Детективний трилер про життя телевізійників, історія про здійснення мрій дитинства та роман про Петра Сагайдачного — ці та інші книжки виходять друком вже цього місяця.
На яку літературу від українських видавництв варто чекати? Ми зібрали 9 книжок червня.
«Падіння короля», Йоганнес Вільгельм Єнсен
«Падіння короля» — одна з вершин національної історичної літератури Данії. Історичну сюжетну основу роману складають події кінця XV — першої половини XVI століть.
Король Крістьєрн — вельми примітна фігура в історії Скандинавії. Автор книжки показує історію через персоналії і їхні особисті долі, порушує питання ролі особистості в історичному процесі, покладаючи на короля провину в тому, що саме він зробив Данію країною, яка втратила свої історичні шанси через війни та постійні внутрішні чвари.
«Людолови. Том 1», Зінаїда Тулуб
Зінаїда Тулуб розгорнула перед читачем масштабне полотно XVII століття в Україні. У романі читачі зустрічають Петра Сагайдачного, який повернувся з походу, в домі нареченої Насті. На долю закоханих випадає страшне випробування: дівчину під час чергового набігу викрадають і поневолюють татари. Персональні історії переплітаються з видатними історичними подіями — заснуванням Київського братства, організацією друкарні при Києво-Печерській лаврі та планами походу на Каффу.
«Історія Криму. Коротка оповідь великого шляху», Гульнара Абдулаєва
Історикиня Гульнара Абдулаєва змальовує тисячолітню історію Криму — від найдавніших часів і до сьогодні. Вона знайомить із кримськими татарами, караїмами й кримчаками, розповідає, ким були уруми та як припинило своє існування Кримське ханство.
Як Чорне озеро стало Чорним морем, якою мовою говорили корінні народи Криму та які відносини були між козаками й кримськими татарами? Як Росія завойовувала Крим і переписувала історію, вдавалася до терору, голоду, депортації…Історикиня пише своєрідний життєпис Криму, розповідаючи, яким він був і як ми опинилися саме в цій точці нашої історії.
«У світлі камер», Крістіна Ковак
Це захоплива історія про бурхливе життя телевізійників. У центрі сюжету опиняється Вірджинія Найтлі — телевізійна продюсерка, яка береться розслідувати справу зниклої адвокатки. Завдяки фотографічній пам’яті вона пригадує, що бачила її в одному новинному сюжеті. Що більше Вірджинія занурюється в хитросплетіння людських взаємин та зв’язків, то заплутанішими й небезпечнішими стають пошуки. Під яким заголовком вийде головний сюжет Вірджинії?
«Рисочка», Оксана Шаварська
Рисочка мешкає в Києві — для неї це мрія всього життя. Проте щось не дає спокою головній героїні і змушує шукати себе деінде — у Львові, Берліні чи Нью-Йорку. На шляху до самопізнання Рисочка звертається до минулого, аби здобути відповіді на питання та знайти своє місце у світі. Завдяки численним подіям та людям, які зустрічаються їй у потрібний момент, Рисочка несподівано отримує бажане.
Це книжка про дорослішання і здійснення дитячих мрій та постійний діалог зі своєю внутрішньою дитиною.
«Таємниці Арсена Люпена», Моріс Леблан
Арсен Люпен — людина, яка поєднує в собі елегантність та злочинні інстинкти. Збірка розповідає про пригоди джентльмена-грабіжника — оповідання розкривають його загадкові справи та неймовірні вчинки. Кожна розповідь — окрема історія з вишуканим стилем та непередбачуваним сюжетом, яка дозволяє читачеві пізнати Люпена в різних ситуаціях.
«Книга на війні. Бібліотеки й читачі воєнного часу», Ендрю Петтіґрі
Мао Цзедун працював бібліотекарем, Сталін видав вірші, Вінстон Черчилль використовував путівник для планування вторгнення у Норвегію, Івлін Артур Сент-Джон Во отримав звання капітана до того, як пішов у відставку, щоб написати «Повернення в Брайдсгед». Самотні сім`ї йшли до бібліотек, доки їхні рідні воювали в окопах, а під час Холодної війни обидві сторони використовували літературу, щоб поширювати власне бачення того, як слід керувати світом.
Книжки надто часто опинялися на передовій. Особливо гостро це відчувається в епоху сучасних війн. Професор сучасної історії Ендрю Петтіґрі відкриває дивовижні шляхи, якими писемна культура формується під впливом масштабних збройних конфліктів.
«Розум & боули: посібник із свідомого харчування та приготування їжі», Джо Галін
Це книжка не про дієти чи схуднення. Вона не про те, як стати веганом чи більше ніколи не їсти шоколад. Це книжка про самоусвідомлення, турботу про себе та ідею, що їжа, яку ми споживаємо, є частиною близьких взаємин між нами та землею. Їжа, харчування та власне тіло — теми, які можуть бути дуже чутливими та глибоко особистими, тому мета авторки — підкреслити унікальність та індивідуальність кожного з нас.
«Живі. Зрозуміти українську літературу», Олександр та Павло Михеди
Микола Гоголь, Василь Стефаник, Олена Теліга, Іван Багряний, Михайло Коцюбинський, Микола Хвильовий — класики, про яких, здається, ми знаємо все. Однак, що буде, якщо читати їхні твори, як уперше? Пропускати їхнє життя через власні досвіди та постійно запитувати: які були стосунки з батьками? Чи свідомо вони обрали українську мову? Якими підлітками були? Олександр і Павло Михеди запрошують у мандрівку двома століттями української літератури — від розповідей про життя класиків до розмови про покоління українців, на чию долю щоразу випадають жахливі випробування.