Дата народження
20 січня 1978
Країна
Україна
Соц.мережі
4
Володимир Гройсман

Політик, прем'єр-міністр України з 14 квітня 2016 року. Є наймолодшим главою Кабінету міністрів в історії сучасної України. Одружений, 3 дітей.

Біографія

Володимир Борисович Гройсман народився 20 січня 1978 року в Вінниці в єврейській родині. Батько політика був директором речового ринку, а також депутатом місцевої ради.

Володимир Гройсман почав працювати в 14 років, а вже в 16 років обійняв посаду директора фірми «ОКО». У 1994 році отримав роботу директора ринку свого батька - вінницької «Юності». У період з середини 90-х до середини 2000-х обіймав керівні посади в різних приватних структурах.

Здобув вищу освіту за спеціальністю «Юриспруденція». У 2010 році став магістром у сфері управління громадського та регіонального розвитку.

Досягнення

У 24 роки був обраний до Вінницької міськради. У 2005 році отримав посаду секретаря місцевої міськадміністрації. У 2006 році Володимир Гройсман переміг на виборах мера Вінниці. На той момент йому було лише 28 років, що стало рекордом в сучасній Україні.

Увійшов до Кабінету міністрів 2014 року в якості заступника глави уряду. У листопаді став спікером парламенту. Посада голови Верховної Ради Володимир Гройсман займав до квітня 2016 року, після чого став прем'єр-міністром країни.

Чутки й скандали

У 2016 році Володимиру Гройсману був заборонений в'їзд в Ізраїль, не дивлячись на його єврейське походження. Персоною нон-грата прем'єр став через голосування української делегації в ООН, що викликала обурення в Тель-Авіві.

Володимира Гройсмана звинувачували в участь в шахрайських схемах з купівлі вугілля за ціною «Роттердам +», а також покриванні торгівлі з тимчасово окупованими територіями.

У 2017 році Володимир Борисович потрапив в шпигунський скандал, після того, як за звинуваченням у шпигунстві був заарештований його особистий помічник і перекладач - заступник керівника протоколу Станіслав Єжов.

Володимира Гройсмана регулярно звинувачують у корупції й приховуванні доходів. Зокрема, відомо, що він живе в елітній нерухомості у Києві, яка оформлена на його тещу.

Статки та джерела доходів

Прем'єр-міністр задекларував чотири ділянки землі, три магазини, два житлових будинки та два склади. Володимир Гройсман володіє шістьма елітними авто, а також має колекцію дорогих годинників.

Вказані також 2,5 мільйона гривень в готівці, кілька десятків тисяч євро і доларів, а також понад 2 мільйони гривень на рахунках.

Особисте життя і сім'я

Володимир Гройсман перебуває у шлюбі з Оленою Іванівною Гройсман і має двох дочок - Юлію і Христину, а також сина Давида.

Дата народження
20 січня 1978
Країна
Україна
Соц.мережі