Володимир Гройсман
Володимир Гройсман
979

Володимир Гройсман

Гройсман Володимир Борисович: колишній прем’єр-міністр України

Гройсман Володимир Борисович —  український політик, колишній прем’єр-міністр України, ексголова Вінниці, а також колишній віцепрем’єр-міністр та міністр регіонального розвитку.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра і бізнес
  5. Володимир Гройсман зараз
  6. Компромат і чутки
  7. Декларація
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Володимир Гройсман народився 20 січня 1978 року у Вінниці.

Сім’я

Володимир Гройсман одружений. Разом із дружиною Оленою виховує трьох дітей: доньок Христину та Юлію і сина Давида.

Освіта

Першу вищу освіту Володимир Гройсман здобув у 1999 році, закінчивши Вінницький інститут регіональної економіки та управління за спеціальністю «Юриспруденція». За цією ж спеціальністю він навчався у Міжрегіональній академії управління персоналом.

У 2010 році Гройсман став магістром за спеціальністю «Управління суспільним розвитком» в Національній академії державного управління при Президентові України.

Кар’єра і бізнес

Трудову діяльність Володимир Гройсман розпочав із 14 років. Перший досвід роботи – слюсар на підприємстві «Школяр». Через два роки його призначили комерційним директором підприємства «ОКО». Згодом він очолив ПП «Юність». Такий стрімкий кар’єрний зліт не обійшовся без допомоги батька – Бориса Гройсмана, який був головою «Школяра» і засновником «Юності».

З 1995 по 2002 роки Володимир Борисович обіймав керівні посади в кількох комерційних структурах. Деталі про те, що це були за структури і які посади, невідомі.

У 2003 році молодий бізнесмен отримав вищу юридичну освіту. В офіційній біографії зазначено, що навчався він лише три роки. Хоча в Україні вищу освіту можна отримати мінімум за чотири.

У 2002 році Гройсман переміг на місцевих виборах до Вінницької міської ради. У цей час він налагодив дружні взаємини з тодішнім мером Вінниці Олександром Домбровським, а через нього і з Петром Порошенком.

Нові знайомства допомогли йому отримати посаду секретаря міськради. У листопаді 2005 року Володимир Борисович став виконуючим обов’язки міського голови Вінниці. Через кілька місяців за підтримки «Нашої України» 28-річний Володимир Гройсман переміг на виборах мера. Він став наймолодшим міським головою обласного центру в Україні. Удруге перемогу здобув у 2010 році з рекордною підтримкою – майже 78% голосів. Також був віцепрезидентом Асоціації громад і міст України з питань ЖКГ.

Після Революції гідності Володимира Гройсмана запросили в Кабмін на посаду віцепрем’єр-міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. 

В уряд Володимир Борисович прийшов із метою провести децентралізацію влади та реформу місцевого самоврядування.

1 квітня 2014 року з ініціативи Гройсмана уряд ухвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні. 

У 2014 році Володимир Гройсман на позачергових парламентських виборах пройшов до Верховної Ради за списком Блоку Петра Порошенка. 27 листопада його обрали головою парламенту. На перших засіданнях нової Ради стало зрозуміло, що спікер досить вільно трактував регламент і не завжди діяв прозоро. Нині, коли говорять про його головування у Верховній Раді, згадують голосування по десять разів за один і той же документ, скандали, коли до порядку денного не включали законопроєкти від опозиції, а також нічні голосування.

14 квітня 2016 року Верховна Рада підтримала кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду прем’єр-міністра. Виконання обов’язків Володимир Борисович розпочав зі словами: «Я вам покажу, як керувати державою».

У квітні 2019 року, коли Петро Порошенко програв президентські вибори Володимиру Зеленському, Гройсман вийшов з Блоку Петра Порошенка і оголосив, що балотуватиметься в парламент разом із власною політсилою. 

 Володимир Гройсман очолював український уряд до 2019 року. Згодом на посаді його замінив Олексій Гончарук. Гройсман самовільно подав прохання про відставку. Разом із ним, за законом, у відставку пішов і весь уряд. Відставку Гройсмана прийняли у травні 2019 року.

Згодом Володимир Гройсман як № 1 своєї політсили “Українська стратегія Гройсмана” балотувався на позачергових парламентських виборах 2019 року. Однак “Українська стратегія” до Верховної Ради не потрапила.

Володимир Гройсман зараз

Як розповів Володимир Гройсман у жовтні 2021 року в програмі ЖВЛ, наразі він лідер політсили “Українська стратегія Гройсмана”. Він підкреслює, що це його основна діяльність — підприємництвом він не займається. 

