Країна
Україна
47
Валерія Гонтарева

Українська фінансистка, банкір, фахівець фондового ринку. Екс-голова Національного банку України з 19 червня 2014 — 15 березня 2018. Заміжня, має двох синів.

Біографія

Валерія Олексіївна Гонтарєва (в дівоцтві Сатанівська) народилася в Дніпропетровську (зараз – Дніпро) 20 жовтня 1964 року. Вищу освіту здобувала в двох столичних вишах: в 1987 році закінчила політехнічний інститут, а через 10 років - економічний університет.

Кар'єра

Першим робочим місцем Валерії Гонтарєвої була Чорнобильська АЕС, де вона була бухгалтером. Ще не маючи профільної освіти, Валерія Гонтарєва працювала економістом на Українській міжбанківській валютній біржі (1993-1996).

Потім перебувала на керівних постах декількох вітчизняних фінансових установ: українського представництва банку «Сосьєте Женераль», АБ «ІНГ Банк Україна», банку «Авангард», фінансової групи «Інвестиційний Капітал Україна».

З 2014 по 2018 рік - керівник Нацбанку України.

Досягнення

20 років працює в банківській сфері, має нагороди від Верховної Ради. У 2014 році стала першою жінкою в Україні, яка очолила Національний банк України. Валерія Гонтарєва створила недержавний пенсійний фонд «Династія».

Чутки і скандали

У 2016 році НАБУ зацікавилося кількістю витрачених грошей на відпочинок Валерії Гонтарєвої на Мальдівських островах. Антикорупційному відомству здалося, що чиновник задекларувала занадто мало для відпочинку в екзотичній країні.

За час її перебування на посту голови НБУ було ліквідовано майже 90 банків, відбулася девальвація гривні, націоналізовано найбільший український банк – «Приватбанк». При ній Україна взяла у МВФ кредитів на суму 10 мільярдів доларів.

Валерія Гонтарєва сама пішла у відставку 10 травня 2017 року, але офіційно парламент звільнив її майже через рік (15 березня 2018 року).

Статок і джерела доходів

На колишнього керівника НБУ оформлена одна квартира в Києві. Ще кілька перебувають у володінні її синів. Крім того, у Гонтарєвої є одна земельна ділянка в Київській області. Там же у неї є ще дачний будинок. У екс-чиновниці задекларовано два особистих автомобіля Porsche.

Основними джерелами доходів є зарплата (майже 2 мільйони гривень), відчуження цінних паперів і корпоративних прав (52,5 мільйона гривень), відсотки від банківських вкладів (майже 3 мільйони гривень).

Особисте життя і сім'я

Екс-глава НБУ любить подорожувати, грати в теніс, слухати рок-музику.

Валерія Сатанівська і Олег Гонтарєв познайомилися в студентські роки. У 1987 році вони стали чоловіком і дружиною. У 2013 році з нагоди 25-річчя весілля Валерія та її чоловік зробили татуювання на лівому плечі.

У подружжя двоє синів - Антон (30 років) і Микита (18 років). У 2012 році Валерія Гонтарєва стала бабусею.

Фото та відео


Країна
Україна