався в шахрайстві з активами власного банку «Форум», визнаного банкрутом у 2014 році. Тоді за позовами держави й вкладників банку було заарештовано активів Новинського на суму в 4,5 мільярда гривень.
Вадим Новинський є одним з найбільш критикованих політиків в Україні. Звинувачується в сепаратизмі, підтримці РФ і спонсоруванні Української православної церкви московського патріархату.
Новинського критикують за співпрацю з Рінатом Ахметовим і відстоювання його інтересів в парламенті та у владі.
У ЗМІ з'явилася інформація про співпрацю Новинського з ФСБ і безпосередньо з президентом РФ Володимиром Путіним.
Не ясно і громадянство Новинського. Цілком ймовірно, він залишається громадянином Росії й не здавав паспорт РФ, після надання українського підданства президентом Януковичем.

Статки та джерела доходів

На даний момент Вадим Новинський має безліч активів: «Смарт-Груп» і «Смарт-Холдинг», суднобудівні заводи, машинобудівний завод в Миколаєві, термінал в порту Очакова, родовище «Яковлевское», торгову марку «Верес», банк «Юнекс». Новинський володіє будівельним і девелоперським бізнесом, мережею супермаркетів «Амстор» і іншими активами.
Згідно з останніми даними, Новинський залишив десятку найбагатших людей України. Сам депутат задекларував 165 мільйонів гривень доходу, 132 мільйони з яких - дивіденди. Поточні активи Новинського в Україні оцінюються в більш ніж 1 мільярд доларів.

Особисте життя і сім'я

Вадим Новинський має дружину Марію, а також четверо дітей.

Дата народження
03 червня 1963
Країна
Росія
Соц.мережі