“Але головне — я громадянин своєї країни”, — так визначає сьогодні свою діяльність Володимир Гройсман. Політик наголосив, що ще багато чого не досяг у плані успіху. “Як я можу бути успішним на напівфабрикаті”, — говорить Гройсман. Тобто на майбутнє у нього ще є амбітні плани.

Компромат і чутки

Вінничани по-різному оцінюють роботу мера Гройсмана. Одні звинувачують його в корупції та знищенні бізнесу, інші хвалять за перетворення Вінниці на затишне європейське місто. Саме за період, коли Гройсман був у кріслі мера, Вінниця стала найкомфортнішим містом для життя в Україні. 

Скандал на посаді мера

Один зі скандалів, у який потрапив Гройсман на посаді мера, – передача муніципальної земельної ділянки загальною площею 3400 кв. м фірмі «Юність», яка за документами належала його батьку, під будівництво торгового центру «Магігранд».

У жовтні 2007 року «Юність» взяла у Кредитпромбанку кредит на два роки розміром $10,8 млн на будівництво торгового центру. Коли настав термін виплати, виявилося, що гроші зникли. Гройсмани вийшли зі складу засновників компанії «Юність». Згодом Вінницький господарський суд визнав фірму банкрутом. Проблема виплати кредиту впала на державу.

Також мешканці Вінниці звинувачують Володимира Борисовича у крадіжках на асфальтуванні міста. Родичам Гройсмана належали цементні заводи. Тому ці послуги він замовляв у них. До того ж, аби перенаправити максимум бюджетних коштів у свої фірми, деякі вулиці ремонтували ледь не щодватижні, на інших лишалися яма на ямі.

Досягненнями Гройсмана на посаді міського голови Вінниці називають створення електронної системи управління, урегулювання проблеми стихійної торгівлі. Місто облагородили. На вулицях з’явилися списані швейцарські трамваї 1952 року випуску. На низку проєктів гроші надав Благодійний фонд Петра Порошенка.

Як оцінювали роботу Гройсмана у прем’єрському кріслі

Підбиваючи проміжні підсумки своєї роботи на посаді прем’єр-міністра, Володимир Гройсман відзвітував про економічну стабілізацію, електронні декларації, систему державних закупівель ProZorro, ремонт доріг і підвищення «мінімалки».

Однак експерти менш оптимістично оцінюють його роботу. Наприклад, вони погоджуються на прогнозоване 3% зростання ВВП у 2017 році, однак стверджують, що українці цього не відчули. Адже для підвищення соціальних стандартів необхідні 4-5 років.

Упровадження е-декларацій на момент, коли Гройсман був при владі, теж не дало особливих результатів. Перевірка декларацій чиновників йшла повільно та зі скандалами. 

Недопрацьовано було й систему державних закупівель ProZorro. Підприємці стверджували, що корупція у проведенні тендерів не зникла. Заявку на участь у них подавали «фірми-одноденки», які фактично занижували реальну ціну на виконання робіт. Тому компанії, які надавали реальні розрахунки, втрачали шанси на виграш. При цьому керівники підставних фірм пропонували угоду – зняти свою пропозицію в обмін на винагороду. Інша схема – для участі в тендері прописували нереальні вимоги під конкретну компанію.

Щодо проєкту капітального ремонту доріг, то уряд Гройсмана, як і його попередники, зупинилися на «ямковому» ремонті. А ті дороги, за які все ж вирішили взятися серйозніше й відремонтувати за новітніми технологіями, швидко зруйнувалися.

Декларація

Остання декларація Володимира Гройсмана датована березнем 2020 року. Тоді він задекларував два житлові будинки та дві земельні ділянки у Вінницькій області (у його повній власності). На праві користування Гройсман зазначив квартири: одну в Вінниці, другу в Києві. Дружині Володимира Гройсмана Олені належить житловий будинок та земельна ділянка у Вінниці.

У Гройсмана та його дружини ціла колекція цінних наручних годинників (12 пар у Володимира та Олени разом — це Ulysse Nardin, Audemars Piguet, Rolex, Parmigiani, Girard-Perregaux, Breguet та Boucheron). Крім цього, подружжя декларує ювелірні вироби — запонки, сережки, каблучки із дорогоцінним камінням). 

За рік дохід Володимира Гройсмана склав 4 мільйони 195 тисяч 205 гривень. Його дружина заробила 2 мільйони 77 тисяч 532 гривні.

Родина також має заощадження: 130 мільйонів 350 тисяч гривень, 1 тисячу 99 доларів та 499 тисяч 205 євро.

Посилання

Сторінка Володимира Гройсмана в мережі Фейсбук.

Телеграм-канал Володимира Гройсмана.

Відео

Згадки про персону