Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем
Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем

Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем

Якщо літо — то Чорне море, якщо зима — то Карпати. Принаймні так мені запам’яталося з дитинства. І досі так працює моя свідомість. Хоча мені щастило бувати тут і в червні-липні, слухати, як гомонять струмки, підкорювати якусь із найменш крутих гір (аби закрити гештальт і зробити те саме історичне фото) і, звісно, смакувати місцевими наливками та бограчем у тарілці з хліба. Цього разу мій візит до Буковелю був спонтанним, але, як усе трапляється в нашому житті, дуже вчасним для мене. За чотири дні грудня, який перетворився у справжній передноворічний марафон, мені вдалося взяти паузу, відпочити і набратися сил.


Звичайно, Буковель асоціюється в усіх з гірськолижним курортом і найпопулярнішим в Україні місцем зимового відпочинку. Недарма, забронювати тут гарний готель у різдвяно-новорічний сезон — завдання із зірочкою. І так, сюди переважно їдуть за адреналіном та задоволенням, яке дарують круті спуски на лижах та сноубордах. Секрет у тому, що гірськолижний комплекс біля однойменної гори поруч із селом Поляниця має унікальні кліматичні умови — гори закривають його від холодних зимових вітрів, тож тут справді комфортно проводити активний відпочинок навіть у найлютішу зиму. На сьогодні це найбільший гірськолижний курорт Східної Європи, сучасне європейське містечко, що має 70 кілометрів гірськолижних трас, 16 витягів і безліч розваг. Попри всі міфи та стереотипи, Буковель — не тільки для лижників. Зізнаюся відверто: за все своє життя я ставала на лижі єдиний раз — і то хвилин на 15, однак ніколи не втрачала шансу насолодитися зимовими гірськими пейзажами: височезними ялинами, які потопають у снігах, бурхливими водоспадами, кришталево чистими озерами і тишею, яка аж ріже повітря. Для таких не лижників, як і я, нарахувала щонайменше шість причин провести зимовий відпочинок у Буковелі.

Етнічний колорит

Провести різдвяно-новорічні свята у Буковелі — завжди слушне рішення. Українські звичаї та традиції на Гуцульщині шанують з особливим трепетом: від колядок і щедрівок, які перетворюються у яскраве дійство, до святкових частувань у супроводі місцевих музикантів. Співати народних пісень, плести і спалювати дідуха, куштувати 12 різдвяних страв, ворожити чи просто слухати історії, сповнені містики і магії, в той час, коли за вікном здіймається заметіль, а в каміні потріскують дрова.  

Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 1

Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 2

SPA-відпочинок

На перший погляд може здатися, що вибір готелів у Буковелі широчезний. І це насправді відповідає дійсності. Але є один суттєвий нюанс: далеко не всі комплекси пропонують висококласний сервіс, ресторани і SPA, здатні задовольнити найвибагливішого гостя. Саме з метою виправити цю ситуацію наприкінці 2023 року в самому центрі курортного містечка готельний оператор Ribas Hotels Group відкрив SPA-готель DIDUKH.

«Нині в Карпатах недостатньо якісних готелів з вишуканим дизайном та інфраструктурою. Сьогодні наявні комплекси покривають лише 20% попиту. Через брак пропозиції ціни на відпочинок у готелях Карпат зростають. Щоб уникнути такого дисбалансу в майбутньому, необхідно розширити пропозицію в регіоні, що дозволить більшій кількості людей скористатися можливістю відпочинку в Буковелі», — переконаний Артур Лупашко, засновник Ribas Hotels Group.

Інтер’єр та дизайн екоготелю DIDUKH натхнений українською природою і давніми традиціями: використання каменю, кераміки, дерева, натурального текстилю, справжніх колосків пшениці, польових та гірських трав занурює в атмосферу природи та абсолютної легкості. Це відпочинковий готель з лазнями, джакузі, басейнами та масажними кімнатами. Чи не найбільший плюс, що зі SPA-зони готелю відкривається панорама Карпат, кольори та настрої якої змінюються ледь не щохвилини.

Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 3Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 4Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 5

Піші прогулянки та екскурсії

Якщо ви не лижник і любите більш спокійний зимовий відпочинок, можете бути певні: у Буковелі вам точно знайдеться чим зайнятися. Прогулянка стежкою Довбуша чи в напрямку водоспадів Женецький Гук і Пробій, екскурсії до монастиря Манявський скит чи міста Делятин, де розмістився костел, до Пнівського замку чи Музею писанкового розпису в Коломиї, до музею поблизу географічного центру Європи біля села Ділове чи до самобутніх дерев’яних храмів Карпат, які у 2013 році занесені до Світової спадщини ЮНЕСКО, вам точно подарують калейдоскоп емоцій та вражень.

Одним з найяскравіших спогадів моєї поїздки стала прогулянка етнопарком «Гуцул Ленд», розташованим за озером Молодості. У цьому комплексі просто неба поєдналися унікальні пам’ятки народної дерев’яної архітектури ХІХ — поч. XX століття; відтворений побут гуцулів, бойків і лемків; гуральня, сироварня, пекарня; креативний простір  і, певно, найголовніше — контактний зоопарк, де у природних умовах живуть свійські й дикі тварини.

Особлива любов у мене виникла з перших секунд із козами. Щоправда, одна з них на радощах ледь не згризла мій пояс від пуховика, але я то сприйняла як особистий комплімент.  

Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 6Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 7Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 8

Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 9

Вишукана кухня

Звісно, Карпати асоціюються з баношем, бограчем та дерунами. Нічого проти не маю, залюбки сама щоразу насолоджуюся тут цими стравами. Але всім, хто любить автентичну кухню в сучасній інтерпретації, щиро раджу ресторан SAZHA, шеф-кухарем у якому є переможець проєкту «Пекельна кухня» Юрій Діденко, який має великий досвід роботи у мішленівських ресторанах Європи. Аби витримати концепцію до кінця, чорний колір сажі з печі знайшов своє відображення не тільки в назві закладу, а й у стравах і посуді. Так, фірмовий паштет «Сажа» (звісно, чорного кольору) подається на чорній тарілці із чорним хлібом та ожиновим соусом. До борщу пропонують чорні пампушки. Навіть вареники і піца тут теж чорні! Колір тарілок, соусників та горняток вам теж буде нескладно вгадати. Кожна страва від Юрія Діденка — кулінарний шедевр. Мої фаворити — вінегрет по-буковинськи, авторські голубці з в’яленими томатами в начинці та булгуром замість рису і тартар із секретних інгредієнтів. Особлива подяка зірковому шефу за полтавські галушки з додаванням ніжної яловичини та соусу з пряженого молока. Не думала, що маю проїхати сотні кілометрів на захід країни, аби скуштувати традиційну страву моєї рідної Полтавщини, яка нагадає про канікули в бабусі й затишні родинні вечері.

Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 10Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 11Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 12

Відкриті басейни

Особливим задоволенням узимку є купання в гарячих басейнах. Одні з найкращих у Буковелі розміщені в новому готелі WOL.07. Тут відкритий басейн розташований на верхньому поверсі, а отже, з нього відкривається неймовірний краєвид на гори. Плавати посеред зими у воді комфортної температури, коли над тобою розкинулося всипане зорями небо, а довкола тихо кружляють крихітні сніжинки, — казка, про яку можна тільки мріяти.

Що робити взимку в Карпатах: travel-гід Буковелем - Фото 13

Карпатські чани

Альтернатива традиційним SPA — карпатські чани, які ще називають гуцульськими SPA. Це поєднання елементів лазні та джакузі: коли ти поринаєш у гарячу (від 38 до 42 градусів) джерельну воду, настояну на травах. Така процедура має омолоджувальну дію на організм, позитивно впливає на нервову систему та опорно-руховий апарат. Але насамперед це максимальне єднання з природою і релакс для тіла й душі водночас.


Джерело матеріала
loader