Дата народження
22 травня 1969
Країна
Україна
451
Віталій Ковальчук

Народний депутат України, заступник голови партії "УДАР". Перший заступник глави Адміністрації Президента України з 26 грудня 2014, також є представником Президента України у Кабінеті Міністрів України з 11 травня 2016. Одружений, 3 дітей.

Біографія

Народився політик у травні 1969 року в столиці України. Навчався на юридичному факультеті в Київському університеті ім. Т. Шевченка. У 2011-му закінчив ще Національну академію держуправління (друга вища).

Кар'єра

Після навчання Віталій Ковальчук працював юрисконсультантом, а потім зайняв пост глави юридичного відділу Акціонерного банку INKO.

Потім 2 роки пропрацював заступником гендиректора в компанії ЛТД Байп Ко (спільне українсько-американське підприємство).

З 1997 до 1999 р. Ковальчук був віце-президентом інвестиційного підприємства "Нафтаенерго Інвест".

Кілька років після цього займав керівні посади в різних організаціях (Фонді підтримки регіональних ініціатив, акціонерному холдингу Укрнафтопродукт, юрфірмі "Фарго").

У 2007 році Віталій Ковальчук прийшов у політику, ставши заступником голови Голосіївської районної адміністрації в Києві. У ці ж роки працював депутатом у Голосіївській райраді, займався питаннями раціоналізації оренди та задіяння комунальних об'єктів.

Навесні 2010 року Ковальчук був другою людиною в політпартії УДАР при Віталію Кличкові, керував головним виконавчим комітетом.

Через 2 роки став народним депутатом від УДАРу. Заміщав голову фракції в парламенті. Входив до комітету ВР з вирішення питань, що стосуються паливно-енергетичних ресурсів, ядерної зброї та безпеки.

У 2014 році Ковальчук зайняв пост у виборчому штабі президента, а потім очолив фракцію УДАР (коли Кличко став мером Києва).

Після президентських виборів П. Порошенко сам призначив Ковальчука 1-м заступником керівника президентської Адміністрації. Вже через 2 роки політик був офіційним представником президента в Кабміні.

Чутки і скандали

Віталія Ковальчука називають ставлеником Петра Порошенка і його "наглядачем" за обладміністраціями.

За словами журналіста Павла Шеремета, Віталій Ковальчук брав участь у рейдерському захопленні Торгово-промислової палати України з метою прибрати з керівництва Геннадія Чижикова. Втім, хоч у ЗМІ з'являлося багато компрометуючих матеріалів, подібні звинувачення в суді так і не були підтверджені.

У вересні 2016 року Арсен Аваков, який займав пост міністра внутрішніх справ України, повідомив про затримання заступника голови облдержадміністрації Києва - Ігоря Любка. Затримання відбулося на підставі підозри в корупції на велику суму (близько 200 тис. грн). Як заявляють журналісти, чиновників, причетних до справи, ставив Віталій Ковальчук.

Взимку 2017 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що на Рівненщині нелегально видобувають бурштин, прикриваючись лісозаготівельними роботами. За версією журналістів, до цього причетні помічник губернатора Рівненської області та інші особи, які входять до найближчого оточення Ковальчука.

Навесні цього ж року журналісти програми «Схеми» опублікували дані про те, що Віталій Ковальчук обманним шляхом отримав нерухомість і землю в елітному приватному районі Києва Царське село, використавши в своїх цілях банкрутство банку «Форум», в який було вкладено майно підприємця Вадима Блошка.

Статки і джерела доходів

За даними декларації, заробітки Віталія Ковальчука на 2016 рік склали 270 тис. грн. Ще майже 2 млн грн політик виручив за свій автомобіль Toyota Land Cruiser. Дружина Ковальчука вказала доходи в розмірі понад 200 тис. грн за рік. Ще у Олени числиться велика сума на банківському рахунку і понад 2,5 млн грн готівкою. Ковальчуки володіють декількома земельними ділянками, великим приватним будинком і гаражем в Києві, а також квартирою на 200 м² в Києві. Їздить подружжя на машинах марки Toyota. Ще політик носить дорогий годинник і володіє цінними картинами. Не відмовляє собі в розкошах і дружина Олена: її годинник, парфумерія, прикраси та інші аксесуари коштують великих грошей.

Особисте життя і сім'я

Віталій Ковальчук одружений, має 2-х синів і дочку.

Фото і відео


Дата народження
22 травня 1969
Країна
Україна