Дата народження
21 серпня 1970
Країна
Україна

Віталій Скляров

Віталій Скляров: один з найбільш впливових менеджерів Фірташа, політик-початківець і "гроза" екології

Скляров Віталій Леонідович є одним з найбільш успішних, ефективних і впливових топ-менеджерів сучасної України. Одна з найвпливовіших фігур в хімічній галузі, яка приносить своєму роботодавцю сотні мільйонів гривень на рік. «Права рука» скандального олігарха Дмитра Фірташа і депутат місцевого рівня з амбітними планами.

Біографія

Ставленик «віденського в'язня» Віталій Леонідович Скляров визнається одним з найбільш професійних, досвідчених і відданих управлінців в сучасній українській хімічній галузі.

Багаторічний голова правління Черкаського ПАТ «Азот» віддано відстоює інтереси свого скандального боса і активно будує власну політичну кар'єру.

Віталій Скляров народився 21 серпня 1970 року в місті Ясинувата (Донецька область).

Сім'я

Впливова фігура багатомільярдної галузі не відома широкому загалу. Мільйонер і політик вважає за краще залишатися в тіні і не любить увагу громадськості.

На даний момент в Мережі неможливо знайти перевірені дані про сім'ю і особисте життя Віталія Леонідовича Склярова.

Згідно з даними джерел і обмовок самого менеджера в декількох його інтерв'ю, він родом з простої сім'ї. Сьогодні Скляров одружений і має кількох дітей.

Освіта

Скляров Віталій Леонідович, «Азот» якого широко відомий експертам хімічної галузі у всій Європі, має прекрасну освіту. Є професійним хіміком і має високу кваліфікацію в якості теоретика і практика хімічної галузі.

Скляров має диплом Донецького політехнічного інституту. Закінчив спеціальність «Хімічна технологія твердого палива». Визнаний професійним «інженером-хіміком-технологом».

Кар'єра і бізнес

Один з головних менеджерів «вмираючої імперії» Дмитра Фірташа має більш ніж 20-річний стаж роботи в хімічній промисловості.

Кар'єру Віталій Скляров почав в 1992 році в якості старшого майстра АТ «Концерн Стирол», розташованого в нині окупованій Горлівці. До кінця десятиліття молодий спеціаліст дослужився до директора виробництва одного з найбільших хімічних заводів країни.

У 2002 році Віталій Леонідович Скляров отримав місце технічного директора Черкаського підприємства «Азот». З того часу уродженець невеликого містечка в Донецькій області влаштувався в Центральній Україні, де його чекав успіх і багатство.

«Пік» кар'єри чекав Склярова в 2011 році, коли він став Головою Правління Черкаського ПАТ «Азот».

Як голова «Азоту» Віталій Скляров домігся для свого шефа Дмитра Фірташа безлічі досягнень.

Так, завод побив рекорд з виробництва аміаку, селітри, карбаміду, а також похідних від них сумішей. Також директор «Азоту» підготував грунт для старту політичної кар'єри і проспонсорував реалізацію кількох інфраструктурних проектів в Черкасах і області, що багато в чому дозволило стати депутатом місцевої обласної ради в 2015 році.

Не прості часи для Склярова наступили в 2014 році, коли його «шефа» Фірташа затримали у Відні по ряду звинувачень. Тоді Group DF почала боротьбу за виживання, а сам «Азот» перебував під загрозою передачі іншому власнику.

Однак, не дивлячись на посилення умов роботи, черкаський завод залишився ключовим підприємством, що забезпечує українське АПК мінеральними добривами. Роботи для підопічних Склярова стало ще більше після того, як сєвєродонецький «Азот» і «Концерн «Стирол» зупинилися через ведення бойових дій на Сході України.

Черкаський завод «Азот» є частиною холдингу OSTCHEM, який об'єднує підприємства хімічної галузі «під крилом» Фірташа. В останні роки в модернізацію заводу було вкладено сотні мільйонів гривень, а дохід заводу щорічно перевищує 6 мільярдів гривень.

Професійні досягнення Склярова були відзначені на державному рівні. Віталій Леонідович є володарем «Знака почесті за заслуги перед хімічною промисловістю», нагороди «Гордість країни», кавалером ордена «Флагман економіки України». Також багаторазово визнавався «Промисловцем року» і «Менеджером року».

Компромат і чутки

Глава ПАТ «Азот» є одним з найбільших менеджерів Group DF і змушено постраждав через свого «шефа.

Так, в 2018 році Скляров Віталій Леонідович був внесений в санкційний список РФ, в який увійшли відомі українські політики і бізнесмени. Так, уродженцю Ясинуватої заборонили в'їзд в Росію, а також обмежили доступ до розташованих там активам.

Однак, і без Фірташа у Склярова виникло безліч проблем, а назва його підприємства не сходила з заголовків найбільш впливових вітчизняних ЗМІ.

Так, «Азот» звинувачують у забрудненні атмосферного повітря і називають головним отруйником екології Черкаської області.

Зокрема, викиди з «Азоту» нібито привели до масового отруєння школярів з ЗОШ №8, розташованої в 6 кілометрах від підприємства.

Звинувачення в отруєнні 53 дітей і двох вчителів, які знепритомніли під час урочистої лінійки, - Скляров і його підлеглі усіляко заперечували. Тоді гучний скандал вдалося «зам'яти», але репутація «Азоту» все-таки погіршилася.

В заголовки ЗМІ «Азот» і Скляров потрапили в березні 2017 року, коли робота підприємств зупинилася, через величезні борги групи Фірташа за газ.

Ситуація могла зірвати аграрний сезон в Україні, оскільки фермери не могли отримати мінеральні добрива від «Азоту» в потрібних кількостях. Тоді скандал вдалося залагодити, не дивлячись на те, що заборгованість Фірташа так і не була остаточно ліквідована, а її появи пояснюється реалізацією різних тіньових схем.

Також в тому ж 2017 році НАБУ зацікавилося роботою ПАТ «Азот» і заблокувало його рахунки.

Антикорупціонерів зацікавив рух коштів компаній Фірташа. Однак, дані розгляди, за традицією, закінчилося безрезультатно.

Через фінансові проблеми арештованого олігарха у будівлі «Азоту» в Черкасах був встановлений наметовий табір. Співробітники «Черкасиобленерго» вимагали у Віталія Склярова і його «господарів» погасити заборгованість за електроенергію.

До кінця 2017 року «Азот» заборгував місцевим енергетикам фантастичну суму в 1,7 мільярда гривень.

Силовики «завітали» до офісу ПАТ «Азот» навесні 2018 року. Тоді в одному з найбільших заводів Фірташа пройшли слідчо-оперативні дії в рамках кримінального провадження про ухилення від сплати податків за допомогою використання страхового ринку України.

Слідством було встановлено, що в період з 2015 по 2017 року представники організованого злочинного угрупування створили ряд фіктивних підприємств для ухилення від сплати податків. При реалізації схеми зловмисники вивели «в тінь» понад 500 мільйонів гривень. На даний момент результати слідства у цій справі все ще не відомі.

Декларація

Віталій Скляров ніколи не розголошував інформації про свої доходи. Однак, на думку експертів, один з топ-менеджерів Фірташа є доларовим мільйонером. Крім того, Склярову належить кілька об'єктів елітної нерухомості, авто і предмети розкоші.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=j6DjCWz3cZw

Дата народження
21 серпня 1970
Країна
Україна