День Григорія Чудотворця — дата, традиції, прикмети, що можна і чого не можна робити
День Григорія Чудотворця — дата, традиції, прикмети, що можна і чого не можна робити

День Григорія Чудотворця — дата, традиції, прикмети, що можна і чого не можна робити

Наприкінці осені православна церква традиційно вшановує пам’ять святого Григорія Чудотворця. З 2023 року через перехід ПЦУ на новоюліанський календар датою вшанування цього святого стане 17 листопада. Які традиції й прикмети пов’язані з цим днем, що можна і чого не можна робити — все це ти дізнаєшся з нашої статті.

День Григорія Чудотворця — дата, традиції, прикмети, що можна і чого не можна робити - Фото 1

17 листопада в день пам’яті Григорія Чудотворця православні віряни вшановують відомого богослова і єпископа Неокесарійського — Григорія Чудотворця. У цей день наші предки проводили гучні гуляння, їздили на санях, а також дотримувалися певних традицій і заборон.

Григорій Чудотворець — хто він і чим він славний

Григорій народився в багатій язичницькій родині. Він був освіченою людиною, цікавився богословськими питаннями та сам прийшов до християнства. В Євангелії він знайшов справжній сенс життя. Він прожив цнотливе і благочестиве життя, ніколи не піддавався спокусам.

Згодом він став єпископом Неоксарії й зробив чимало чудес: виганяв бісів, зціляв хворих і примиряв людей, які довго ворогували.

В день вшанування Григорія Чудотворця заведено просити пробачення в тих, кого ти образив, і молитися, щоб ті, що образили тебе, розкаялися і почали шукати примирення.

День Григорія Чудотворця — дата, традиції, прикмети, що можна і чого не можна робити - Фото 2

Що треба робити в день Григорія Чудотворця

Цей день варто провести зі своєю родиною. Кажуть, якщо зібратися всім разом – родина буде дружньою та міцною.

Якщо сходити до лазні, то весь наступний рік будете здоровими.
Якщо у цей день дати обіцянку та виконати її, то все погане залишиться у минулому.

День Григорія Чудотворця — чого не можна робити

В цей день ні в якому разі не можна:

  • Сваритися, інакше можна накликати на себе сильний гнів святого. Хто посваритися 17 листопада, той буде ворогувати рік до наступного такого ж дня.
  • Злословити та обговорювати людину за спиною.
  • Приміряти чужі прикраси, особливо обручки.
  • Вирушати в дорогу, інакше в дорозі може статися біда.

Молитва святому Григорію Чудотворцю

Єпископу неоксарійському моляться при хворобі, розчаруванні в житті, втраті віри в Бога. Також йому читають молитву якщо хочуть помиритися з кимось.

О добрий наш пастирю і богомудрий наставнику, преподобному отче Григоріє! Почуй нас моляться тобі і закликають на допомогу швидке заступництво твоє. Віждь нас грішних в толіцех обстоянііх сущих, віждь нас немічних отвсюду вловлюваних і всякого блага позбавлених, і розумом від малодушності потьмарених. Потщися, угоднику Божий, не оставити нас у гріховному полоні бити, та не будемо в радість ворогом нашим і не помремо в лукавих діяннях наших. Молі, преподобне отче наш Григоріє, Христа Бога нашого, нехай подасть нам мирне. проживання, залишення гріхів і душам нашим порятунок і велику милість, нині і навіки віків. Амінь.

День Григорія Чудотворця — дата, традиції, прикмети, що можна і чого не можна робити - Фото 3

День Григорія Чудотворця — прикмети

Інші назви свята: «Григорій», «Нікон», «Зустріч Сівера», «Предзим’я». Зимовказником день називався тому, що визначав яка буде погода взимку. У народі його прозвали Сівером, бо в ці дні починав дути холодний північний вітер.

У давнину на Григорія проводилися багатолюдні свята та гуляння. Дорослі та діти каталися на санях та спускалися з гірки, намагаючись прокотитися далі, щоб наступний рік був вдалим.

Прикмети на Григорія

  • За повір’ям, в цей день треба підійти до колодязя та уважно прислухатися до води. Якщо вона тиха, то зима буде тепла і м’яка. Якщо ж чути шум, то взимку будуть сильні снігопади та морози.
  • Хороша погода в цей день віщує малосніжну, а не морозну зиму і навпаки.
  • Сон, який насниться напередодні, буде віщим.
  • В цей день спостерігають за змінами у погоді. Яка вона з ранку до полудня, такою, кажуть, буде і перша половина зими, а погода з обіду до вечора віщує другу половину зими.
  • Гарна погода віщує приємну зиму, і навпаки.
  • Похмура погода на Григорія – прикмета, що сонячних днів взимку теж буде мало.
  • Темний лід на річці віщує хороший врожай.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Джерело матеріала
loader