Дата народження
06 лютого 1954
Країна
Україна
Соцмережі
863

Віктор Пшонка

Колишній генеральний прокурор України, державний радник юстиції України, доктор юридичних наук. Під час подій Євромайдану зник з України і переховується від слідства. Перебуває у розшуку.

Дата народження:
06.02.1954 р.
Рідне місто:
селище Сергіївка (Донецька область)

Віктор Пшонка – не єдина дитина в сім'ї. У нього є старший брат Микола, який з часом став суддею.

Закінчивши школу, Вітя не поспішав вступати до університету. З невідомих причин він пішов в армію на рік пізніше належного віку - в 19 років.

Відслуживши, Пшонка переїхав до Краматорська, де влаштувався працювати на машинобудівному заводі.

Через деякий час хлопець подався до Харкова. Там він отримав юридичну освіту.

У 1980-му році він почав свою кар'єру з посади слідчого в прокуратурі Краматорська. Значний професійний підйом Віктор Пшонка отримав наприкінці  90-х рр. Цьому посприяли симпатії з боку Віктора Януковича.

У 2010-му році Віктор Пшонка зайняв пост генерального прокурора України. Через 4 роки, після Євромайдану, він втік із країни.

Особисте життя

Ще на зорі своєї кар'єри Віктору вдалося зустріти свою любов. Працюючи машиністом у Краматорську, він познайомився з чудовою дівчиною Ольгою. Чудова вона була не тільки своєю красою і характером, але також партійним становищем батька. Кажуть, що саме він допоміг Віктору почати карколомну кар'єру.

Сама ж Ольга Пшонка також змогла успішно реалізуватися у сфері економіки. Згодом вона стала віце-президентом Донецької торгово-промислової палати. Подейкують, що Ольга безпосередньо причетна до реалізації протизаконних схем з повернення ПДВ.

У пари є син Артем (1976 р. н.). Він також побудував кар'єру в прокуратурі та прославився численними корупційними справами.

У 2014-му році Віктор і Ольга розлучилися. Подейкують, що розірвання шлюбу було фіктивним. Воно було потрібне для збереження частини майна після введення європейських санкцій.

Скандали

Віктор Пшонка – член «Сім'ї» Віктора Януковича, кишеньковий прокурор шапкового президента. Його звинувачують у віджиманні бізнесу і земель, корупції та участі в злочинних схемах біло-блакитного режиму. Проти нього порушено кримінальні справи за фактами розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах і зловживання владою.

У 2001-му році на сходинках біля входу телерадіокомпанії «ТОР» загинув її власник- журналіст Ігор Александров. Його забили битами до смерті. До числа винних у загибелі журналіста відносять Віктора Пшонку.

Штука в тому, що Ігор Александров прославився своїми матеріалами, що розкривають злочини працівників прокуратури. З цієї причини проти нього було порушено кримінальну справу за фактом наклепу. У відповідь Ігор випустив нову серію компромату. У рамках його розслідувань вийшов сюжет про Віктора Пшонку. Ігор Александров помер незадовго до виходу сюжету про Артема Пшонку. Усі матеріали цієї програми безслідно зникли. Колеги Ігоря пізніше розповіли, що перед смертю до нього надходили численні погрози.

У 2014-му році ЄС і Канада запровадили санкції проти Віктора Пшонки та його сина Артема. У зв'язку з цим були заморожені рахунки Пшонок. У відповідь колишні українські прокурори подали позови проти ЄС. Цікаво, що батько і син фігурували в документах як громадяни РФ.

Статок

У 2012-му році Віктор Пшонка задекларував дохід у розмірі 1,149 млн грн. Із них 488 тис. грн принесла прокурорська зарплата. Решту суми склали банківські відсотки та доходи від акцій.

При цьому за Пшонкою значився величезний комунальний борг, який ніхто не поспішав погасити.

На Віктора були записані земельна ділянка, півквартири та заміський будинок.

У 2014-му році з'ясувалося, що Пшонка був злегка скромним, декларуючи своє майно. Заміський особняк прокурора виявився помпезнішим і більш позбавленим смаку, ніж межигірська резиденція Віктора Януковича. У стінах, оброблених мармуром, сяяли позолочені предмети інтер'єру.

Сімейство Пшонок мало колекцією різноманітних предметів старовини. Серед цього антикваріату були монети, обладунки, книги, ікони, годинники, посуд і багато іншого. Особливої уваги заслуговують портрети господарів будинку. На картині Віктор Пшонка був зображений в образі Юлія Цезаря. Вигляд його дружини Ольги нагадував імператрицю Катерину Велику.

Революційні активісти, які захопили будинок, вирішили відкрити в ньому музей корупції. З цією метою на території з'явилася охорона. Як пізніше виявилося, вона не надто відрізнялася від самого Віктора Пшонки.

Досить скоро особняк був розкрадений. Зникли не тільки цінні предмети, але також мармурова обробка стін і розетки.

Дзеркала були розбиті, а качечки, які мирно плавали в ставку, були вбиті.

Фото й відео

G:\Работа\2018\my.ua\2019\02 февраль\1.01\Виктор-Пшонка-Цезарь.jpg
Дата народження
06 лютого 1954
Країна
Україна
Соцмережі