Чи можна пити чай, заварений повторно
Чи можна пити чай, заварений повторно

Чи можна пити чай, заварений повторно

Чи траплялося вам повторно заливати окропом заварку в чайничку? Щоб заощадити чай, або просто тому, що ліньки його шукати. Смак, звісно, виходить іншим. Однак мільйони людей заварюють чай по 2-3 рази. Наскільки таке безпечне для здоров'я? Фанати чай кажуть, що повторне заварювання перетворює корисний напій на шкідливий. Як гравцям рекомендують у азартні ігри грати онлайн тільки встановлену кількість часу - так і чай приносить користь лише свіжим.

Чому не варто заварювати чай кілька разів

Чайне листя містить велику кількість різних речовин. Деякі з них дуже корисні організму - наприклад, мікроелементи. Саме завдяки їм чай увійшов до списку найпопулярніших напоїв світу.

Інші – зовсім навпаки. Наприклад, дубильні речовини, азотисті сполуки. Дубильні речовини формуються в чаї при обробці листя. Вони погано розчиняються, діють як консерванти. Азотисті сполуки здатні дратувати шлунково-кишковий тракт, спричиняючи підвищене виділення шлункового соку. Звідси - печія, навіть можливе виникнення виразок, колітів.

Дослідження показали: чай віддає 70% корисних мікроелементів за першої заварки. Повторно заварені листя фактично несуть нульову користь споживачеві.

Одночасно дубильним речовинам потрібен час, щоб перейти з листя в рідину. Тому повторне заварювання критично зменшує користь чаю. Але концентрація шкідливих речовин зростає значно.

Чи можна пити чай, заварений повторно - Фото 1

Інші мінуси несвіжого чаю

Шкідливим стає не тільки повторне заварювання. Аналогічним стає дія чаю, що довго стояв - навіть завареного всього 1 раз. Причин відразу кілька:

  1. Аналогічно повторній заварці, листя, що відмокає у воді, виділяють все більше дубильних речовин. Щоб уникнути подібного - виймати чайне листя з води відразу після заварювання, викидаючи на смітник.
  2. Під впливом кисню на поверхні чаю виникає тонка плівочка. Подібне явище сигналізує про небезпечні хімічні процеси. Оксидна плівка формується при контакті з киснем, концентруючи речовини, що містяться в чаї. Крім корисних мікроелементів – магнію, кальцію – вона містить підвищену дозу кофеїну, гуаніну, дубильних речовин. У подібній концентрації вони стають вкрай небезпечними для організму. Також плівка на поверхні є чудовим живильним середовищем плісняви, патогенних мікроорганізмів. Подібні “жителі” не гинуть, навіть якщо додати до заварника окропу. Вже не наступний день чай з плівкою або плівка на поверхні листя заварки стають смертельно небезпечними. Особливо подається алергікам, здатним отримати від такого чаю гострий напад.
  3. Також на чайному посуді здатний формуватися бурий наліт. Він виникає скрізь, де довго стоїть чай – у чайничку, чашці, піалі. Подібний наліт – також зручне середовище для розвитку хвороботворних бактерій. Результатом може стати подразнення шлунка, бродіння, формування газів. Гарненький чайок виходить!
  4. Корисні властивості чаю пропадають від довгого стояння. Наприклад, ефірні олії окислюються, втрачаючи власні корисні властивості.

Тому рекомендуємо не просто відмовитись від повторного заварювання чаю. Але й випивати напій одразу після приготування. Вважається найбільш корисним є вживання чаю протягом 15 хвилин після заварки.

Відмовтеся від великих заварників, багаторазової заварки. Регулярно мийте посуд після чаю, ошпарюйте окропом, якщо виглядає підозріло. Дотримуючись подібних простих порад - збільшіть корисність напою у багато разів.

Джерело матеріала
loader